با خستگی دوران کنکور چه کنیم؟ (2)

با انگیزه و علاقه درس بخوانید: برای این کار می توانید هدف خودتان از قبولی در دانشگاه را بزرگ روی کاغذی بنویسید و روی دیوار مقابل میز مطالعه تان بچسبانید تا همیشه به یادتان بماند که برای چه درس میخوانید و انگیزه تان تقویت می شود.


فنون مطالعه: یکی از اصلی ترین علل خستگی از درس خواندن، نتیجه نگرفتن به میزان سعی و تلاش هایتان است. اگر شیوه درست مطالعه را ندانید، به مرور با نرسیدن به نتیجه دلخواه در آزمون های آزمایشی، دلسرد و خسته خواهید شد. در نتیجه با بازنگری در روش مطالعه خود و کمک گرفتن از مشاور، روش مطالعه خود را تصحیح کنید.


از بین بردن عوامل محیطی خستگی: مطالعه در محیط شدیداً پرنور یا کم نور، اتاق مطالعه بهم ریخته و نامنظم، لم دادن و مطالعه در رختخواب، نصب پوستر یا عکس های بی ربط به مطالعه بر روی دیوار اتاق یا هر چیز دیگری که حواستان را پرت می کند، ممنوع است. در نتیجه سعی کنید همیشه پشت میز مطالعه درس بخوانید، نور اتاق را متعادل نگه دارید (ترکیبی از نور سفید و زرد) و اتاق مطالعه خود را مرتب کنید و عاری از لوازم حاشیه ای نگه دارید.


ناامیدی را از خود دور کنید: صبح خود را با جملات مثبت و پرانرژی شروع کنید. دائماً در حال سرزنش خود نباشید، همواره به خودتون انرژی مثبت بدهید (درس گرفتن از اشتباهات گذشته با سرزنش کردن خودتان به صورت مداوم، فرق می کند... این طور انرژی و انگیزه را از خودتان دور می کنید و به خودتان تلقین می کنید که همیشه دارید ضعیف عمل می کنید) و به خودتان و توانایی هایتان باور و اطمینان داشته باشید. هر وقت افکار منفی و ناامیدی مبنی بر نشدن و نتوانستن به سراغتان آمد، به لحظاتی از زندگیتان فکر کنید که برای شما راحت ترین و بهترین و برای بقیه سخت بوده، آنگاه بسیار محکم به راهتان ادامه دهید.


سخن آخر:

.Don't stop when you are tired, stop when you are done


نگارنده: زهرا قهرمانی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است