ایمنی سلولی

+5 امتیاز
سوال شده 5 فروردین 1396 در فصل ۱ سوم توسط 9124312400 آشنا به زیست‌شناسی   6 51 119

در پاسخ آزمون ماز تو یه جدول نوشته  ایمنی هومورال در مقابله با تمامی انواع عوامل بیماری زا می توانند زیاد شوند و برای ایمنی سلولی نوشته بیماری های ویروسی و سرطان. در پاسخ آزمون غیر حضوری قلم چی نوشته در بيماري ايدز، بدن در برابر بيماري هاي باكتريايي و قارچي نيز دچار ضعف مي شود، بنابراين ايمني سلولي در مبارزه با انواع بيماري ها نقش دارد.نظرتون چیه؟؟؟

منبع این سؤال: آزمون ماز و غیرحضوری قلم چی

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 6 فروردین 1396 توسط 3RFAN در حال یادگیری زیست‌شناسی   3 11 28
اینکه انواع بیماری ها نقش داره درسته -ولی نمیشه گفت همه انواع بیماری ها -در سطح کتاب ایمنی سلولی تنها زمانی وارد عمل میشه

سلول های خودی نقش غیر خودی بگیرند بیماری های ویروسی (مثه ایدز) -سرطان -یا مالاریا (آغازی:هاگداران)نمونه هایی از این داستانن .

ایمنی هومورال در سطح کتاب فقط تقشش کم و زیاد میشه و هیچ وقت نمی تونیم بگیم بی نقشه .

این نظر من در سطح کنکور و کتاب بود
0 امتیاز
پاسخ داده شده 7 فروردین 1396 توسط sanazrz در حال یادگیری زیست‌شناسی   5 19 37

ببینید در ایمنی سلولی علاوه بر T کشنده و T خاطره نوع دیگه ای از لنفوسیت با نام T هلپر یا کمک کننده وجود دارن که ویروس ایدز به اون ها حمله میکنه همونطور که کتاب گفته نوع خاصی از لنفوسیت های T .

این نوع لنفوسیت T در واقع یه عملی داره که خارج از کتابه و به این صورته که این نوع لنفوسیت فاکتور هایی تولید میکنن که هم لنفوسیت های B و هم T کشندرو فعال نگه میدارن حالا اگه به این سلول ها حمله بشه و مختل بشه عملکردشون به دلیل اینکه این فاکتور ها تولید نمیشن در ایمنی هومورال هم مشکل ایجاد میکنه به دلیل نقصی که این T های هلپر در فعال نگه داشتن لنفوسیت های B داشتن .

در واقع در ایدز ایمنی غیراختصاصی هم مشکل پیدا میکنه چون با مشکلی که در ایمنی هومورال به وجود میاد پادتن کمتر به سطح ویروس و باکتری وصل میشه و کار ماکروفاژ برای بلع میکروب ها سخت تر میشه

پس هم در ایمنی سلولی هم در ایمنی هومورال و هم در ایمنی سلولی مشکل ایجاد میشه

امیدوارم که موثر واقع بشه

پاینده باشید

...