کنکوری ها؛ ماه طلایی را جدی بگیرید!

ماه آخر کنکور بهترین زمان برای جمع بندی مطالب و نکات کنکوری است. در واقع برنامه ریزی دقیق و بهره مندی از حداکثر زمان ممکن در ماه طلایی می تواند نتایج بسیار خوبی را در کنکور رقم بزند.


بسیاری از دانش آموزان در این بازه ی زمانی بنابر استرس و خستگی نمی توانند برنامه ریزی دقیق داشته باشند و در آخر هم نمی توانند از این ماه های آخر و جمع بندی نهایی، نهایت استفاده را داشته باشند.


بنابراین برنامه ریزی دقیق برای ماه آخر علاوه بر بالا بردن سطح تسلط در زمینه ی علمی، به شما کمک می کند تا از رقیبان خود برتر باشید.


نکاتی در مورد چگونگی برنامه ریزی در ماه آخر:

برنامه ریزی به نحوی باشد که بیشتر به نکات کنکوری بپردازیم تا یادگیری نکات جدید.


سعی کنید محیط آزمون را در خانه برای خود فراهم کنید. به طور مثال برای تست های مشابه کنکور زمان تعریف کنید و طبق زمانبندی به حل تست ها بپردازید.


تا می توانید تست ها و نکات کنکورهای سال های قبل را مرور کنید.


برای دوره ی آخر کتاب ها و جزوات برنامه ریزی دقیق کنید و همزمان از حل و نکته برداری تست های مربوطه غافل نشوید.


دانش آموزان هر گروه تحصیلی باید دروسی را که در کنکور تاثیر چشم گیری دارند بشناسند و در روزهای پایانی وقت بیشتری روی آن مباحث بگذارند. به طور مثال درس زبان و عربی برای گروه ریاضی و تجربی و درس ریاضی و آمار برای گروه انسانی جزء دروس طلایی هستند.


در هنگام زدن تست های مشابه کنکور سعی کنید تعداد تست های غلط را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید تست های غلط برای شما نمره ی منفی خواهند داشت.


در مواقعی که احساس خستگی می کنید برای دقایقی از اتاقتان دور شوید، هیچ کتاب و جزوه ای در کنارتان نباشد، پس از استراحتی کوتاه دوباره به سراغ نکته ها و تست ها بروید و به یاد داشته باشید که نباید این زمان های طلایی را از دست داد.


در این ماه ها و هفته های پایانی مراقب سلامتی خود باشید، یک روز بیمار بودن شما مساوی است با از دست دادن یک روز طلایی.


میلاد باقری (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است