دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان

قزوین- معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه امام خمینی قزوین گفت: دانشگاه امام با افزایش سرانه مقاله علمی و کسب جایگاه بین المللی، در ردیف ۵۳ دانشگاه مؤثر جهان در امور پژوهشی و تحقیقاتی قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه به مناسبت ۲۵ آذر، روز پژوهش، در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که ظهر سه شنبه در محل ساختمان مرکزی دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: آیین تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه در تالار علامه دهخدای دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار می شود.


وی بیان کرد: این مراسم به مناسبت روز دانشجو و هفته پژوهش در کنار برنامه های متنوع دیگر پیش بینی شده است.


زندیه تصریح کرد: شعار امسال ما «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین درخدمت تولید ملی» است که به استقبال هفته پژوهش می رویم و با تشکیل کارگروه پژوهش، آموزش و فناوری کارهای زیادی را تدارک دیده ایم.


زندیه گفت: کارگروهی در استان متشکل از مسئولان استان، صنعت و ارگان ها تشکیل شده که ریاست آن را استاندار برعهده دارد و با جلسات ماهانه در مورد مسائل مختلفی بحث می شود.


وی اظهارداشت: طرح حامد مازندرانی زاده از طرح های برجسته کشوری است که با عنوان «جمع آوری پسماند در محصولات الکترونیک» به عنوان یک طرح ملی ارائه شده که جای افتخار دارد.


زندیه یادآور شد: علیرغم اینکه تابستان دانشگاه تعطیل است، اما برای کار تحقیقاتی ۲۰ محور از میان ۱۰۰ محور استخراج شد و در دو گروه ۱۰ تایی «الف» و «ب» منتشر و به نهادها اعلام شد که مورد استقبال قرار گرفت.


انتخاب ۷ طرح برتر پژوهشی در قزوین


وی اظهار داشت: در این زمینه ۶۸ طرح دریافت شد و در کارگروه مورد داوری قرار گرفت و پس از ارزیابی بدلیل کمبود اعتبار، فقط ۷ طرح پذیرفته شد و در اولویت نیازهای استان قرار گرفت.


معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین بیان کرد: طرح های بعدی هم از نظر علمی پذیرفته شد اما بودجه برای اجرا نداشتیم که جای تأسف دارد نمی توانیم از همه اعتبارات پژوهشی بهره مند شویم.


وی گفت: پس از بررسی وضعیت پژوهشی استان از اواخر مهرماه، کارهای عملی آغاز شد و کارگروه شکل گرفت و شورای سیاست گذاری تشکیل و شرح وظایف هر ارگان مشخص شد و قرار شد دانشگاه پیام نور میزبان باشد.


زندیه یادآور شد: نمایشگاه پژوهش در هفته آخر آذرماه در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور تشکیل خواهد شد و مراسم اختتامیه در ۲۸ آذرماه در دانشگاه امام خمینی برگزار می شود.


تجلیل از ۱۴ پژوهشگر برتر استان


وی اظهارداشت: در این هفته از ۱۴ پژوهشگر برتر استان تجلیل خواهد شد و کسانی که سال قبل برگزیده شده بودند، دیگر انتخاب نخواهند شد.


زندیه بیان کرد: در کنار استادان برتر از ۵ دانشجوی پژوهشگر در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری انتخاب می شوند.


وی اظهارداشت: طرح ها باید اولویت اجرا و تنوع داشته باشد و برای توزیع عادلانه تلاش کردیم افراد از همه مراکز انتخاب شوند و محور پژوهش ها نیز در محیط زیست، تحریم، کمبود آب و مسائل اجتماعی و علمی بوده است.


افزایش سرانه مقاله های علمی دانشگاه بین الملل


زندیه در ادامه از ارتقاء سطح پژوهشی دانشگاه در سال های گذشته خبر داد و اظهارداشت: سرانه نگارش مقاله دانشگاه در سال ۹۲ تعداد ۱.۳۹ مقاله بود که سال قبل این تعداد به  ۲.۰۲ مقاله رسید.


وی اضافه کرد: تعداد مقالات علمی پژوهشی هم در این سال ها از ۳۴۶ مورد به ۶۱۹ مورد رسید و کتب چاپ شده از ۲۱ مورد به ۵۴ مورد رسیده است.


معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین اظهارداشت: قراردادهای پژوهشی دانشگاه از ۱۷۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته که بیانگر توجه و حمایت بیشتر از کارهای تحقیقاتی است.


وی بیان کرد: در این راستا قراردادهای ملی و بین المللی هم داشتیم و فعالیت خود را توسعه داده ایم که ارزشمند است.


زندیه اظهارداشت: طرح سی دی اس که از طرح های راهبردی منطقه ای و بالاتر از برنامه های جامع شهری است را انجام می دهیم که این کار در قزوین و هشتگرد تهیه شده است.


دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه مؤثر جهان


وی از موفقیت های علمی و پژوهشی دانشگاه خبر داد و اظهارداشت: دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در میان ۵۳ دانشگاه مؤثر دنیا در ارائه یک درصد مقالات ISD قرار گرفته است.


زندیه گفت: همچنین در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ دانشگاه امام خمینی قزوین به عنوان دومین دانشگاه جامع کشور شناخته شده و در فعالیت های پژوهشی، دانشجویان ما توانستند رتبه اول را در لیگ اختراعات رباتیک کسب نمایند.


دکتر زندیه که خود نیز به عنوان یکی از مفاخر علمی کشور شناخته شده، اضافه کرد: در چند سال گذشته یکی از استادان دانشگاه امام خمینی توانست در ردیف یک درصد اساتید برجسته ریاضی جهان قرار گیرد و افتخارات ما را تکمیل کند.


وی اظهارداشت: سعید اسباب بندی پروفسور ارزشمند دانشگاه در ریاضی کاربردی توانست در میان ۱۶ نفر استادان برجسته ای که از کشور انتخاب شدند، در ردیف یک درصد افراد برتر جهان شناخته شود.


معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین تصریح کرد: استاد اسباب بندی از مفاخر جهان و عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی هستند که تندیس ایشان در دانشگاه نصب شده و در حال حاضر هم عضو شورای دانشگاه، هیئت علمی و هیئت ممیزه هستند که انتخاب مجدد ایشان و تکرار این موفقیت جهانی بسیار افتخار آمیز است.


وی بیان کرد: موقعیت دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در سال های اخیر جهشی بوده و می توان گفت دستاوردهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ممتازی را به همراه داشته است.


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است