گفتگو با مهشاد افشار زاده رتبه 8 تجربی کشور 95

گفتگو با مهشاد افشار زاده رتبه 8 تجربی کشور 95

تاریخ خبر : 1399/10/13

میشه لطفا خودتون و معرفی کنید؟

من مهشاد افشار زاده هستم رتبه 8 کنکور از اصفهان مدرسه فرزانگانضمن تبریک به شما راجع به کتاب های کمک درسی که استفاده می کردین و به بقیه توصیه می کنید برامون بگید؟

برای درس عربی هم برای خوندن و هم برای جمع بندی از کتاب نشر الگو استفاده کردم. برای درس دینی از کتاب های گاج استفاده کردم. برای زبان از کتاب خاصی استفاده نمی کردم همون کتاب درسی و دوره می کردم. اگه نیاز خاصی می دیدم همون کتاب مبتکران آقای شهاب اناری , برای درس ریاضی از کتاب خیلی سبز استفاده کردم و آزمون های خیلی سبز که یک کتاب باریکی هست , برای زیست اول از کتاب الگو شروع کردم و فک کنم بعد از عید بود که کتاب آی کیو گاج اومد که خیلی فرصت نداشتم ازش استفاده کنم اما سوالاش و دیدم که خوب بود. وقتی که دوم و سوم بودم از کتاب های خیلی سبز استفاده می کردم اما واسه کنکور از همون نشر الگو استفاده کردم .برای فیزیک از کتاب های گاج و تو بعضی از مباحث از کتاب نشر الگو استفاده کردم و خیلی تاکید دارم که فیزیک فهمیدنیه  , مثل زیست که دو ماه آخر با برنامه ای که ماز تو سایت قرار داده بود و مطابق اون زیست پنج بار دوره میشد من دقیقا مطابق همون عمل کردم و نتیجشم دیدم که واقعا تسلطم روی زیست بیشتر شد برای شیمی هم از کتاب مبتکران استفاده می کردم و کتاب گاج


سوال بعدی که داشتم اینه که میزان مطالعتون از تابستون تا کنکور چه میزان بود؟

خب این خیلی متغیره و برای هرکسی فرق داره. ولی از تابستون که شروع کردم 5 تا 6 ساعت می خوندم بعد افزایش پیدا کرد آخر تابستون مدرسه که میرفتم 8تا9 ساعت که بهمن و اسفند رسیده بود به 11 ساعت  تو عید هم که مدرسه نمی رفتیم به 14 ساعت رسیده بود. بعد از عید هم حدود 12 تا 13 رسیده بود که حس کردم فشار زیادی نباید به خودم وارد کنم و در همون حد 12 تا 13 ساعت حفظ کردم .


سوال بعدی که داشتم اینه که وقتی که شروع به خوندن برای کنکور کردین فکر می کردین که رتبتون چند میشه؟

تابستون سال پیش مطابق نتیجه ای که توی آزمون ها می گرفتم فکر می کردم زیر پنجاه کشوری میشم و بیست منطقه.  سر جلسه ی کنکور وضعیت مطلوبی داشتم و خودم حس می کردم که از آزمون های آزمایشی که میدادم بهتر بود. چون در آزمون سنجش رتبه ی تک رقمی به دست آورده بودم چند بار حدس میزدم که رتبه ی تک رقمی هم بیارم ولی حدسم قطعی نبود.


یک سوال,  کیا پیش بینی کرده بودن که رتبت خیلی خوب میشه و تک رقمی میشی؟

یکی خود شما و دوستانم خیل بهم می گفتن


 مهر ماه من به شما گفتم که رتبتون خیلی خوب میشه و حتی قبل از اعلام نتیجه ی کنکور بهتون زنگ زدیم و گفتیم که تک رقمی میشید ولی شما قبول نکردید؟

بله


به نظر خودتون دلیل پیشرفتتون چی بوده؟

من خیلی معتقد به ثباتم و کارای عجیب و نظرات عجیب  و درست نمی دونم و خیلی در درس خوندنم ثبات داشتم و مدیریت می کردم. مثلا سه روز قبل کنکور سرما خورم و معده درد شدیدی هم داشتم اما با این حال خیلی خوب تونستم خودم و مدیریت کنم . آرامش زیادی که دارم که مدیون اون آرامشم و خدا بهم لطف کرد و توکل بر خدا داشتم  و می دونستم که هر اتفاقی که بیفته اگه آرامشم و حفظ کنم میتونم به چیزی که دلم می خواد برسم.


