رشته دانشگاهی عینک‌سازی دوباره احیا شود

رئیس اتحادیه عینک فروشان و عینک سازان ارومیه گفت: ارومیه یکی از قطب‌های عدسی سازی ایران است.
به گزارش ایسنا، قاسم‌نژاد در سمینار تخصصی گروه اپتیک اظهار کرد: ارومیه یکی از قطب‌های عدسی سازی ایران است و سابقه‌ای بیش از 40 ساله در عینک و عدسی سازی دارد.


وی افزود: اولین کارخانه تولید انبوه عینک و عدسی در ارومیه تأسیس شده و ارومیه یکی از محور های تولید انبوه عدسی و عینک در کشور است.


قاسم نژاد در خصوص توجه به آموزش در صنف عینک فروشان و عینک سازان تأکید کرد: در صنف عینک فروشان و عینک سازان بیشتر به مهارت فنی تأکید می‌شود و به بخش آموزش کمتر توجه می‌شود که این امر باعث عقب افتادگی این صنف شده که باید این امر تغییر یابد.


وی ادامه داد: رشته دانشگاهی کاردانی عینک سازی چند سال در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایجاد شده بود که متوقف شده و بایستی این رشته دانشگاهی دوباره فعال شود تا از این طریق مشکل بخش آموزشی عینک سازی نیز حل شود.


وی در خصوص راهکارهای بیرون رفتن از مشکلات موجود در صنف عینک سازان و عینک فروشان تأکید کرد: عینک فروشان و عینک سازان باید از تعامل و همکاری از واحدهای صنفی و مراکز غیر قانونی بپرهیزند و منافع صنفی خود را به منافع شخصی خود ارجح بدانند تا مشکلات این صنف بهبود یابند.


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است