روش ضربدر-منها

❌= مطمئن نیستم
➖= بلد نیستم
این همان تکنیک ضربدر-منها است. اگر داوطلب کنکوری بداند که این تکنیک با همین دانسته‌هایی که دارد چند برابر او را به موفقیت می‌رساند بدون شک آن را انجام خواهد داد.


اصلا قاطع‌تر بگویم، باید و لازم است که تکنیک ضربدر-منها انجام شود. لازم است که یک داوطلب با اراده و با انگیزه داشته باشیم که بداند از این تجربه‌ی مهم باید استفاده کند.


مهم‌ترین و اساسی‌ترین لازمه این است که بتوانید سوال وقت‌گیر را برای چند ساعت کنار بگذارید و وقتی خیالتان راحت شد که سوالاتی را که صددرصد برایتان قابل حل کردن و راحت است حل کردید، بعد با خیال راحت به سراغ سوالات وقت‌گیر بروید و حتی در آخر به سوالاتی که اصلا بلد نیستید فکر کنید.


قوی بودن یعنی توانایی نه گفتن به حس درونی که می‌گوید حل کن، بعد به سراغ سوال بعدی برو. اینکه تک‌تک سوالات را بی‌وقفه حل کنید حتی با راه‌حل طولانی، اشتباهی است که متاسفانه هر سال با وجود تأکید‌های فراوان تکرار می‌شود. این کار نشانه‌ی تسلط شما نیست، نشانه‌ی عدم توانایی شماست.


اگر این روش را تا امروز هم اجرا نکرده‌اید، هیچ ایرادی ندارد. از همین امروز رسیدن به این توانایی را در آزمون‌های سه روز یک‌بار و جمع‌بندی‌ها تمرین و تثبیت کنید.بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است