چند نکته برای جمع بندی در دوران امتحانات

✔️ جمع بندی دروس و یکپارچه کردن اطلاعات قبلی، یکی از مهمترین قدم ها در دوران مطالعه برای کنکور است. برطرف کردن اشکالات باقی مانده از قبل و تقویت نقاط ضعف دروس مختلف از اهداف جمع بندی بوده که باید حتماً به آن ها رسیدگی کرد. شیوه های جمع بندی و کتاب های مناسب برای جمع بندی، نیاز به وقت بیشتر برای بررسی دارد و در اینجا به ذکر چند نکته ی کوچک ولی مهم بسنده می کنیم.


✔️ کتاب جدید نیاز ندارید!!! خیلی ها در دوران جمع بندی به اشتباه سراغ تست های جدید و کتاب های جدید می روند تا به خیال خود، سوالات متنوع دیده باشند؛ درصورتی که اگر اشکالات شما در یک کتاب به طور کامل برطرف نشده و هنوز بر آن کتاب تسلط کافی ندارید، نباید سراغ تست جدید بروید. در دوران جمع بندی سوالات علامت دار گذشته در کتاب ها را بررسی کنید و اشکالات خود را یک بار دیگر مرور کنید تا به تمامی نکاتی که یک کتاب می خواهد ارائه دهد، تسلط پیدا کنید. در ادامه اگر دیدید که واقعاً تست های قبلی را کامل فرا گرفته اید، سراغ کتاب و تست جدید بروید.


✔️ اکثر بچه ها از این مسئله گلایه دارند که دوران جمع بندی کنونی، با امتحانات مدرسه تداخل دارد و آن ها را دچار سردرگمی می کند. باید گفت اولاً با مطالعه برای کنکور، تا حد زیادی درس های تشریحی مدرسه را هم آموخته اید و در امتحان می توانید با یک مرور مختصر از پس سوالات بر بیایید. دوماً هدف اصلی شما در سال کنکور، قبولی دانشگاه است و تمامی مسائلی که شما را به این هدف نزدیک می کنند در اولویت قرار دارند؛ پس به جز امتحانات پایان ترم که نهایی هستند، امتحانات دیگر مدرسه نباید مانعی برای مطالعه ی شما برای کنکور باشد.


✔️ هیچ مبحثی را جا نگذارید. به این فکر نکنید که این مبحث سوالات کمی در کنکور دارد و یا هر چقدر آن را بخوانید، یاد نمی گیرید. تمامی دروس و مباحث را باید برای کنکور مطالعه کنید و تا جایی که می توانید تسلط پیدا کنید و هیچ مبحثی را نباید به هیچ بهانه ای حذف کنید. تا کنکور وقت زیادی برای برطرف کردن اشکالات مانده و می توان در زمان باقی مانده، این اشکالات جزیی هر درس را هم برطرف کرد.


محمدرضا یوسفی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است