چگونه بی دقتی های خود را سر جلسه کاهش دهیم!

۱-بهترین روش کاهش بی دقتی سر جلسه ی آزمون که برای تعداد زیادی از دانش آموزها اتفاق می افتد، تمرین زیاد است. بدین صورت که شما باید در خانه از خود آزمون های زمان دار بگیرید و سعی کنید هر چه بیشتر و بیشتر جلسه ی آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. شرکت مستمر در آزمون ها نیز به شما کمک خواهد کرد و تجربه ی شما را افزایش خواهد داد.


۲-بی دقتی های خود را یادداشت کنید! هرگاه در هنگام حل تست در خانه مشاهده کردید که بی دقتی می کنید سعی کنید نوع بی دقتی خود را روی کاغذ کوچکی نوشته و کنار دست خود بگذارید و هر از چند گاهی به آنها نگاه کنید. این کار باعث می شود ذهن شما با آن نوع بی دقتی بیشتر درگیر شود و آماده جلوگیری از آن باشد.


۳-حتماً با آرامش و اعتماد به نفس بالا به سوالات پاسخ دهید. داشتن آرامش باعث می شود ذهن شما بیشتر متمرکز پاسخگویی به سوال شود و به این صورت از بی دقتی جلوگیری می شود.


۴-در درس های محاسباتی حتماً سعی کنید مرتب و تمیز و مرحله به مرحله سوال را حل کنید و این کار را حتماً در خانه نیز تمرین کنید.


۵-متن سوال را با دقت و تمرکز بالا بخوانید و سعی کنید زیر کلمات مهم آن خط بکشید، زیرا بخش بسیار زیادی از بی دقتی ها از خوب نخواندن صورت سوال حاصل می شوند. یا می توانید پس از حل سوال و قبل از وارد کردن گزینه در پاسخنامه نگاهی به صورت سوال بیندازید تا مطمئن شوید مورد خواسته شده ی سوال را پاسخ داده اید.


۶-در حل کردن سوال ها عجله نکنید و هر از چند گاهی در هنگام آزمون به خود یادآوری کنید که نباید عجله کنید زیرا عجله به شدت بی دقتی هایتان را افزایش خواهد داد.


۷-سعی نکنید محاسباتی را که حل کردن آن ها به صورت ذهنی دشوار است، ذهنی حل نکنید؛ زیرا این کار نه تنها سرعت شما را افزایش نخواهد داد، بلکه باعث بی دقتی نیز خواهد شد.نگارنده: محمود گرجی زاد (دانشجوی پزشکی شهید بهشتی تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
فاطمه
1398/2/25 19:27:47
عالی مطالب خیلی به درد خورد
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است