مطالعه دروس عمومی

دوران جمع بندی و نگرانی های نزدیک شدن به کنکور، عید رو براتون متفاوت کرده. امیدوارم با صبر و مداومت در عمل نتیجه ی تلاش هاتون رو بگیرین.


از این به بعد توجه به عمومی ها رنگ دیگه ای به خودش میگیره و توجه به نقطه ضعف ها باید بیشتر بشه. کلید حل خیلی از مشکلات در درس های عمومی، پیوستگی و نظم در مطالعه است. بعنوان مثال برای تقویت مهارت متن خوانی در زبان بهتره یه برنامه ی منظم روزانه داشته باشین تا هر روز یا یک روز در میون ریدینگ و کلوزتست کار کنین. تمرین رو اصولی انجام بدین و چون برای وقتتون محدودیت خارجی ندارین، همه متن رو کلمه به کلمه نخونین و همون اصولی که باید رعایت بشه رو تمرین کنین.


همین طور از الان به بعد باید درس ادبیات رو با توجه بیشتری جلو ببرین. به صورت موضوعی و کلی مطالعه کنین و سعی کنین برنامه ی ثابتی برای هر روز داشته باشین. برنامه بهتره به شکلی باشه که تا نزدیک به کنکور مداومت داشته باشه. اگر مفهوم بعضی آرایه ها رو درک نکردین، قبل از شروع تست های کلی، آرایه های به خصوصی رو که بلد نیستین کار کنین و بعد مرتب تست های کلی کار کنین.


در مورد دینی هم بهتره برنامه روزانه و ثابت باشه که تا کنکور بتونین هر سه کتاب رو به دقت مطالعه کنین. مطالعه ی پیام آیاتی که تا به حال در کنکور مطرح شده هم حتما کنار خوندنتون داشته باشین.


من با مرتب آزمونی کار کردن عربی سعی در حفظ دانشم در درس عربی داشتم. سوالات عربی کنکور سال های گذشته ی رشته های دیگه و آزمون های سنجش منابع بسیار خوبی هستن که میتونن هر روز یا هفته ای سه تا چهار بار در برنامه قرار بگیرن.


در آخر توصیه می کنم از وقت های مرده مثل زمان های رفت و آمدتون برای مرور عمومی ها به ویژه لغات زبان استفاده کنین.زهرا براتی (دانشجوی پزشکی علوم پزشکی تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است