گفتگوی صمیمی با ارسلان یزدچی رتبه 4 کنکور 96 زمانی که سوم دبیرستان بوده و در آزمون های ماز شرکت می کرد

گفتگوی صمیمی با ارسلان یزدچی رتبه 4 کنکور 96  زمانی که سوم دبیرستان بوده و در آزمون های  ماز شرکت می کرد

تاریخ خبر : 1399/10/13

خب، یکی از مواردی که باعث می شه یه خرده سبک مصاحبه این دفعه فرق کنه، اینه که آقای ارسلان یزدچی، کنکوری نیستن، بلکه پایه سوم هستن و از اونجایی که بچه ها در سال سوم ، تمرکز زیادی روی سوالات امتحان نهایی دارن و ممکنه از تست زنی غافل بشن، ولی آقا ارسلان تا حالا در هردو مورد موفق بوده.


-آقا ارسلان، لطف کن درباره ی تعادل برقرار کردن بین تستی و تشریحی در سال سوم، واسه بچه ها توضیح بده.یعنی چجوری بچه ها دچار افراط و تفریط نشن که هم به مباحث نهایی توجه کنند و هم از تست زنی غافل نشن.

از نظر من،در خیلی از دروس خصوصا دروس محاسباتی،مسیر حل تستی هم از تشریحی میگذره.پس در مجموع کسی که یادگیری خوبی داشته باشه،از پس هردو مورد به خوبی بر میاد،ولی درباره منابع مطالعاتی،هم باید از کتاب هایی که حاوی سوالات نهایی سال قبیل هست استفاده کرد و هم از کتاب های تستی کمک درسی


- خوب درباره ی نحوه مطالعه هم میشه توضیح بدی،هم زیست و هم سایر دروس.

من همیشه سعی می کنم به نحوی درس رو یاد بگیرم که خودم بتونم از کتاب های تست ایراد بگیرم!!!!!(دمش گرم!)و این که چون در کنکور مثل سوالات امتحانت نیست که بشه با رفتن نصف راه حل،نمره ای کسب کرد و حتما باید کل مطلب رو بلد باشی و به جواب آخر برسی تا درصد اون سوال رو کسب کنی،واسه همین سعی می کنم هر مطلبی رو از همه نظر پوشش بدم و مطالعه کنم.درباره زیست شناسی هم تقریبا روش هایی هست که قبلا هم گفته شده،استفاده از خلاصه نویسی و تکیه بر متن کتاب درسی و مطالعه ی چندباره ی متن کتاب.


- نظرت درباره تست هایی که زدی از منابع مختلف چیه؟ و همچنین نظرت درباره آزمون های آنلاین ماز؟

کتاب های تست موجود در بازار از کنکور عقب هستند و دیگه تست های کنکور به سمت طولانی شدن رفته ولی هنوز کتاب های تست،سوالات کلیشه ای  و تک کلمه ای طرح میکنند.در بین سوالاتی که تاکنون حل کردم،سوالات آزمون های ماز عالی بوده و قدرت خلاقیت من رو هم بالا برده.


- از کجا آشنا شدی با آزمون های ما و به نظرت کدوم قسمت آزمون جالب تر هست؟

من قسمتی از کتاب زیست شناسی ترکیبیتون رو توی سایت کانون دیدم و از اونجا وارد سایت شدم و بعد هم که متوجه شدم تمام نفرات برتر کنکور در این آزمون ها شرکت می کردند،ثبت نام کردم. به نظرم همه ی قسمت ها خوبه،اما پاسخنامه آزمون به لحاظ نکته نویسی،صفحه آرایی،توضیح تمام گزینه ها و ... بی نظیره (همه با پاسخنامه امون حال می کنن ها!!!!!!!!)


- پیوستگی مدرسه و آزمونت چطوره؟

من مدرسه تیزهوشان شهید مدنی درس میخونم و سعی دبیران مدرسه هم بر این هست که خودشون رو به بودجه بندی آزمون ها برسونن و دانش آموزان هم دوهفته یکبار خودشون رو محک بزنن.سعی می کنم اگر کلاس خصوصی هم میرم ،در راستای آزمون باشه.در مجموع پیوستگی خوبی دارم.


- خیلی ممنون از این که وقتت رو در اختیار ما قرار دادی،چون الان هم امتحانات نوبت اولت شروع شده ،بیشتر مزاحمت نمیشیم. اگه صحبتی در آخر واسه بچه ها داری ،بفرما!

امتحانان نوبت اول بهونه ی خوبیه واسه درس خوندن ،هم برای کسانی که کم کاری کردن و هم برای اون هایی که خوب خوندن ولی هنوز ضعف های جزئی دارن و الان میتونن این ضعف ها رو پوشش بدن و وارد نیمسال دوم بشن.پس سعی کنید از این فرصت استفاده کنید.

تا اکنون 5 دیدگاه ارسال شده است. شما نیز دیدگاه تان را بنویسید.
بیومیز
زهرا محجوب فرشه 1399/6/16

سلام ماز عزیز <br />
میانگین درصداشون تو آزمونهای ماز چجوری بوده؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/6/17

سلام عزیزم روند افزایشی داشته❤✌

بیومیز
کارن مهدوی منش 1399/6/25

از این سبک مصاحبه&nbsp; بیشتر بذارید

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/6/25

بله قطعا، منتظر مصاحبه با برترهای 99 باشید✌

بیومیز
مانی مهدیلو 1399/9/20

سلام تکالیف درسی رو بایستی کجا بزاریم؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز وارد حساب کاربریتون بشید از منو سمت راست گزینه ارتباط با ماز رو بزنید ثبت تیکت کنید از قسمت بالا استاد رو انتخاب کنید و از لیست کاربران دپارتمان ماز (هردرس دپارتمان با پایه خودش رو داره ) رو انتخاب کنید سپس پیام خودرا (اگر فایل باشه هم اضافه کنید) ارسال کنید❤✌

بیومیز
شقایق مهرابی 1399/9/20

سلام سوالات ازمون کامل با ازمون زیست متفاوته؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز خیر کاملا یکسانه ❤

بیومیز
بهار میرزایی 1399/9/20

سلام جزوات کلاس رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز جزوات کلاس ها رو میتونید از منوی سمت راست حساب کاربریتون قسمت پیام ها سپس مدیریت پیام ها مشاهده کنید