با انگیزه باش!

یادتونه وقتی می خواستیم دوچرخه سواری رو یاد بگیریم، چقدر زمین می خوردیم و دستا و زانوهامون زخمی می شد؟ هر چی هم می خوردیم زمین آدم نمی شدیم و تا یاد نمی گرفتیم، نمی ذاشتیم کنار. وقتی ام که بالاخره یاد گرفتیم انگار دنیا رو بهمون دادن.
اما چرا اون زمان تا با دوچرخه می خوردیم زمین، بازم می رفتیم سمت دوچرخه؟


💠شکست برامون تعریف نشده بود💠


اون زمان نمی دونستیم شکست یعنی چی؛ نشدن یعنی چی؛ دور و برمون رو می دیدیم که مثلا یکی دیگه هم سن ما داره دوچرخه سواری می کنه، پس ما هم می تونیم. اون زمان از شروع کردن یک کار جدید نمی ترسیدیم… برای شروع کردن دوچرخه سواری روز و شب فکر نمی کردیم، تا اراده می کردیم می رفتیم سوار می شدیم… دیگه به اینکه چطوری سوار شیم و کجا سوار شیم و چطوری راه بریم کجا واستیم فکر نمی کردیم. تا می خوردیم زمین دوباره پا می شدیم… چون شکست برامون تعریف نشده بود.


اما الان چی؟


اما الان بعضی از ما کنکوری ها خیلی به نحوه شروع و نحوه خوندن و نحوه تست زدن فکر می کنیم؛ اما عملی نمی کنیم. اگرم شروع کنیم تا یک بار زمین می خوریم دیگه همونجا می شینیم و از جامون تکون نمی خوریم. شایدم شروع نمی کنیم چون از همین افتادن ها می ترسیم، چون باور کردیم که دوچرخه سواری و کنکور دادن رو فقط بچه های مردم یاد دارن و نه ما!!!


اینقدر شکست بخور تا راه شکست دادن رو یاد بگیری


به نظرت شروع کردن با کلی اشتباه و شکست و آزمون و خطا بهتر از هیچوقت شروع نکردن نیست؟ چرا همش دنبال فرداها و شنبه هاییم؟ چون می ترسیم از شروع کردن… کسی که از شروع می ترسه یا از همون اول یک شروع عالی می خواد بدون هیچ شکست خوردن و افتادنی مطمئن باش هیچوقت نمی تونه شروع کنه…
شروع عالی هیچوقت وجود نداره؛ باید همیشه بزنی به دل قضیه اونقدر شکست بخوری، اونقدر روش های مختلف رو با آزمون و خطا یاد بگیری تا بتونی بالاخره توی یک مسیر درست قرار بگیری و با این تجربیاتت پیش بری. 


اون شروع عالی رو از ذهنت پاک کن …


شروع عالی هیچوقت محقق نمیشه … بچگیامون هم نمی شد از همون شب اول دوچرخه رو عالی برونیم. تو هم همین الان با شوق و ذوق سوار این دوچرخه کنکور شو، بذار اینقدر بندازدت زمین تا بالاخره یاد بگیری و نخوری زمین. باور داشته باش هرکس اینطوری سوار این دوچرخه بشه آخرش یاد می گیره و موفق میشه .شروعت ممکنه عالی نباشه، اولاش ممکنه اصلا خوب نباشی؛ اما بالاخره یاد می گیری …تیم مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است