اهمیت و موقعیت آمون های مبحثی


به طور کلی، امتحانات آزمایشی به دو دسته ی جامع و مبحثی تقسیم می شوند. اتفاق رایج و شایعی که برای بسیاری از داوطلبان رخ می دهد، این است که داوطلب، بیش از حد به تراز امتحانات مبحثی اهمیت می دهد و در طرف مقابل، به بهانه ی زیاد بودن بودجه بندی آزمون های مبحثی، اهمیت چندانی به این آزمون ها نمی دهد تا آنجا که در بسیاری از موارد، حتی از حضور در سر جلسه امتحان هم امتناع می کند. این در حالی است که ارزش و اهمیت امتحانات جامع، به خصوص امتحانات نزدیک به کنکور، بسیار بیشتر از امتحانات مبحثی است و عیار علمی دانش آموزان بیشتر در این امتحانات محک می خورد.

برای موفقیت در امتحانات جامع، مسلما درس خواندن در فرجه ی دو هفته ای قبل امتحان کفایت نمی کند و برای این هدف، داوطلب باید عادت به خواندن مستمر و مداوم داشته باشد و مطالب خوانده شده را به نحوی مطالعه کند که تا مدت بلندی، نکات و راه حل ها در ذهن وی باقی بمانند.

بدیهی است که این منظور، فقط با مطالعه ی مستمر و مداوم و مرور مطالب در طول سال میسر خواهد بود.

اهمیت این امر، با نزدیک تر شدن به کنکور افزایش می یابد پس در نیمسال دوم، مطالب را به این دید بخوانید که قرار است تا ۶ ماه در ذهن شما باقی بمانند.

به یاد داشته باشید که در هفته ی اخر کنکور، فرصتی برای مرور همه ی مطالب ندارید و از الان، باید برای این اتفاق سرنوشت ساز خودتان را آماده کنید


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است