چنتا نکته ی مهم در رابطه با درس شیمی کنکور

سلام!

چنتا نکته ی مهم در رابطه با درس شیمی کنکور هست که بهتره همین اول سال در جریانشون قرار بگیرید.

1. شیمی کنکور، در کنار زیست، از مهم ترین درس های کنکور تجربی محسوب میشه و زدن درصد بالا توی این درس به شدت به شما کمک میکنه. احتمالا شنیدید که شیمی کنکور امسال به نسبت سخت بوده و این یعنی اینکه باید وقت خیلی زیادی رو روی این درس بذارید. بهتون توصیه میکنم از حل کردن سوالات سخت فرار نکنید و سعی کنید مهارت خودتون رو توی حل این سوالات افزایش بدید.

2. شیمی کنکور شامل 35 سوال میشه و وقت استاندارد پاسخگویی به این سوالات هم 35 دقیقه هست. با توجه به درجه ی سختی سوالات کنکور و شرایط خاص سوالات شیمی، رعایت زمانبندی و تمرین زیاد برای افزایش سرعت توی درس شیمی، به شدت برای همه ی داوطلب های کنکور ضروریه. توی امتحانات ماز سعی میشه تا جای ممکن سطح سوالات و زمانبندی آزمون ها، مشابه به کنکور باشه تا بچه هارو هرچه بهتر برای کنکور آماده کنه. توی هر آزمون ماز، برای بچه های کنکوری 1 دقیقه زمان برای هر سوال و برای بچه های پایه هم 1.2 دقیقه زمان برای هر سوال در نظر گرفته شده.

3. به طور کلی، شیمی کنکور از سه بخش زیر تشکیل شده:

🔅حفظیات

🔅مفاهیم

🔅مسائل

برای تقویت حفظیات، حتما کتاب درسی رو خیلی خوب بخونید و نکات مهمش رو حتما مارک کنید. برای سوالات مفهومی هم بهترین کار اینه که درسنامه ی یک کتاب تست خوب رو بخونین. توی بخش مسائل هم بیشترین چیزی که بهتون کمک میکنه، تمرین زیاد و حل تست های خوب و استاندارده. به زودی، منتظر شنیدن یک خبر خیلی خوب در این زمینه از تیم شیمی ماز باشید.

4. با توجه به اینکه بخش اول شیمی دوازدهم به شدت به بخش سوم شیمی دهم مرتبط است، به همه ی بچه های کنکوری توصیه می کنیم تا قبل از شروع مهرماه، بخش سوم از شیمی دهم رو مرور کنن تا آمادگی خوبی داشته باشن.

5. بخش اول شیمی یازدهم ارتباط مستقیمی با بحث استوکیومتری دارد و به همین دلیل، به بچه های یازدهمی توصیه می کنیم تا ابتدا مهر ماه، بخش دوم از شیمی دهم رو مرور کنن تا آمادگی خوبی داشته باشن.

6. بچه های کنکوری، حتما باید به اصلاحیه های کتاب های درسی توجه کنند چراکه سوالات کنکور و آزمون های آزمایشی بر مبنای این اصلاحیه ها طرح می شوند.موفق باشید.نگارنده: دکتر فرشاد هادیان فرد

طراح سوالات شیمی آزمون های ماز

مولف کتاب های کمک آموزشی شیمی

طراح سوالات شیمی آزمون های قلمچی

ویراستار کتاب های کمک آموزشی شیمی


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است