شرایط ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

سازمان سنجش درباره اعلام کدرشته محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت در برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اطلاعیه‌ای صادر کرد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان سنجش اعلام کرد: به اطلاع داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1397 شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، می‌رسانیم که وزارت آموزش و پرورش پس از اعلام نتایج نهایی آزمون فوق، علاوه بر ظرفیت‌هایی مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) و اصلاحیه‌های بعدی آن، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده یا متقاضی تکمیل ظرفیت در بعضی از کدرشته محل‌های مربوط به پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران شده است که با توجه به تأیید پذیرش توسط دفتر گسترش آموزش عالی، تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بالای 6500 (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در صفحات 2 و 3 بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته (مندرج در سایت سازمان) و مفاد اطلاعیه‌، از روز ‌دوشنبه مورخ 21 آبان 97 تا روز یکشنبه 27 آبان 97 به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌های مربوط، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر تا 25 کدرشته محل) به روش اینترنتی، اقدام کنند.


پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1397، منحصراً برای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی صرفاً براساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحات 2 و 3، بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397، خواهد بود.


تبصره: برای رشته محل هایی که پذیرش آنها در استان قم صورت می گیرد، داوطلبانی که حداقل 2 شهر از 4 شهر «محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال آخر» و یا «محل تولد» آنها در شهر قم باشد مجاز به انتخاب کدرشته های مربوط به استان قم خواهند بود.


پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه نیستند. سایر پذیرفته‌شدگان رشته‌های متمرکز اعم از قبولین دوره‌های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی منعی برای انتخاب رشته در این مرحله ندارند اما توجه داشته باشند درصورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی قبولی قبلی آنها باطل خواهد شد.


داوطلبانی که قبلاً در یکی از کدرشته‌محل های پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شده‌اند ولی به علت (موارد پزشکی، معدل یا سن) واجد شرایط نبودند مجاز به شرکت در مرحله (تکمیل ظرفیت) نیستند. لازم به توضیح است از این دسته از داوطلبان در شهریور ماه به علت نداشتن شرایط، مصاحبه تخصصی بعمل نیامده است.


داوطلبانی که از آنان مصاحبه تخصصی به عمل آمده و دلیل مردودی آنان منحصراً نداشتن حدنصاب در مصاحبه تخصصی بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در این مرحله (تکمیل ظرفیت) خواهند بود. 


آن دسته از داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته علاقمندی خود را به رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام نکرده‌اند و واجد شرایط هستند در این مرحله برای ﺷﺮﻛﺖ در ﮔﺰﻳﻨﺶ اﻳﻦ رﺷﺘﻪ‌ﻫﺎ، ﻻزم اﺳﺖ ﻗﺒﻞ از اﻧﺘﺨﺎب رﺷﺘﻪ اﻳﻨﺘﺮنتی ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﺮداﺧﺖ مبلغ 55.000 (پنجاه و پنج و ﻫـﺰار) رﻳـﺎل ﻣﻨﺤﺼـﺮاً ﺑﺼﻮرت الکترونیکی از ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎرت‌ﻫﺎی بانکی ﻋﻀﻮ ﺷﺒﻜﻪ ﺷﺘﺎب اﻗﺪام کنند.


در گزینش نهایی رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، منحصراً افرادی به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام می‌شوند که برابر برنامه زمانی، در مراحل فرآیند مصاحبه یا سایر مراحل گزینش شرکت کرده و صلاحیت عمومی و تخصصی آنان نیز مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گرفته و همچنین حدنصاب نمره‌ علمی نهایی لازم را در مقایسه با سایر داوطلبان درکدرشته محل انتخابی کسب کنند.


شیوه پذیرش و گزینش در مرحله تکمیل ظرفیت، همانند رشته‌های متمرکز با شرایط خاص در آزمون سراسری سال 97 انجام خواهد شد.


داوطلبانی که در فرایند تکمیل ظرفیت، در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار بگیرند و متعاقب آن در رشته‌های نیمه‌متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز قبول شوند، ملزم به ثبت‌نام و تحصیل در رشته نیمه متمرکز بوده و قبولی متمرکز آنان کان‌لم یکن تلقی خواهد شد. 


از معرفی‌شدگان، مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش «بخش پیوست» دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 و اطلاعیه‌های اصلاحی بعدی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور (کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن در انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375.07.01 به بعد) باشند.در غیر این‌صورت انجام مصاحبه علمی – تخصصی، منتفی خواهد بود. بر این اساس از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نمایند، از فرآیند مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی حذف خواهند شد. 


تبصره: حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.


دامنه پذیرش و محل خدمت در تمام کدرشته محل‌های مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت صرفاً براساس دامنه پذیرش و محل خدمت مندرج در دفترچه شماره (2) و اصلاحیه‌های بعدی  است.


چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام، تحصیل یا استخدام آزمایشی و قطعی، قبولی او لغو می‌شود و حسب مورد، مکلف به پرداخت خسارت‌های ناشی از آن خواهد بود.

 


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است