برگ برنده‌ی دانش‌آموزان موفق: شرکتِ منسجم در آزمون‌های جامع!

حتما برای شما هم پیش آمده که قبل از آزمون‌های جامع، نگرانی به سراغتان آید و حس کنید آمادگی کافی را ندارید که همین نگرانی هم می تواند به راحتی تصمیمتان برای شرکت در این آزمون‌ها را عوض کنید. یادتان باشد که شرکت نکردن در آزمون‌های جامع یعنی از دست دادنِ بهترین فرصتتان برای تمرین کردنِ کنکور!


برای هیچ کدام از ما تحمل چندین ساعت آزمون ساده نیست. مضاف بر آن باید بتوانیم در تمام این ساعات بر کارمان تمرکز کامل نیز داشته باشیم، استرسمان را کنترل کرده و زمان را دقیق مدیریت کنیم. همه‌ی این کار‌ها نیاز به تمرین دارد و نمی توان برای اولین بار در کنکور با این مسائل روبرو شد. آزمون‌های جامع، بهترین محیطی است که می توانیم مشکلات احتمالی کنکور را بیابیم و روی آن کار کنیم. می دانم که هنوز شاید آمادگی ۱۰۰٪ برای آزمون جامع نداشته باشید، ولی هرچه در توان دارید برای مبارزه آماده کنید و آزمون‌های جامع را کیسه بُکسِ تمرینی خود در نظر بگیرید و تا می توانید خود را با آن قوی کنید. اگر زورآزمایی را بار‌ها با حریف تمرینی امتحان کرده باشید، شاخِ غولِ کنکور را هم راحت تر می توانید بشکنید!


حال که اهمیت شرکت کردن در این آزمون‌ها را درک کردید، بیایید با هم چند نکته‌ی مهم را بررسی کنیم که باید در آزمون‌های جامع زیر نظر بگیرید:

۱. حتما روی تعداد پاسخ‌های نادرستتان حساس باشید، اگر می بینید نمره منفی شما بیشتر از معمول است (مثلا در درسی خاص) حتما روی آن کار کنید و "نزده گذاشتن" و "رها کردن سوالاتی که شک دارید" را بیشتر تمرین کنید.


۲. زمانبندی سوالات را در این امتحانات، با آزمون و خطا شخصی سازی کنید تا به زمانبندی با بیشترین بازده برای شخص خودتان برسید.


۳. تمرکز کردن را تمرین کنید و اگر چیزی حواستان را پرت می کند، سعی کنید در آزمون‌های بعدی مشکل را برطرف کنید.


۴. با خود خوردنی و آشامیدنی مناسب ببرید (دقیقاً مثل کنکور) و لباسی که برای کنکور می خواهید بپوشید را به تن کنید، گاهی اوقات جزئیاتی ریز و مشکل‌ساز را می توانید در همین آزمون‌ها برطرف کنید.


همین که تا اینجای کار این متن را خواندید یعنی سرنوشتتان برایتان مهم است، یعنی با دل و جان برای پیروزی می جنگید...


چند قدم دیگر تا آرزو‌هایتان مانده، آخرین قدم‌ها را محکم و با امید و انگیزه بردارید و به خدایی توکل کنید که شما را با استعداد بی بدیلِ خودتان آفریده...


موفق و موید باشیدنگارنده: سیّد امیررضا محمّدی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/3/8 19:8:25
عالی بود عالی
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است