ماه های پایانی کنکور

ماه های پایانی کنکور، مناسب ترین فرصت برای مطالعه و جمع بندی دروس عمومی است و با مطالعه ی منظم و هدفمند این دروس در این زمان، با توجه به حفظی بودن آن ها، نتایج بسیار عالی در کنکور به دست خواهید آورد. دروس عمومی می تواند به عنوان نقطه ی پرتاب شما باشد! اکثر داوطلبان دروس عمومی را جدی نمی گیرند و یا از مطالعه ی آن ها بیزارند؛ بنابراین تسلط کافی در این دروس می تواند تفاوت معناداری در کنکور ایجاد کرده و رتبه ی شما را بهبود ببخشد. چند نکته در این خصوص حائز اهمیت است:

✔️ هر روز عمومی را مطالعه کنید. روزانه زمان بگذارید و حفظیات این دروس را مرور کرده و اشکالات خود را رفع کنید. بخش هایی مثل کلمات ادبیات، زبان و آیات دینی نیاز به تکرار و بررسی زیاد دارند و مرور روزانه ی آن ها کمک زیادی در حفظ مطالب می کند.


✔️ اگر از خواندن عمومی ها خسته می شوید، به فکر روش جدیدی در چینش دروس باشید. برای مثال می توانید مابین دروس اختصاصی، به صورت یک در میان، دروس عمومی را مطالعه کنید. اینگونه خستگی و یکنواختی کمتری را تجربه می کنید و با بازدهی بیشتری می توانید به مطالعه ی عمومی ها بپردازید.


✔️ به عنوان نکته ی آخر، بررسی سوالات کنکورهای گذشته کمک زیادی در بخش عمومی ها می کند، چرا که برخلاف دروس دیگر، مباحث اکثر دروس عمومی بین رشته های مختلف مشترک بوده و می توانید برای تست زنی از سوالات دیگر رشته ها هم استفاده کنید و بدین ترتیب تنوع بالایی از سوالات را بررسی کرده و اشکالات خود را ارزیابی کنید.


در نهایت، با تلاش مضاعف و بی وقفه در فرصت های پایانی کنکور، می توانید به پیشرفت چشم گیری دست یابید و نتیجه ی یک سال تلاش خود را به بهترین نحو در کنکور کسب کنید.محمدرضا یوسفی (دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/3/27 21:10:40
با آزمون جامع هاتون گل کاشتید :)
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است