گفتگو با مهتا ستاریان رتبه 5 کنکور تجربی 95

– اول از همه لطف کنید درباره نحوه مطالعه زیست واسه بچه ها توضیح بدین.

به عقیده من، زیست درسی هست که متن کتاب درسی به عنوان اصلی ترین و بهترین منبع محسوب میشه. من اول از همه متن کتاب رو به طور دقیق مطالعه می کنم و بعد از اون، مباحثی که قابلیت ترکیب دارن رو پیدا می کنم و کنار هم قرار میدم. از خلاصه‌نویسی و حاشیه نویسی هم معمولا استفاده می کنم. نکات جالب آزمون هارو هم توی کتاب درسی یاد داشت می کنم.

– این طور که معلومه، شما بیشتر به متن کتاب تکیه می کنید و در کنارش از سوال های استاندارد آزمون هم استفاده می کنید. بهترین تست های زیست که مشاهده کردین از چه منبعی بوده؟ اعم از کتاب تست یا موسسه آموزشی خاصی.

خودم خیلی تست زنی از کتاب های آموزشی موجود در بازار رو مفید ندیدم، چون سبک سوالاشون با سبک کنکور متفاوت به نظر میرسه و بیشتر سوالات آزمون ها رو کار می کنم. بین این آزمون ها، آزمون های ماز به جرئت قوی ترین و با کیفیت ترین سوالات رو داشته.

– از کدوم قسمت از آزمون آنلاین بیشتر خوشت اومده؟سوال؟ پاسخنامه؟  تحلیل آزمونی که بعدش قرار داده میشه؟

سال قبل نمونه پاسخنامه ی قرار داده شده روی سایت رو دانلود کردم و واقعا فوق العاده بود که همین باعث شد جذب بشم.کادرهای آموزشی پاسخنامه، پاسخنامه رو به یه منبع مطالعاتی خوب تبدیل کرده است.

– این جا پرسیدیم چجوری با آزمون های ماز آشنا شدی؟

گفتم که!!هم این که خودم نمونه سوال هارو دیدم از روی سایت،و هم این که نفرات برتر کنکورهای قبل همه در این آزمون ها شرکت می کردن و خوب طبیعتا من هم ترغیب شدم.

– شما معمولا توی آزمون های قلمچی هم جزو ده نفر برتر کشور هستین.واسه چه رتبه ای میخونی و فکر میکنی چه رتبه ای توی کنکور کسب کنی؟

والا خوب سعی می کنم خوب ترین خودم باشم و شاید به نتیجه خیلی فکر نکنم اما اگه کنکور هم با همین نتایج که الان می گیرم مطابقت داشته باشه،طبیعتا خوشحال می شم!

– دکتر موسوی ،مسئول گروه،قصد دارن به نفرات برتر آزمون ها،خودشون شخصا مشاوره بدن. به نظرت چقدر می تونه کارساز باشه واسه ی شما و نفرات برتر؟

این خیلی خوبه! به نظرم چون گروه شما و ایشون تخصصی در حیطه کنکور فعالیت میکنید،خیلی بهتر از مشاوران عادی کمک کننده هست و استقبال می کنم و ممنون میشم اگر این امر اتفاق بیفته.

– آخرش هم یه سوال جالب رو مهتا خانم از ما پرسید که اگه من همین طور جلو برم،به نظرتون اگه کنکور 94 رو میدادم،چند درصد زیست می زدم؟؟ 

ما هم گفتیم با توجه به این که شباهت درصدی بین درصد های شما و خانم همتی در سال قبل آزمون های ماز وجود داره و چون خانم همتی در کنکور قبل 4/89% زدن،شاید شما به هم چنین درصدی برسید و در نهایت بهترین درصد زیست کنکور 95 رو کسب کنید.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

مطالب مشابه

مصاحبه احسان روح بخش رتبه ۹۸ منطقه ۱ کنکور تجربی ۱۴۰۰

برای مشاهده کامل کلیک کنید…

مصاحبه امیرحسین حسن نژاد رتبه ۴۳ منطقه ۲ کنکور تجربی ۱۴۰۰

برای مشاهده کامل کلیک کنید…

مصاحبه عبدالله احمدی رتبه ۴۴ منطقه ۳ کنکور تجربی ۱۴۰۰

برای مشاهده کامل کلیک کنید…

مصاحبه عرفان شادکام رتبه ۱۰ منطقه ۱ کنکور تجربی ۱۴۰۰

برای مشاهده کامل کلیک کنید…

ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد!

در روزهای نهم، دهم و یازدهم تیر می‌توانید با شماره تماسی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید از طریق سایت Biomaze.tv در همایش شرکت کنید.