نکات روز کنکور

سلام دوستان عزیزم
خداقوت به همگی
یک سال تلاش و زحمت ممکنه خستگی و یکنواختی زیادی براتون به ارمغان آورده باشه و احیانا ناامیدی سراغتون اومده باشه...


تجربه ی برخورد من با ده ها دانش آموز تو مدت دانش آموزی و دانشجویی نشون داده که آرامش و اعتماد به نفسی که شما با خودتون سر جلسه ی کنکور همراه میبرین به مراتب تاثیرگذارتر از دانش و سوادتون هست...


ذهنتون رو آماده کنین که هر اتفاق غیر منتظره ای ممکنه حین کنکور و یا قبلش بیفته و سعی کنین با نرمی و سخت نگرفتن شرایط رو بهتر کنین...


به خودتون تلقین نکنین که من به هیچ وجه نمیتونم فلان شرایط رو تحمل کنم و برای بدترین شرایط هم راه حل طراحی کنین. خوشرویی و عدم عصبانیت شما از اتفاقات، باعث حفظ انرژی شما و کمتر آسیب دیدنتون میشه.


سعی کنین تا جایی که امکان داره شرایط رو بهبود ببخشین و دیگه بعد از اون خودتون رو باهاش منطبق کنین و تمرکزتون رو روی آزمون بذارین.


مدام ساعت رو چک کنین و اگر حس کردین مدیریت زمان رو دارین از دست میدین، به هیچ وجه استرس نگیرین و سعی کنین سوالات ساده و متوسط رو سریع تر شناسایی کنین، وقت باقی مونده ی درس رو ذخیره کنین و بعد از زدن حداقل یک درس (بهتره بعد از تموم شدن دور اول) برگردین و وقت ذخیره رو خرج کنین.


درسته بعضی ها برای درس خاصی زحمت ویژه کشیدن یا بهش علاقه مندن و میخوان نتیجه ی ویژه ای بگیرن، اما باید واقع بین باشین و بدونین نتیجه ی شما با معیار های ثابتی سنجیده میشه و عاقلانه اینه که به درس های پرضریب و ارزشمند توجه ویژه داشته باشین.

نگاه واقع بینانه به توانایی هاتون و اعتماد به نفس متناسب با اون باعث میشه آرامشتون رو از دست ندین.


در آخر هم توکل به خدا و آرامش از یادش هم که دوای هر دردیه

موفق باشین


زهرا براتی (دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است