چگونه در عید درس بخوانیم؟

دوران عید دوران بسیار مهمی است، از این جهت که می توانید اشکالاتی که تاکنون داشتید را برطرف کنید و جبران عقب افتادگی ها را بکنید.


در این دوران نباید برای مرور مستقیم به سراغ متن های هر درس بروید، بلکه باید ابتدا تست های نشانداری که از قبل دارید را بزنید و اگر هم برای مبحثی تست نشان دار ندارید، تعداد محدودی تست برای آن فصل بزنید و سپس از طریق این تست ها بفهمید اشکالات شما در چه قسمت ها و مواردی از درس است. اگر اشکال شما فقط فراموشی بود که سراغ متن بروید و مرور کنید ولی اگر اشکال شما ضعف کامل در آن مطلب بود، بیشتر روی تست زدن کار کنید تا تسلط شما روی آن مطلب بالا برود. مزیت این روش این است که چون قبل از خواندن متن آن مطلب، تلاش برای یادآوری و حل کردن کرده اید، وقتی متن را مرور می کنید، بیشتر در ذهن شما می ماند و به عبارتی وارد حافظه ی بلند مدت شما می شود به شرط آن که بعد از مرور متن دوباره تست بزنید تا تسلط خود را تثبیت کنید.


سعی کنید در این دوران تست های مجموعه ای بزنید، مثلا در ۱۵ تست، یک فصل از زیست را به طور کامل مرور کنید. هم چنین از خود در خانه آزمون های جامع همه دروس بگیرید تا بتوانید اشکالات خود در زمینه ی نحوه ی آزمون دادن و تنظیم وقت نیز برطرف کنید.نگارنده: فریما صفری (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است