ترتیب مطالعه‌ی دروس عمومی و اختصاصی در طول روز

دروس عمومی، بخش مهمی از کنکور است که عده‌ی زیادی از آن غافل می‌شوند در حالی که با مطالعه‌ی مستمر و منظم، می‌توان از آن به عنوان نقطه‌ی قوت در برابر رقبا استفاده کرد. در واقع، بسیاری تسلط بر دروس عمومی در کنار دروس اختصاصی را کلید موفقیت در کنکور می‌دانند.


مطالعه‌ی دروس عمومی اگرچه راحت‌تر از دروس اختصاصی است ولی از آنجایی که دروس عمومی عمدتاً حفظی هستند، مطالعه‌ی بی وقفه‌ی آن‌ها ملال‌آور و خسته‌کننده می‌شود؛ بنابراین یک وقفه بین خواندن این‌گونه دروس بسیار کمک کننده است.


عده‌ای تمامی دروس عمومی را شب‌هنگام و بعد از مطالعه‌ی دروس اختصاصی می‌خوانند که البته باید به این نکته توجه کرد که خستگی ناشی از مطالعه‌ی دروس اختصاصی، مانع بزرگی در این روش می‌باشد.


یک روش بسیار خلاقانه برای خواندن دروس عمومی، مطالعه‌ی یک‌در‌‌میان آن‌ها و دروس اختصاصی است. به این صورت که برنامه‌ریزی روزانه را به صورتی انجام دهید که دروس عمومی را بین دروس اختصاصی مطالعه کنید. برای مثال بعد از 2 ساعت مطالعه‌ی زیست، حدود 1 ساعت به مطالعه‌ی ادبیات بپردازید و بعد از آن یک درس اختصاصی دیگر و به همین ترتیب تمامی دروس عمومی و اختصاصی مورد نظرتان را در برنامه بچینید.


این راهکار هم روند خسته‌کننده‌ی خواندن دروس عمومی را تعدیل می‌کند و هم یک برنامه‌ی منظم و دقیق برای مطالعه‌ی متناسب دروس اختصاصی و عمومی فراهم می‌آورد.
نویسنده: محمدرضا یوسفی (دانشجوی پزشکی شیراز)


تیم مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است