هفته آخر کنکور

هفته آخر شاید یکی از سخت ترین و در عین‌حال مهمترین هفته زندگیتون باشه که ثانیه به ثانیه آن ارزش دارد و سرنوشت ساز است. پس لازمه یک‌سری نکات رو بدونید!


• به طور کلی نسبت تست زنی به خواندن کمی تغییر می کند. در این هفته بیشتر تمرکز خود را بر روی مطالب حفظی و مطالبی که نیاز به مرور مجدد دارد از جمله فرمول های فیزیک و ریاضی،کلمات و تاریخ ادبیات، آیات... بگذارید


• نکته ای در این هفته بیشتر دارای اهمیت است تورق سریع است، به معنای ورق زدن سریع و تمرکز بر مطالب اصلی و نکاتی که از اهمیت بیشتر برخوردارند. علاوه بر مرور کلی مطالب، باعث افزایش حافظه تصویری و کوتاه مدت تان نیز می شود و مطلبی که در این هفته مرور می کنید احتمال فراموشی بسیار کمی دارد.

برای دروسی مثل زیست شناسی، شیمی و دینی بیشترین تمرکز خود را بر روی متن کتاب بگذارید. این بار با دقت بیشتر و برای آخرین بار شکل ها و نمودارها را بخوانید.

در دروس فیزیک و ریاضی نکات و فرمول هایی را که به صورت خلاصه یادداشت کردید را مرور کنید اما از آزمون های جامع غافل نشوید!


• حتما نکات آزمون هایجامعه ای را که در این ایام جمع بندی کار کردید مرور کنید به خصوص سوالاتی که پاسخ غلط دادید.

• سوالات کنکور ۹۷ را مجدداً کار کنید در همان شرایط مشابه که قبلاً آزمون می دادید حتی اگر سوال ها برایتان تکراری باشد (ترجیحاً در روز یکشنبه تا سه شنبه این آزمون ها را کار کنید تا نهایتاً فرصت کافی برای مرور برخی از مطالب نهایی داشته باشید.)


• از عوامل استرس زایی که ممکن است آرامش شما را برهم‌زند دوری کنید.


• در این مدت بیشترین تمرکز خود را بر روی توانایی های خود قرار دهید. از افکار و رفتارهای منفی و استرس زا دوری کنید (صحبت کردن با افرادی که به شما استرس می دهند، فکر کردن به مطالبی که نخواندید، یا به اینکه چرا بیشتر تلاش نکردید. باور کنید شما همه تلاشتان را کردید تا اینجای مسیر!)


• مراقب ساعت‌خواب خوب در این یک‌هفته باشید.


• رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید. از غذاهایی که احتمال مسمومیت یا مشکل‌گوارشی وجود دارد پرهیز کنید.


• پیشنهاد دیگر من این است که ترجیحا عصر پنج شنبه را آزاد بگذارید و به بررسی سوالات عمومی، شیمی و بخشی از فیزیک و ریاضی بپردازید. علاوه بر آشنایی و داشتن پیش زمینه برای آزمون روز جمعه، می تواند به افکار شما جهت دهد.

با آرزوی بهترین ها و رقم زدن بهترین آزمون زندگیتاننگارنده: سمیه حاج ابراهیمی  (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/4/10 22:12:56
مااااااااااااااااز گل کاشت امسال
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است