سوال دیگه ای که داشتم و بچه ها خیلی توش مشکل دارن اینه که چجوری زیست بخونن. شما وقتی می خواستی یه درس جدید زیست بخونی چوری می خوندیش؟

خب زیست خوندن یه جوریه که با تجربه  بدست میاد و اوایل کار یه جورایی با آزمون و خطا هست. من خودم وقتی آزمونای ماز می دادم متوجه شدم که ی به طور طبیعی یه سری نکات و حس می کردم که مهم نیست و در نظر نمی گرفتمشون ولی وقتی آزمونای ماز میدادم متوجه شدم و دقتم و زیاد کردم و خط به خط کتاب درسی و خوندم. تسلط روی کتاب  و مهمتر از تست زدن می دونستم می تونستم تست های زیادی بزنم اما آزمون دادن و تسلط رو کتاب به نظرم مهم تر بود.تسلط رو متن کتابم به نظرم اینجوری که آدم جمله به جمله ی کتاب و بخونه و برای خودش تحلیل کنه . مثلا از عبارت ممکن است یا ممکن نیست میتونه نکته در بیاره و این نکته هارو یه جا گلچین کنه چون در آخر کار بهشون نیاز پیدا می کنه


خب نظرت راجع به آزمون های ماز چی بود؟

آزمون های ماز خیلی سخت بودن اولش فکر می کردم که این سختی بی مورده اما بعدش متوجه شدم که تو آزمونا به نکاتی اشاره میشه که در نظرش نمی گیری . حتی جز معدود آزمون هایی بود که دیدم از نکات بیشتر بدانید هایی که کمک که متن کتاب می کرد هم استفاده شده بود. این نکته ی مثبتی بود به نظرم چند تا آزمون آخر با مدرسه و امتحانام تداخل داشت و خیلی ناراحت شدم که نتونستم شرکت کنم . اما خودم سوالارو از تو سایت گرفتم و تحلیل کردم .


پس تو کنکور آزمون های ماز براتون تاثیر داشته؟

بله


حرف آخر و اگه می خواهید از کسی تشکر کنید؟

من از همه ی کسانی که تو این مسیر هم کمک کردن تشکر می کنم. از پدر و مادرم از دبیرایی که داشتم و همچنین از شما و  حرف آخرم برای بچه ها اینه که تلاش کنند و توکل  کنن و خیلی به مسائل جانبی که طی این سال براشون پیش میاد توجهی نکنند.


خیلی ممنون از شما. موفق باشید !

تا اکنون 7 دیدگاه ارسال شده است. شما نیز دیدگاه تان را بنویسید.
بیومیز
محمدمهران قائدی 1399/6/16

منم آزمون هاتون رو ثبت نام کردم امیدوارم به نتیجه دلخواهم برسم

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/6/17

قطعا که با ماز به چیزی که میخواید میرسید مازی عزیز✌❤

بیومیز
امیرحسین نصیری خلیلی 1399/6/17

سلام وقتتون بخیر برای رشته ریاضی هم پکیج کامل دارید؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/6/18

سلام دوست عزیز بله برای کنکوری های رشته ریاضی هم آزمون و کلاس در تمام دروس اختصاصی و عمومی رو داریم✌❤

بیومیز
نیایش جنگ آزمای 1399/6/24

سلام وقت بخیر <br />
امسال هم تطابق سوالات رو دارید ؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/6/24

سلام دوست عزیز بله امسال تطابق بالای 80درصد در تمامی دروس رو خواهیم داشت

بیومیز
آریا موحدی 1399/9/20

سلام جزوه زیست کی به دستمون میرسه؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز جزوات طی 7الی 10روزه کاری بدستتون میرسه✌

بیومیز
عرفان موسوی 1399/9/20

سلام ...خسته نباشید به گروه موفق ماز ....من خیلی تعریفتون رو شنیدم ولی میخوام ثبت نام کنم میشه لطفا راهنماییم کنین ؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز برای ثبت نام در آزمون ها و کلاس های ماز کافیه از طریق همین حساب کاربریتون وارد قسمت فروشگاه بشید و پکیج مورد نظرتون رو خریداری کنید، آزمون ها بصورت یک هفته در میان برگزار میشه و کلاس ها بصورت جلسات هفتگی هستند در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتونید با شماره پشتیبانی ما تماس بگیرید راهنماییتون کنیم 07136288585

بیومیز
دنیا مهجور ایناللو 1399/9/20

سلام فرق بین ازمون زیست با ازمون کامل چیه ؟<br />
سوالای زیست متفاوته؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز سوالات زیست آزمون کامل و آزمون زیست کاملا یکسانه❤

بیومیز
دنیا مهجور ایناللو 1399/9/20

سلام فرق بین ازمون زیست با ازمون کامل چیه ؟<br />
سوالای زیست متفاوته؟

بیومیز
پشتیبانی سایت - عساکره 1399/9/21

سلام دوست عزیز زیست هردو کاملا یکسانه