چگونه با یک ساعت بیشتر در روز عمومی خود را متحول کنیم؟

خواندن دروس عمومی به روش کنکوری تا حد زیادی با خواندن آنها برای امتحانات مدرسه و نهایی متفاوت است و لازمه موفقیت در دروس عمومی کنکور به کار بردن روش تا حدودی متفاوت و مستمر در خواندن این دروس است در این مقاله به این موضوع پرداخته می‌شود که چگونه فقط با پرداختن حداکثر یک ساعت اضافه به زمان خواندن عمومی و انجام چند کار ساده به پیشرفت قابل توجهی در تراز عمومی برسیم.


از مهمترین تفاوت‌هایی که بین خواندن دروس عمومی برای کنکور و امتحانات ترم مدرسه وجود دارد این است که برای کنکور باید مطالب عمومی را موضوعی بخوانیم به این معنی که برای مثال در درسی مثل ادبیات به جای پرداختن به مطالب به صورت درس به درس باید آن ها را به چشم چند موضوع قرابت، آرایه ادبی، لغت، املا، تاریخ ادبیات، و زبان فارسی دید و هر مبحث را جداگانه خواند.


پیرو این بحث یک سری موضوعات در دروس عمومی وجود دارند که یادگیری آنها و تبحر در تست زنی آنها مستلزم تمرین روزانه و مستمر است و به دلیل فرار بودن اصول این موضوعات وقت گذاشتن برای آنها هر چند اندک در روز لازم است. از این مباحث می‌توان به قرابت و آرایه ادبی در ادبیات، ترجمه و درک مطلب در عربی، و ریدینگ و کلوز تست در زبان انگلیسی اشاره کرد. بنابراین آن یک ساعت اضافی که در عنوان مقاله ذکر شد به این مباحث تعلق میگیرد به این صورت که هر روز: 

-۱۰ تست قرابت

-۱۰ تست آرایه ادبی 

-۱۰ تست ترجمه

-یک درک مطلب عربی

-یک ریدینگ و کلوز تست

انجام شود. البته لازم به ذکر است که همه این فعالیت ها لازم نیست که در کنار هم و به صورت فشرده انجام شود میتوان هر کدام را در فواصل بین دروس تخصصی انجام داد چون وقت زیادی نمیگیرند.

تاثیر و نتیجه گیری از کار فوق در طولانی مدت و بعد از چند هفته خود را نشان میدهد و همچنین در طولانی مدت استرس و باری که برای آموختن این مطالب به دانش آموز وارد میشود خیلی کمتر است.


نویسنده : عرفان کهنسال (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز  دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است