تاثیر مثبت معدل سوابق تحصیلی گامی در راستای حذف کنکور

نماینده مردم آبادان با اشاره به بررسی طرح دو فوریتی تأثیر مثبت سوابق تحصیلی در مجلس، از موافقت با این طرح برای کاهش تب کنکور در کشور خبر داد.


عامر کعبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام نظر موافق با این طرح گفت: با تأثیر مثبت معدل در کنکور موافقیم و البته بایستی سوابق تحصیلی طبق استاندارد و عدالت برای تمامی مناطق و شرایط آموزشی در نظر گرفته شود.


وی افزود: البته نباید دانش آموزانی که دارای سوابق تحصیلی نیستند، از این تأثیر ضرر کنند و باید آمادگی و اطلاع کافی و به موقع از نحوه تأثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور را داشته باشند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: گاهی اوقات ممکن است نمرات دانش آموزان در شهرهای مختلف به دلیل نظر متفاوت تصحیح کننده تفاوت داشته باشد و یا طبق گزارش های رسیده، سؤالات امتحانی لو رفته است، این ها مشکلاتی است که شاید به دانش آموز آسیب وارد کند.


کعبی با تأکید بر لزوم برقراری عدالت آموزشی در ورود به دانشگاه های برتر کشور تصریح کرد: بایستی در این طرح برای مناطق محروم و کمتر برخوردار سهمیه، شرایطی در نظر گرفته شود و نباید دانش آموزی که در خوزستان از کمترین امکانات آموزشی و محیطی بهره می برد، در شرایط برابر با دانش آموز شهرهایی که سیستم آموزشی و امکانات مجهزتر و بروزتری دارند، سنجیده شود.


وی با اشاره بر لزوم حذف تدریجی کنکور اضافه کرد: باید به سمتی برویم که تب کنکور را در کشور به تدریج کاهش دهیم. چرا که کنکور فشار زیادی به خانواده ها و دانش آموزان وارد کرده؛ ضمن آنکه ملاک ارزیابی درست و جامعی از میزان توانایی دانش آموزان به شمار نمی رود، لذا مجلس به دنبال حرکت در این مسیر است.

تیم مشاوره ماز


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است