مواردی که باید سر جلسه آزمون رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید

امروز قراره در مورد مواردی که مهمه سر جلسه آزمون هاتون رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید، صحبت کنیم:

۱) تغذیه: سر جلسه آزمون حتما موادی قندی رو به همراه داشته باشید (مثلاً شکلات،خرما و ...)
تذکر:حتما آب به همراه داشته باشید.


۲) ترتیب زدن درس ها: اگر تاکنون به ترتیب خاصی در پاسخ گویی به سوالات دست نیافته اید، سعی کنید هرچه سریع تر به این مورد مهم آگاهی پیدا کنید. برای اینکه بدانید با کدام درس شروع کنید، بهتر است اولویت را با درسی قرار دهید که شما توانایی بیشتری دارید. پس به به سراغ زیست شناسی برید اگه زیست شناسی نقطه قوت شماست. شیمی رو به عنوان درس دوم خودتون انتخاب کنید.

درمورد درس های عمومی سعی کنید باز هم اولویت با نقاط قوت شما باشه. در مورد درس های عمومی سعی کنید که متن درس عربی و یکی از متن های درس زبان انگلیسی را برای بار دومی که به سوالات پاسخ می دهید، بگذارید.


۳) نحوه پاسخ به سوالات هر درس: حتماً تاکنون متوجه تونایی خود در پاسخ به سوالات هر درس شده اید،دقت کنید که مطالبی را که هنوز بر آنها مسلط نیستید پاسخ ندهید تا نمره منفی آن؛ از تراز شما کم نکند. در زیر به طور خلاصه نحوه پاسخ به تیپ های مختلف سوال هر درس را بررسی می کنیم:

الف) ادبیات فارسی: تست های این درس را می توان در چند گروه کلی قرابت معنایی، لغت و املا، آرایه و دستور زبان فارسی تقسیم بندی کرد! تست های مبحث قرابت معنایی را برخلاف ظاهر ترسناکشان با کمی دقت می توان پاسخ گفت، تست های آرایه نیز با حل تعدادی تست تمرینی و تسلط به نحوه تشخیصی آرایه های رایج قابل پاسخ گویی اند. تست های دستور زبان فارسی مقدار ریسک بالایی دارند، توصیه می شود اگه به این تست ها تسلط ندارید از پاسخ دادن به سوالات شک دار جداً خود داری فرمایید!


ب) عربی: تست های درس عربی را به طور کلی می توان در سه گروه ترجمه و تعریب، قواعد و متن تقسیم بندی کرد. تست های ترجمه را می توان در گروه ساده ترین تست های کنکور قرار داد که می توان به سادگی با حل تعدادی تست در آن به تسلط رسید.
تست های قواعد نیز با اندکی تلاشی بیشتر نسبت به ترجمه قابل پاسخ گویی اند، همانطور که قبلا گفته شد توصیه می کنیم سوالات متن عربی را در دور اول پاسخ گویی حل نکنید.


ج) درس معارف: بر طبق سوال های سال های گذشته، بخش عمده سوالات شامل آیات و احادیث کتاب درسی می شوند،لذا توصیه می شود حتماً به تمامی آیات بحث شده در کتاب تسلط کافی داشته باشید.


د) زبان انگلیسی: سوالات این درس در سه گروه عمده تقسیم می شوند: گرامر، لغت، کلوز تست و ریدینگ

۱) گرامر و لغات: همانند ترجمه درس عربی، این قسمت نیز بسیار راحت می باشد که با مطالعه لغات کتاب درسی و گرامر زبان انگلیسی به سادگی می توانید به حدود ۸ سوال پاسخ دهید.

۲) کلوز تست: سعی کنید سرعت پاسخ گویی به سوالات متن را افزایش دهید، بهترین راهکار برای افزایش سرعت پاسخ گویی به سوالات، حل زماندار تست های سال های گذشته است.

۳) ریدینگ: دراین بخش نیز همانند کلوز تست اگر به تسلط کافی برسید، به سادگی قابل پاسخ گوییست.

به زودی به طور خلاصه به بررسی انواع سوالات درس های تخصصی خواهیم پرداخت.

به یاد داشته باشید: بزرگترین ضعف ما در تسلیم شدن نهفته است!
همیشه مطمئن ترین راه برای موفقیت تلاش دوباره خواهد بود... 
«ادیسون»نگارنده: محمد طاهر علعلی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/1/12 22:26:58
ماز عالیه ممنون ماز
کوروش
1398/1/13 0:24:7
خیلی عالی. فقط یه خوهش از سایت ماز دارم اونم اینکه تعداد پست های مشاوریتون رو در روز افزایش بدید . این پستا خیلی برای دانش آموزا جذاب و خواندنی هستن و انگیزه رو بالا میبرن
پاسخ ماز
سلام حتما دوست عزیز
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است