سوالات را چگونه علامت دار کنیم؟

سوالی که قطعا برای همه پیش آمده! همانطور که در مقالات جمع بندی خوانده‌اید، در دوران جمع بندی باید بیشتر سراغ تست های علامت دار رفت تا فرصت کافی برای جمع کردن همه دروس داشته باشیم. اما چگونه سوالات را علامت دار کنیم تا هم همه نکات مهم پوشش داده شود و هم تعداد تست های علامت دار زیاد از حد نشود؟


در پاسخ به این سوال باید گفت که در وهله اول علامت دار کردن یک سری از سوالات بلااستثنا ضروری است و آنهم سوالات کنکور سراسری ۴ سال اخیر (چه سخت،چه آسان) است. دلیل این امر هم از تفکری نشأت می گیرد که قطعا نزدیک ترین تفکر و خط فکری طراح سوالات کنکور امسال در سوالات کنکور چند سال اخیر نهفته است پس علامت دار کردن و توجه ویژه به این نوع سوالات الزامیست.


در وهله دوم باید سوالاتی را علامت دار کرد که یا سخت هستند و نکته خاصی در آنها نهفته است و یا سوالاتی که علیرغم اینکه شما به آسانی به آنها پاسخ دادید اما حس می کنید نکات آموزنده زیادی در متن سوال، در راه حل و یا در پاسخنامه سوال وجود دارد.


نکته: سعی کنید از هر ریزمبحث در یک درس حداقل یک سوال که پوشش دهنده عمده نکات آن مبحث باشد را علامت دار کنید.نویسنده: عرفان کهنسال (دانشجوی پزشکی شیراز)

تیم مشاوره ماز


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است