تحلیل سوالات شیمی کنکور سراسری ریاضی 97 :


🔹سوالات شیمی کنکور ریاضی 97، در مجموع استاندارد و تا حد زیادی مشابه به پیش بینی های انجام شده برای این آزمون هستند. به طور کلی، تعداد سوالات چند موردی و مسائل مطرح شده در کنکور ریاضی امسال، تا حد زیادی مشابه به تعداد این سوالات در کنکور ریاضی 96 است و شاهد تغییر عمده ای در تعداد انواع سوالات مطرح شد. و تیپ بندی سوال ها نیستیم؛ فقط تعداد سوالات چند موردی در کنکور امسال، یک عدد کمتر از کنکور پارسال است.

🔹یکی از عمده ترین تغییراتی که در نگاه اول به سوالات این آزمون به چشم می آید، افزایش تعداد سوالات ترکیبی مطرح شده در آن است. برای مثل، در سوال 211 این آزمون، مباحثی از ترکیبات آلی با بخش اسید و باز ترکیب شده است یا در سوال 226 ، مباحثی از سینتیک و تعادل با بخش استوکیومتری ترکیب شده است.

🔹نکته ی مهم در رابطه با این آزمون، سادگی بیش از حد برخی از سوالات مطرح شده در آن است. به عنوان مثال، سوالات 212 و 224 این آزمون مستقیما از بحث موازنه ی واکنش ها مطرح شده است و با صرف زمان بسیار کوتاهی، می توان به پاسخ درست این پرسش ها دست پیدا کرد. اهمیت اینگونه سوالات در کنکور بسیار زیاد است چراکه در بازه ی زمانی کوتاهی می توان به این دست از سوالات پاسخ درست و قطعی داد؛ پس از حل کردن این سوالات که به احتمال زیاد چند مورد از آن ها نیز در کنکور تجربی مطرح خواهند شد، غافل نشوید.

🔹سطح کلی سوالات مطرح شده به تفکیک پایه به شرح زیر است:
📚پایه دوم: متوسط رو به بالا
📚پایه سوم: متوسط
📚پیش دانشگاهی: متوسط

🔹به طور کلی، از 35 سوال شیمی کنکور ریاضی، در حدود 14 مورد از سوالات نیاز به انجام محاسبات ریاضی دارند که از این میان، اعداد و ارقام مطرح شده در اکثر سوالات ساده و بخش پذیر بر هم هستند و از جانب محاسبات ریاضی، شاهد پیچیدگی زیادی در سوالات این آزمون نیستیم.

🔹حل کردن سوالات این آزمون برای داوطلبان کنکور فردا، نگرش بهتر و دقیق تری نسبت به شیمی کنکور را برای این دانش آموزان ایجاد می کند؛ لذا توصیه می شود که سوالات این آزمون را در کنار پاسخ های مطرح شده برای آن بررسی کنید چراکه به احتمال زیاد، رویکرد سوالات شیمی کنکور فردا هم به میزان زیادی مشابه به این آزمون خواهد بود.

نگارنده :دکتر فرشاد هادیانفرد
رتبه ۲۸ کنکور سراسری تجربی
طراح و مسئول آزمون های شیمی ماز
طراح سوالات آزمون های قلمچی
مولف کتاب های کمک آموزشی شیمی
ویراستار کتاب های شیمی نشر الگودیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است