شرکت در آزمون های جمع بندی عید تا چه حد مفید خواهد بود؟

آیا واقعا اجباری برای شرکت در آزمون های جمع بندی عید وجود دارد؟

بسیاری از دانش آموزان با نزدیک شدن به آزمون های جامع فروردین دچار استرس و سردرگمی می شوند و گاهاً حتی دیده می شود که به دنبال ترس از نتیجه نگرفتن در آزمون، ترجیح می دهند اصلا شرکت نکنند!


در یک نگاه کلی حدوداً ۳/۵ ماه تا کنکور باقی مانده است که بخش زیادی از این مدت باید صرف جمع بندی و حل آزمون های سنجشی شود؛ بنابراین بهتر است تمام مطالبی که قرار است خوانده شود را نهایتاً تا پایان اردیبهشت به اتمام برسانید و با توجه به این جمع بندی انتظار می رود شما بتوانید تا حد مطلوبی خود را برای آزمون های فروردین خصوصاً جمع بندی پایه آماده کنید. بنابراین با هر سطحی از آمادگی، مدت باقی مانده را سخت تلاش کنید تا بتوانید با نتیجه مطلوبی از این آزمون عبور کنید و ضمن اینکه متوجه ایرادات خود می شوید، اعتماد به نفش بیشتری نیز پیدا کنید.


در مورد درس های اختصاصی به جز زیست سعی کنید تا حد ممکن با تست جمع بندی کنید و در مباحثی که ایراد دارید به سراغ جزوه بروید. در مورد درس های دینی و زیست مطالعه سریع و‌ بدون وسواس مطالب بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. در فواصل جمع بندی دروس اختصاصی نیز سعی کنید لغات ادبیات و عربی و زبان را نیز مرور کنید. در مورد دستور های ادبیات و عربی و زبان نیز جمع بندی با تست نیز به نظر کافی و مناسب است.


به یاد داشته باشید بزرگترین آسیب در دوران جمع بندی، وسواس است. به خودتان اعتماد کنید و مطمئن باشید بهترین ها در انتظارتان خواهد بود.


بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است