چند نكته پيرامون درس دين و زندگي و تحليل و اشنايي بيشتر با سوالات كنكور

با سلام خدمت كنكوري هاي مازي

✔️چند تا نكته رو پيرامون درس دين و زندگي و براي تحليل و اشنايي بيشتر با مدل سوالات كنكور اين درس بهش اشاره ميكنيم:

همون طور كه چندين ساله و به طور معمول رواج داره سوالات دين و زندگي دوم ٩ تا هستند كه در مقايسه با ديگر سال ها تمركز بيشتر روي آيات اين كتاب هست. در حالي كه سوالات سال سوم كه باز هم٩تا هستند بيشتر مربوط به متن كتاب سال سوم ميشن. ٧ تا سوال پيش دانشگاهي هم به طور مختلط از آيه و متن طرح ميشن و اين دو آيتم در سال پيش دانشگاهي از اهميت تقريبا يكساني برخوردارند.

در سوالات كنكور سال هاي قبل بر خلاف ازمون هاي ازمايشي برگزار شده به ندرت از اعداد و ارقام يا گوينده احاديث سوال طرح شده كه با توجه به اين موضوع اين نوع از سوالات ميتونن از تيپ هاي قابل پيش بيني كنكورهاي آينده باشند.

✔️سوالات دين و زندگي كنكور از سال٩٥به بعد(يعني در كنكور٩٦) دچار يك سري تغييرات اساسي شدند:

يكي از اين تغييرات اين مورد هست كه تا سال ٩٥خيلي لازم نبود كه آيات درس رو حفظ باشيد و در صورت طرح سوال از آيه به طور معمول كل متن ايه توي صورت سوال مطرح مي شد و در اختيار دانش اموزان قرار مي گرفت؛ اما در سال٩٦ اين مورد خودش تبديل به يك تيپ جديد براي سوالات كنكور دين و زندگي شد به اين صورت كه بخشي از آيه مطرح مي شد و يا به شكل مستقيم از ادامه همون آيه سوال طرح مي شد يا اينكه يه نكته تركيبي مد نظر طراح سوال بوده كه براي دستيابي به اون نكته لازم بوده كه ادامه آيه رو به خاطر داشته باشيد.

✔️مورد بعدي اينه كه از سال٩٦ديگه سوالات با ترتيب خاصي طرح نميشن:

يعني تا قبل از سال٩٦ سوالات دين و زندگي با ترتيب٩تا دوم، ٩تا سوم و ٧تا پيش طرح مي شدند اما از سال٩٦ لزوما سوالات از ترتيب خاصي پيروي نمي كنند و ممكنه بعد از سوال سال دوم سوال بعدي از پيش دانشگاهي باشه.

در ازمون هاي ازمايشي ماز(به خصوص ازمون هاي اخر) تلاش ما بر اين بود كه با شبيه سازي سوالات كنكور و مخصوصا برجسته كردن تفاوت هاي كنكور ٩٦با سال هاي گذشته و علاوه بر اون ارائه تيپ هاي پيش بيني شده داوطلبين با امادگي و تجربه هر چه بيشتر با سوالات كنكور در سال٩٧روبرو بشن.

با ارزوی موفقیت برای تمام مازی ها در كنكور پيش رو

اميررضا عمران پور

طراح دين و زندگي گروه آموزشي ماز

 

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است