پیش از آزمون جمع بندی کنید، نتیجه بهتر بگیرید!

یکی از مهم ترین بخش های مطالعه، جمع بندی مطالب مربوط به آزمون می باشد!

در متن های گذشته در مورد نحوه جمع بندی هر درس به طور مفصل توضیح داده ایم! اکنون به یکی دیگر از روش های جمع بندی می پردازیم:جمع بندی با تست!!!!!
طی این روش شما ابتدا یکی از آزمون های هم ارز سال گذشته (آزمونی ک در همین موقع از سال و با همین مباحث برگزار شده است) جمع آوری کرده و با ایجاد شرایط آزمون آزمون را بر گزار می کنید!

طی این روش بلافاصله بعد از آزمون به تصحیح کردن آزمون می پردازیم،حالا کارهایی راکه پس از آزمون باید انجام دهید نام می بریم:


الف) جلوی هر سوالی که غلط می زنید، مبحث را بنویسید! (مثلا زیست سال یازدهم فصل۳، گفتار۱ یا قرابت معنایی شعر عارفانه)


ب) بعد از تصحیح آزمون به روش گفته شده به مطالعه می پردازیم:
۱) از درس های با ضریب بالاتر شروع کنید! ابتدا زیست شناسی، سپس شیمی و....
۲) مطالبی را که بیشتر مطالعه کرده اید را در اولیت قرار دهید!
۳)مطالبی را که برای ازمون مطالعه نکرده اید، در این بازه مطالعه نکنید!


ج) مطالعه درس هایی که حس می کنید نیاز به تلاش بیشتر دارند! (این مورد نیز در متن های گذشته به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است!


د) کارهایی که باید آهسته و پیوسته همواره انجام دهید:
۱)تست reading و cloze test
یکی از مهم ترین و سخت ترین مباحث کنکور سراسری تست‌های مربوط به متن می باشند که بهترین راه برای درست پاسخ دادن به آنها تکرار مداوم اینگونه تست ها به صورت زمان دار می باشد(هرشب یک تمرین کلوزتست و یک تمرین ریدینگ انجام دهید!)
۲)تست قرابت معنایی: درکنکور های سال های اخیر دیده ایم که بخش مهمی از تست های قرابت معنایی شامل ابیاتی هستند که به هیچ وجه در کتاب درسی یافت نمی شوند و شما باید توانایی برخورد با ابیات جدید را در خود پرورش دهید، پس سعی کنید به صورت منظم به انجام تست های قرابت معنایی سال های گذشته بپردازید(مثلا هر روز ۵ تست).
۳)مسائل شیمی:مسائل درس شیمی هرساله تفاوت بین دانش آموزان قبول شده و بقیه را تعیین می کنند! این مسائل زمان زیادی جهت تسلط نیاز دارند و توصیه می کنیم هر شب مقداری از مسال را حل کنید!*دقت بکنید که حل مسائل شیمی (مثلا هر روز پنج مساله ) خارج از برنامه شما برای مطالعه درس شیمی می باشد!
*هر سه شماره مورد "د" روزانه وقت بسیار کمی از شما می گیرند (چیزی درحدود ۳۰ دقیقه)


حرف اخر: با نکاتی که طی این متن آموختید یکی از روش های اصلی جمع بندی را آموختید، به یاد داشته باشید که هر کار را زمانی با موفقیت به انجام رسانده اید که تمام مراحل آن را با دقت و حوصله انجام دهید!*اگر می خواهی بهترین ها رو به دست بیاری، پس بهترین کاری که از دستت برمیاد رو انجام بده ...نویسنده: محمدطاهر علعلی (دانجوی پزشکی شیراز)

تیم مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است