تکنیک E-R برای دوران جمع بندی

به جرأت می توان گفت تکنیک (E-R (Exam-Review کامل ترین متد قابل انجام در این دوران است.

در ابتدا توجه به اهداف این متد حائز اهمیت است:
1) برگزاری آزمون های شبیه ساز کنکور به صورت خودمحور
2) مرور پیوسته ی مطالب با رعایت اولویت
3) حصول تکنیک های آزمون دادن به صورت شخصی سازی شده

دانش آموز پس از اتمام آموزش دروس 3 سال می تواند وارد پروسه ی این برنامه شود.


در این برنامه فرد هر 3 الی 4 روز یک بار آزمون جامع شبیه ساز کنکور (از منابع قابل اطمینان موجود در بازار) را با رعایت کامل شرایط جلسه کنکور (یعنی شروع راس ساعت 8 صبح و ترجیحا! بر روی صندلی دسته دار و یا پشت میز مطالعاتی و توجه کامل به زمان معین آزمون) برگزار می کند و از تمامی تکنیک های آزمون دهی (که پیش تر به صورت مبسوط شرح داده شده) با دقت استفاده می کند و پس از آن با کمی استراحت، شروع به تصحیح و تحلیل آزمون و درصد گیری می کند. بدیهی است که در این برهه زمانی هدف اصلی یافتن درصد فرد در دروس مختلف نیست، پس درصد پایین نباید موجب تشویش ذهن فرد شود.


پس از تصحیح آزمون زمانی به منظور تجسس در نقاط ضعف نمایان شده در آزمون اختصاص داده می شود، بدین صورت که فرد تک تک سوالاتی را که به دلیل فراموشی مطلب، عدم تسلط و سرعت کافی، بی دقتی و ... اشتباه زده و یا پاسخ نداده است را مشخص می کند و در دفتری مخصوص عناوین آن سرفصل ها را یادداشت می کند.


2 یا 3 روز بعد اختصاص به مطالعه و حل تست آموزشی در بخش های مشخص شده می شود؛ مثلا: فرد سوالات چرخه ی جنسی زنان را در آزمون شبیه ساز با تردید پاسخ داده و یا اصلا پاسخ نداده است، پس در مطالعه ی زیست خود به طور دقیق این مباحث را مرور می کند و وقت خود را بیهوده برای روخوانی بسیاری از فصولی که آن ها را به خوبی به یاد دارد تلف نمی کند.


با این پروژه شما نه تنها بارها شرایط آزمون را تجربه می کنید و مشکل مدیریت آزمونتان برطرف می شود بلکه تعداد مناسبی تست می بینید و در عین حال مرور بسیار پربازدهی نیز انجام می دهید.

در واقع یک تیر به چند هدف!


علیرضا سرداری پور (دانشجوی پزشکی شهید بهشتی تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/1/30 21:0:46
پست های مشاوره ای بیشتر بذارید. ممنون
..
1398/1/31 23:58:29
بسيار بسیار عالی و مفید بود👌
1398/2/1 0:55:15
مرسی بابت مشاوره های خوبتون اگ میشه ی مشاوره ایی هم درمورد درک مطلب عربی بزارین ک چ جوری متن بخونیم لازمه آیا تسلط کامل روی لغات?
داوود نبی اللهی
1398/2/1 10:39:52
خیلی این مطلب عالی بود... تشکر از آقای سرداری پور
1398/2/1 23:4:32
عالی بود
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است