مخصوص دوستان غیر کنکوری

کم کم داریم به زمان کنکور نزدیک می شویم و زمانی که برای دوستانِ کنکوریتان باقی مانده، فقط کفاف مرور چند نمونه سوال سال‌های پیش را می‌دهد. وقتی با عزیزان کنکوری تماس مشاوره میگیرم، به من از حسرت‌هایشان می گویند... از زمان‌هایی که از دست دادند... کار‌هایی که باید می کردند و نکردند...


تنها یک حرف برای من باقی می ماند که به آنها بگویم "تمام تلاشت را بکن و تمام توانت را بگذار، مسیری که شروع کرده‌ای را با تمام قدرتت به پایان برسان".


شما که دارید این پیام را می خوانید، حداقل ۱ سال برای تلاش و پشتکار فرصت دارید. چشم بر هم بگذارید شما هم در همان موقعیت امروزی دانش‌آموزان من قرار می گیرید؛ خودتان می مانید و تلاش‌هایی که کردید، زحمت‌هایی که کشیدید.


دوستانِ من؛ تا زمان دارید با دقت و وسواس به آینده فکر کنید. از زندگی چه می خواهید؟ چگونه آینده‌ای را می خواهید با دستانتان بسازید؟ به چه کار و رشته‌ای از ته قلبتان علاقه دارید؟ هدفتان را روشن کنید و خستگی ناپذیر برایش بجنگید. شما وقت کافی برای هر رتبه‌ای که بخواهید را دارید، سوال این است که چقدر حاضرید برای آینده‌تان به خود سختی دهید. آستین‌های همت را بالا بزنید و شروع به برنامه ریزی و همزمان اجرای پرقدرتِ برنامه‌ها کنید. حقتان را "خودتان" از این دنیا بگیرید. هیچ کتاب و نمونه‌ سوال و استادی نمی تواند موفقیتتان را تضمین کنید! فقط یک چیز می تواند پیروزیتان را قطعی کند:

"تلاشتان"


حتما توصیه می کنم اگر حس می کنید نمی توانید تنهایی برنامه ریزی صحیحی کنید یا برنامه‌ها را اجرا کنید، در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید و قالب مطالعه را برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها قرار دهید. البته فراموش نکنید که "ماز" هم در کنار شماست؛ در طی این سال‌ها سوالات ما به ویژه در زیست آنقدر پخته شده‌است که به راحتی می توانید در کنار تلاش خودتان و تست‌زنی‌های متنوع؛ به سوالات ماز نیز تکیه کنید.

به امید موفقیت روزافزون شما عزیز گرانقدرسید امیررضا محمدی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است