سوابق تحصیلی عاملی برای تأمین عدالت آموزشی

نوید ادهم گفت: تأثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان، عاملی برای تأمین عدالت آموزشی و توجه به برنامه درسی است.


به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی نوید ادهم دبیر کلی شورای عالی آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره وضعیت کنکور در نظام آموزشی اظهار کرد:‌ یکی از موانع اجرایی نشدن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش کنکور است چرا که پذیرش دانشجو به روش تستی و در چند ساعت اهداف و آموزه‌های تربیتی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بنابراین اجرا شدن سند را خدشه دار می‌کند.


وی درباره استقرار پایه دوازدهم که از سال تحصیلی جدید در نظام آموزشی شکل گرفته است، گفت: دانش آموزان پایه دوازدهم 45 ساعت درسی دارند که این زمان باید به 24 ساعت تقلیل یابد و مازاد آن صرف پرداخت به دروس کنکوری دانش‌آموز شود، اما این پیشنهاد در شورای عالی آموزش و پرورش پذیرفته نشد چرا که این موضوع منجر به کاهش ساعات درسی می‌شود و هیچ مدرسه‌ای این موضوع را نپذیرفت.


کنکور مانع تحولات در نظام تعلیم و تربیت  است


نوید ادهم تصریح کرد: کنکور باعث شده تا تحولات در نظام تعلیم و تربیت آن طور که باید اتفاق نیفتد، در کمیسیون آموزش مجلس این موضوع مورد توجه قرار گرفته است و کارشناسان آ‌موزشی وزارتخانه به کمک نمایندگان آن را پیگیری خواهند کرد.


دبیر کلی شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به موضوع سوابق تحصیلی،‌ گفت: برخی از نمایندگان معتقدند سابقه تحصیلی تأثیری در پذیرش دانشجو نداشته باشد که این موضوع با قانون مصوب سال 92 مغایرت دارد و به نوعی گسترش دهنده بی‌عدالتی آموزشی است.


نوید ادهم ادامه داد: این تصمیم باعث می شود برنامه درسی بی‌اعتبار باشد. همچنین دانش آموزانی که دسترسی کافی به امکانات ندارند نسبت به سایرین حقوقشان ضایع شود.


وی تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس آموزش و پرورش از مجلس و به ویژه کمیسیون ‌آموزش می‌خواهیم که قانون به طور کامل اجرا شود و سوابق تحصیلی دانش آموزان در پذیرش آنها نقشی پررنگ ایفا کند.


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است