آکسفورد از دانشگاه های آمریکایی جلو زد

رتبه بندی مؤسسه «تایمز هایر اجوکیشن» نشان می دهد دانشگاه آکسفورد در دو جدول رده بندی علوم رایانه ای و دانشگاه های مهندسی و فناوری به رده نخست دست یافته و از همتایان آمریکایی جلو زده است.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  تایمز هایر اجوکیشن، آکسفورد نخستین دانشگاه انگلیسی است که در صدر رتبه بندی موضوعی دانشگاه های برتر علوم رایانه ای و مهندسی و فناوری  Times Higher Education  قرار می گیرد.
درهمین راستا آکسفورد از سه دانشگاه قدرتمند آمریکایی در ۲ فهرست پیشی گرفته است. 


آکسفورد در رتبه بندی علوم رایانه ای از دانشگاه استانفورد و MIT پیشی گرفت. به این ترتیب استانفورد با دو پله سقوط به رده سوم و MIT با۵ پله سقوط به رده پنجم نزول کردند.


در رده بندی دانشگاه های برتر مهندسی  و فناوری نیز آکسفورد به امتیاز کلی بالاتر از استانفورد دست یافت. به این ترتیب استانفورد به رده دوم سقوط کرد و موسسه فناوری کالیفرنیا نیز با دو پله سقوط در رده چهارم قرار گرفت.


آکسفورد تنها دانشگاه اروپایی نیست که در رده بندی بخش علوم رایانه ای صعود کرده است. مؤسسه فناوری زوریخ (ETH Zurich) نیز در رده بندی دو پله صعود کرد و به رده دوم رسید. دانشگاه کمبریج نیز در رده چهارم قرار گرفت. 


با این وجود در رده بندی مهندسی، دانشگاهی کمبریج با یک پله سقوط در رده ششم  و مؤسسه ETH Zurich همچنان در رده نهم باقی ماند.


رده بندی آکسفورد در حوزه  بهبود محیط های آموزشی و درآمد صنعتی نیز ارتقا یافته است.


دیدگاه های خوانندگان
1397/9/14 22:17:16
مطالبتون خیلی خوبه.
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است