ایستگاه جبران برنامه ریزی
برای این که بتوانید برنامه ی خوبی داشته باشید ابتدا در نظر داشته باشید که همیشه زود شروع کنید!! وقتی شما استارت هر کاری رو به موقع می زنید، اولین قدم رو محکم برداشتید، بنابراین انگیزه برای ادامه بیشتر است. در ثانی در نظر داشته باشید که برنامه ای خوب و کارآمد است که منطقی باشد، یعنی بایستی بین حجم کارها و زمان اختصاص داده شده به آن، تناسب و تعادل برقرار باشد؛ پس منطقی برنامه ریزی کنید تا بتوانید به اهداف خود برسید و دلسرد نشید... در نهایت توجه داشته باشید که پایان هر روز برای خود ایستگاه جبران قرار دهید. 


ایستگاه جبران چیست ؟

فرضاً در برنامه هر روز ۱ ساعت را خالی بگذارید تا مطالبی را که احیاناً در بازه ای که به آن اختصاص داده اید ناتمام مانده، تکمیل کنید؛ ایستگاه جبرانی را علاوه بر هر روز؛ در هفته حداقل دو زمان ۱ ساعته در دو روز هفته نیز در نظر بگیرید؛ مثلا ۱ ساعت زمان جبران در دوشنبه و ۱ ساعت زمان جبران در پنج شنبه.


برای آنکه به برنامه خود پایبند باشید، نکات گفته شده را رعایت کنید تا در حد امکان برنامه تون عملی بشه (میتونید زمان های جبران رو بیشتر کنید به شرطی که وقت تلف نکنید!! و به مرور این زمان ها رو کمتر کنید تا برنامه مفیدتر بشه )  


اگر برنامه روتین عملی شد با زمان های جبران چه کنیم ؟ 

میتونید این زمان ها رو برای تست زدن بیشتر بر مطالب خوانده شده در هفته استفاده کنید تا هم مطالب مرور شود و هم به تسلط بیشتری برسید. 

به یاد داشته باشید موفقیت های کوچک پیش زمینه موفقیت های بزرگتر هستند و برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی شده، درس خواندن نیاز است... این که با انجام برنامه منطقی شما به هدف نزدیک می شوید، می تواند بزرگترین انگیزه برای ادامه به برنامه تون باشه... پس موفقیت هایی که نتیجه عمل به برنامه است را در نظر بگیرید و به عنوان یک تشویق برای خود حساب کنید.


نویسنده : المیرا معین ( دانشجوی پزشکی شیراز )

بخش مشاوره ماز   

دیدگاه های خوانندگان
New DR
1397/9/12 22:33:26
عاللللللللیییییی و مفید بود بیشتر در مورد برنامه ریزی مطلب بزارین
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است