توصیه های دوران تعطیلات عید

داوطلبان برای مطالعه در این ایام بهتر است در جمع و گروه همسالان خود باشند که استفاده از کتابخانه‌ها و اردوهای نوروزی توصیه می‌شود و بدین طریق انگیزه و حس رقابتی بیشتری در داوطلبان ایجاد می‌شود.

بهترین زمان مطالعه از حدود ساعت 7:30 صبح تا حدود 8 الی 9 شب است و بعد از این مدت به استراحت بپردازند.

در ابتدای صبح ورزش کنند و سپس صبحانه میل نمایند. برای وعده ناهار، غذای سبک مصرف کنند؛ چرا که اوج کاری داوطلبان بعد از این ساعات است و در وعده شام، از غذای سبک استفاده شود تا صبح راحت‌تر از خواب بیدار شوند.

استفاده از دمنوش‌های گیاهی مانند گل گاو زبان را جایگزین نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه کنند. 

از روز دوم تا ششم به مطالعه دروس پرداخته و روز هفتم به ارزیابی مطالعات انجام گرفته، بپردازند و از روز بعد مجدداً مطالعه را آغاز کنند و در آخرین روز تعطیلات به ارزیابی مطالعات انجام گرفته بپردازند و روز سیزدهم به تفریح و حضور در جمع خانوادگی بپردازند و عصر سیزدهم به جمع بندی پرداخته و روزهای چهاردهم تا شانزدهم را طبق روال قبل مطالعه کنند.


سپری شدن دوران تعطیلات بدون داشتن استرس و افکار منفی تأثیر بسیار مهمی در ارتقای عملکرد داوطلبان دارد. حتی داوطلبانی که به طور جدی شروع به مطالعه نکردند و با مدیریت استرس خود و تمرکز بر افکار مثبت و برنامه ریزی، وضعیت خود را ارتقا می‌دهند. استفاده از عبارات انگیزشی و تفکر مثبت تاثیر بسزایی در روند مطالعه داوطلبان دارد، بهتر است داوطلبان قبل از شروع به فعالیت، از عبارات انگیزشی بهره ببرند و سپس فرآیند مطالعه را آغاز کنند.

سالی که نکوست از بهارش پیداست
سالی مملو از تلاش و موفقیت برایتان آرزو می کنم
در پناه ایزد منان ،آرام باشید و قدرتمندنگارنده: فائزه مظفری(دانشجوی پزشکی شهید بهشتی)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است