برای عملکرد بهتر دفتر برنامه ریزی تهیه کنید!

همان طور که می دانید برنامه ریزی اصلی ترین جز مطالعه کنکوری است چرا که راه پیش روی شما را روشن می کند و مانع سردرگمی شما در طی مسیر می شود. سعی کنید از همان ابتدای سال برنامه دقیق و منعطفی را تهیه کنید و به آن پایبند باشید و چه بهتر که این کار را در یک دفتر برنامه ریزی انجام دهید تا از نظم بیشتری برخوردار باشد.

اگر خودتان این دفتر را درست کنید، می توانید مطابق نیازهای خود قسمت های مختلفی را برای آن در نظر بگیرید؛ اما توصیه ما برای شما:


✅ حتما در ابتدای دفتر خود یک نمای کلی از کل سال تحصیلی داشته باشید تا بدانید چه میزان فرصت دارید. اهداف کلی در هر فصل از سال را یادداشت کنید؛ مثلا برای تابستان یادداشت بگذارید تمام کردن دروس اختصاصی پایه.
هم چنین در این قسمت زمان شروع و پایان کلاس ها و آزمون های مختلف را نیز علامت بزنید.
به این ترتیب با یک نگاه به این صفحات می توانید به یک نگاه کلی از وضعیت خود دست پیدا کنید.


✅ در بخش دوم برای هر ماه از سال یک یا دو صفحه جداگانه درنظر بگیرید و با جزییات بیشتری اهداف و برنامه های مربوط به هر کدام را یادداشت کنید تا در ابتدای هر ماه راحت تر برنامه ریزی کنید.


✅ در بخش سوم برای هر روز یک صفحه جداگانه اختصاص دهید، برنامه های آن را به صورت دقیق یادداشت کنید؛ مثلا ساعاتی که باید کلاس یا مدرسه بروید، در هر ساعتی چه درسی را مطالعه کنید و کارهای جانبی که باید انجام دهید. حتما در پایان روز میزان مطالعه روزانه را یادداشت کنید تا در روزهای بعد تلاش کنید به میزان بیشتری مطالعه کنید. فراموش نکنید که در پایان هر هفته زمانی را به کارهای عقب افتاده اختصاص دهید.تیم مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است