چگونه خود را برای آزمون های جمع بندی پایه آماده کنیم؟

همانطور که میدانید اکثر آزمون های آزمایشی در فواصل شهریور تا مهر به جمع بندی مباحث تابستان و خصوصا مباحث پایه میپردازند و از آنجا که اولین سری از آزمون های جمع بندی است، ممکن است شما را دچار استرس و ترس کند؛ بنابراین لازم است یک سری موارد را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی در این آزمون ها کسب کنید:

❗گام اول: تحلیل کامل آزمون های پیشین 

فراموش نکنید که مهم ترین منبع شما برای آزمون های جامع و در نهایت کنکور، آموخته های شما از آزمون هایی است که در آنها شرکت کرده اید. بنابراین پس از هر آزمون سعی کنید به دقت سوالات را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید تا بتوانید در برنامه هفته های بعد خود آنها را لحاظ کنید.

❗گام دوم: برنامه ریزی و مطالعه صحیح 

در برنامه ای که برای بازه جمع بندی در نظر گرفته اید، پیش از همه سعی کنید زمان کافی به مرور بخش هایی که در آزمون ها در آنها تسلط داشته اید اختصاص دهید تا هم میزان استرس شما کاهش یابد و هم شاهد افت تراز نباشید؛ برای این منظور میتوانید از خلاصه ها و تست های مارک شده خود کمک بگیرید. در وهله بعدی درس هایی را در برنامه خود جای دهید که با صرف کمترین زمان ممکن اشکالاتتان در آن برطرف می شود؛ این کار را میتوانید با حل تعدادی تست جدید و مطالعه پاسخ آنها انجام دهید. در نهایت به سراغ درس هایی بروید که به صرف زمان زیادتری نیاز دارند. فراموش نکنید در روز های نزدیک به ازمون باید مجددا مرور سریعی بر مباحث داشته باشید.

دقت داشته باشید که بهتر است با توجه به حجم بالای دروس، ساعات بیشتری در روز مطالعه کنید.

❗گام سوم: مرور نهایی 

یکی از مهم ترین اصول در مورد ازمون های جامع، مرور سریع و خود آزمایی در روز های نزدیک‌ به آزمون است. بهتر است ۱-۲ روز را به مرور سریع مطالب خوانده شده اختصاص دهید. سعی کنید وسواس به خرج ندهید چون وقت زیادی از شما خواهد گرفت در حالیکه فراموشی بخشی از مطالب طبیعی است و با خواندن چشمی و سریع به راحتی مطالب دوباره در ذهنتان نظم میگیرد.

در‌ روز آخر ویش از آزمون، پیش آزمون را با در نظر گرفتن زمان استاندارد حل کنید، سوالات را بررسی کنید و اشکالات خود را برطرف نمایید.

موفق و‌ سربلند باشید!

بخش مشاوره ماز  

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است