راهکارهای افزایش انگیزه

۱) زمان و مکان هدف‌های خودتون رو تغییر بدین:

هدف‌های بزرگ و ویژه برای خودتون در نظر بگیرید. اهداف بزرگتر نسبت به هدف‌ های کوچیکتر، انگیزه بیشتری در فرد به ‌وجود میارن. هدف بزرگتر اثر بیشتر و عمیقتری داره و می‌تونه منشأ تولید انگیزه‌های قوی بشه.


۲) موفقیت خودتون رو همیشه به ‌یاد داشته باشین:

همیشه و در همه حال به جای فکر کردن به شکست‌ها و ناکامی‌هاتون، موفقیت‌هاتون رو به‌خاطر بیارید. بهتره که اون ها رو یادداشت کنید،حتی با ذکر جزئیات، چون فراموش کردن موفقیت خیلی آسونه و گهگاهی مراجعه به نوشته‌هاتون می‌تونه خاطرات خوبی رو در شما زنده کنه و البته انگیزه کار و تلاش رو در شما زنده و تازه نگه داره.


۳) مثل یک قهرمان رفتار کنین:

داستان زندگی قهرمان ها رو بخونید و رفتار اون ها رو سرمشق خودتون قرار بدید و به سخن هاشون گوش بدید.ببینید که در کار و تلاششون چه ویژگی خاصی وجود داشته که باعث موفقیتشون شده. اما همیشه یادتون باشه این افراد هم دقیقا شبیه ما و سایر افرادند، بنابراین به جای اینکه اون ها رو در مقام رفیعی بنشونید و تحسینشون کنید، اجازه بدید که الهام‌ بخش شما باشند.


۴) راحت طلب نباشین:

با بی‌ حالی که یک نوع تنبلیه خداحافظی کنید و برای ایجاد انگیزه تو خودتون، با مشکلات مبارزه کنید.


۵) کارهاتون رو آهسته آغاز کنین:

به جای اینکه کارتون رو سریع آغاز کنید، نخستین قدم ها رو آهسته بردارید. وقتی که کاری رو با آرامش شروع می ‌کنید، مغز شما این فرمان رو دریافت نمی‌کنه که این کار باید با سرعت هرچه تمام‌ تر به پایان برسه. اما اگه مغز انسان احساس کنه که باید برنامه کاریش رو با سرعت به پایان برسونه چه اتفاقی می‌افته؟ بیشتر اوقات ممکنه فرد اصلا کار مورد نظرش رو آغاز نکنه، پس شروع یه کار بدون شتاب بهتر از اصلا شروع نکردنشه.


۶) کار سخت تر رو اول انجام بدین:

از سخت ‌ترین کار شروع کنید، وقتی که سخت ‌ترین کار موجود در فهرست رو شروع کنید و به پایان برسونید، احساس می ‌کنید که بار سنگینی از دوشتون برداشتید. در این همین موقع هست که احساس آرامش بیشتری پیدا می کنید و بقیه روز اعتماد به ‌نفس بیشتری خواهید داشت.متین حمزه (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
نیلوفر
1398/3/17 14:9:43
عالي👌🏻
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است