در دوران جمع بندی، درس ها را کامل بخوانیم یا صرفاً رفع اشکال کنیم؟

یکی از مهم ترین چالش های پیش روی دانش آموزان در دوران آزمون های شبیه سازی، برنامه ریزی برای جمع بندی و مرور دروس است؛ چرا که از یک سو حساسیت و به نوعی وسواس برای مرور تمامی خوانده های سال کنکور وجود دارد و از سوی دیگر زمان محدود است و همین امر باعث ایجاد استرس می شود.


توصیه ما به شما این است که ابتدا لیستی از تمام سرفصل های دروس تهیه کنید و با توجه به نتایج آزمون های جمع بندی، مشخص کنید که در کدام قسمت ها هنوز ضعف دارید. در مورد درس های زیست و دینی و حفظیات شیمی و لغات دروس عمومی، سعی کنید به گونه ای برنامه ریزی کنید که همه مباحث را سریع اما کامل مرور کنید؛ چرا که این دروس ماهیت حفظی دارند و باید حتما در فاصله نزدیک به کنکور مرور شوند.


در مورد سایر دروس، مباحثی که مشخص کرده اید که ایراد دارید، مجدداً مطالعه کنید و تعدادی تست برای آن حل کنید و در مباحثی که تسلط دارید، صرفاً با پاسخ دهی به آزمون های جمع بندی، دوره کنید و در مورد سوالاتی که پاسخ غلط داده اید یا اصلاً پاسخ نداده اید، رفع اشکال کنید.


فراموش نکنید که شما در مدت زمان باقی مانده باید از تک تک لحظات خود استفاده مفید کنید، چرا که حتی یک سوال می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد!


بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است