در برخود با نتیجه ضعیفی که از آزمون ها گرفته ایم، چه کنیم؟!

✅ سعی کنید استرس خود را کنترل کنید!
باید بدانید که استرس در این مرحله اگر به میزان اندک باشد، به عنوان نیرو محرکه درس خواندن خواهد بود، اما در صورتی که بیش از حد استرس داشته باشید، سردرگم می شوید و نمی توانید ضعف خود را جبران کنید. دست از خودسرزنشی بردارید و به فکر جبران باشید!
✅ ابتدا جنبه یادگیری آزمون را مد نظر قرار دهید بعد، رقابت!
فراموش نکنید مهم ترین هدف از آزمون دادن شناخت و تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف است. تحلیل آزمون به شما کمک خواهد کرد که این نقاط قوت و ضعف را بشناسید و از آن ها درس بگیرید. می توانید دفترچه ای را برای این منظور در نظر بگیرید و رفع اشکالات خود را پایش کنید. در وهله بعد میتوانید پس از رفع نقاط ضعف با تقویت نکات مثبت با هم ترازهای خود رقابت کنید و هر بار نتیجه بهتری کسب کنید.
✅‌ تغییر در برنامه ریزی و‌ منابع خود را به یاد داشته باشید!
گاهی ممکن است شما مطابق برنامه مطالعاتی وقت و تمرکز برای مطالعه یک مبحث صرف کرده باشید اما نتیجه ی درخور کسب نکرده باشید. در این صورت لازم است دوباره منابع کمک اموزشی و ساعت مطالعه خود را بررسی کنید تا در صورت نیاز هر یک از کارهای زیر را انجام دهید:
- ساعت مطالعه خود را افزایش دهید.
- فواصل مطالعه درس را کاهش دهید تا مطالب با فاصله کم تکرار شود و بهتر در حافظه بلند مدت جای بگیرد.
- کتاب تست قوی تری را جایگزین کتاب فعلی کنید یا یک کتاب دیگر را در کنار آن مطالعه کنید چرا که ممکن است با یک کتاب مناسب تر بهتر بتوانید مطالب پایه ای را درک کنید.

به یاد داشته باشید مطالعه هدفمند باعث پیشرفت خواهد شد!


تیم مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است