تحلیل سوالات شیمی کنکور سراسری تجربی ۹۷:


🔹سوالات شیمی کنکور تجربی ۹۷ هم مثل سوالات کنکور ریاضی ۹۷، مطابق و نزدیک به پیش بینی های انجام شده در رابطه با این آزمون بود. تغییرات ایجاد شده در تعداد انواع سوالات در کنکور تجربی امسال نسبت به کنکور ریاضی کمتر بود به نحوی که این آزمون، دقیقا مثل آزمون پارسال دارای ۵ سوال چند موردی و ۱۴ سوال مساله است. سطح کلی سوالات کنکور تجربی امسال نیز اندکی بالاتر از سطح کلی سوالات شیمی در کنکور ریاضی ۹۷ است.

🔹نکته جالب در رابطه با شیمی تجربی ۹۷، سطح نسبتا بالای سوالات الکتروشیمی این آزمون است به شکلی که در این آزمون، ۲ سوال چند موردی و یک مساله از بحث الکتروشیمی مطرح شده است که علاوه بر مساله ی مطرح شده، یکی  از موارد موجود در سوالات چند موردی نیز حالت مساله دارد.

🔹در سوالات شیمی کنکور تجربی ۹۷، همانند سوالات شیمی کنکور ریاضی ۹۷، سوالاتی را مشاهده می کنیم که در آن ها چند بخش یا قسمت مختلف از کتاب درسی با هم ترکیب شده است. به عنوان مثال در سوال ۲۵۸، مباحث تعادل و محلول ها و در سوال ۲۶۰ نیز مباحث سینتیک و اسید و باز با هم ترکیب شده اند. تعداد نسبتا زیاد این سوالات در کنکور های امسال، می تواند نقطه ی آغازی برای ادامه ی طرح آن ها در کنکورهای سال های آینده باشد؛ پس داوطلبان کنکورهای سال های آینده باید با تمرین زیاد، آمادگی بالایی را برای حل اینگونه سوالات کسب کنند.

🔹سطح کلی سوالات آزمون تجربی ۹۷ به تفکیک پایه به شرح زیر است:
پایه دوم: متوسط
پایه سوم: متوسط رو به بالا
پیش دانشگاهی: متوسط رو به بالا

🔹از سوالات چالش برانگیز این آزمون می توان به سوال های ۲۴۵، ۲۵۸، ۲۶۰ و ۲۷۰ اشاره کرد که در مقابل این سوالات، برخی از سوالات خیلی ساده مثل ۲۴۶ نیز که مربوط به مبحث موازنه است مطرح شده اند.

🔹نکته ی مهمی از آزمون های امروز و دیروز برای دانش آموزان سال آینده بدست می آید، اهمیت توجه به مباحث پایه ای کتاب های شیمی مثل موضوع موازنه ی واکنش ها و یا موارد مشابه به آن است چرا که حل سوالات مطرح شده از این مباحث، کمک شایانی به دانش آموزان در درصد و سرعت پاسخگویی به سوالات درس شیمی می کند.

موفق و پیروز باشید.


🖋نگارنده : دکتر فرشاد هادیانفرد
رتبه ۲۸ کنکور تجربی سراسری
طراح و مسئول آزمون های شیمی ماز
طراح سوالات آزمون های قلمچی
مولف کتاب های کمک آموزشی شیمی
ویراستار کتاب های شیمی نشر الگو


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است