توصیه هایی برای ماه آخر

۱- سراغ مباحثی که تا به حال نخوانده اید، نروید! کنکوری های عزیز، ماه آخر برای مرور و تثبیت بیشتر مباحثی است که خوانده اید و تقریباً مسلط هستید، نه یادگیری مباحث سخت و جدید! یادگیری این مباحث نه تنها کمکی به شما نخواهد کرد، بلکه استرستان را نیز بیشتر می کند. پس سعی کنید سراغ مرور مباحث مهم و خوانده شده تان بروید.

۲- حتماً روش سه روز یک بار را ادامه دهید و از آن بهره بگیرید! نکته ای که خیلی از بچه ها توجه چندانی به آن نمی کنند، بررسی دقیق آزمون هایی است که شرکت می کنید. حتما ریز به ریز سوالات را پس از آزمون بررسی کرده و اشکال خود را برطرف کنید. اگر مبحثی که به سوال آن اشتباه پاسخ داده اید حفظی است و نیاز به مرور دارد، در اولین فرصت آن را در برنامه خود قرار دهید.

۳- ترتیب پاسخ دادن به دروس را تغییر ندهید! به هر روشی که قبلا به سوالات جواب می دادید، پایبند بمانید و درس ها را جا به جا نکنید، زیرا فرصت برای تمرین و تسلط وجود ندارد. روش خود را پیگیری کنید و سعی کنید اگر اشکالی در آن وجود دارد، تغییرات کوچک!!! در آن ایجاد کنید.

۴- فقط به آزمون هایتان اکتفا نکنید و حتما حتما هر روز مرور دروس حفظی مثل زیست شناسی و دینی را انجام دهید. این درس ها فرار هستند و در صورت مرور نکردن آن ها در طول این یک ماه، کل زحمات یک ساله خود را به هدر خواهید داد. پس مرورشان را جدی بگیرید.

۵- به تنظیم زمان در خانه دقت کنید! آزمون های تک درس و سه روز یک بار خود را حتما با زمان دقیق و به طور جدی انجام دهید و همیشه با خود تکرار کنید که الان سر جلسه کنکور نشسته ام و تمام توان خود را پیاده کنید. سعی کنید تا جای امکان در طول آزمون از جای خود بلند نشوید و حواستان پرت نشود که باعث کاهش کیفیت کارتان خواهد شد.

۶- کنکور مشابه همین آزمون هایی که شرکت می کنید، خواهد بود پس بیهوده در ذهن خود غول درست نکنید و از افکار بیهوده که جز اتلاف وقت برایتان نخواهند بود، دوری کنید.

۷- برنامه ی خواب خود را تنظیم کنید و سعی کنید ساعت ۷ بیدار باشید که بدنتان به این ریتم عادت کند.

۸- سعی کنید روند آزمون دادن خود را کشف کنید و بشناسید. مثلا اگر در درس خاصی کند هستید یا در مبحث خاصی سرعتتان خوب نیست. سپس با این مباحث درست برخورد کنید و تایم مناسب برای آن ها بگذارید مبادا باعث شوند مباحثی را که بلد هستید از دست بدهید.

با آرزوی موفقیت برای همه ی کنکوری های عزیزمحمود گرجی زاد (دانشجوی پزشکی شهید بهشتی تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است