اخبار کنکور

پارسا خلفی: از همه دبیرانم و مدیر آقای رواقی و معاون آقای شفیعی تشکر ویژه دارم.

پارسا خلفی از اردبیل

 

1- دردوران جمع بندی از چی استفاده می کنید؟جزوخاصی،نکات خودتون با کتاب خاصی ؟اگر میشه نام ببرید؟

از نکته های خودم استفاده میکنم –کتاب تست IQبرای زیست –شیمی خیلی سبط- ریاضی مهرماه –فیزیک گاج –ادبیات گاج

2- نظرت در مورد عوض شدن تاثیر مستقیم امتحان نهایی به تاثیر مثبت چیه؟

فرقی نمیکند نتیجه امتحان نهایی مثل نتیجه کنکور

3-معدل خودت چنده و آخرین باری که تشریحی درس خوندی کی بوده؟

   20                                     برای امتحانات پیش نوبت دوم

4- آیا روش خاصی برای مطالعه دروس دارید؟اگر می شود به طور اختصاصی برای درس زیست جواب دهید؟

از همه چیز مهم تر مرور زیاد و نکات جدید پیدا کند

5- بهترین تست های زیست که مشاهده گردید از قسمتی بوده اعم از موسسه کتاب تست یت آموزش خاصی ؟

IQ  گاج  و آزمون ماز

7- شما معمولاً در آزمون های قلم چی هم جز نفرات برتر هستید؟واسه چه رتبه ای می خونید ؟و فکر می کنید در کنکور چه رتبه ای کسب می کنید؟

زیر 20  

8- کدام رشته و دانشگاه نظر شماست ؟سه انتخاب اولتو بگو ؟

پزشکی تهران

9- میانگین تراز از قلم چی ؟

8000

10- میانگین درصد زیست ؟

85% تا 90%

11-آزمون آنلاین این هفته ؟

49% نفر 17

12- واسه زیست شناسی چه نکاتی استفاده می کنید؟

فقط IQگاج –نشر الگو

13 چطوری زیست رو می خونی ؟

با برنامه قلم چی پیش می روم

14- روزی چند ساعت درس می خونی ؟

10  الی 12 ساعت  

15- روزی چند ساعت زیست می خونی ؟

2 الی 4 ساعت  

16- میشه توضیح راجع به کتاب هایی که درس های دیگر هم جهت بیشترین کمک  رو کردن برا ی بچه ها بگی ؟

عربی  = گاج        شیمی = خیلی سبز          فیزیک = گاج

زیست IQ          ریاضی = مهرو ماه          ادبیات  = گاج  

17- علاوه بر مدرسه جای دیگر هم کلاس می روی ؟اگر آره کجا و چه درسی ؟

خیر

18- ساعت مطالعه رو چطوری تنظیم می کنی ؟

بر اساس قلم چی و ماز

19-نظرتون راجع به کتاب زیست آی کیو چیست ؟

عالیه

20- -همانطور که میدونی ماز با توجه به سابقه کمش ولی هرسال خیلی داره گسترش پیدا می کنه و از نفرات برتر هر سال نیز در زمینه های مختلف از جمله طرح سوال همکاری می کنه، آیا مایل به همکاری با ما هستید؟

بله حتماً

21- در آخر توی شهرتون از استاد گرفته تا نزدیکان از چه کسی تشکر میکنید ؟

از همه دبیرانم –مدیر آقای رواقی  معاون آقای شفیعی

22-برای بچه هایی که تا الان جدی برای کنکور کار نکردن چه تصمیمی دارید؟

هر چقدر تلاش کنن نتیجه می بینن- بهتر تلاش کنن پس

23- حرف آخر؟

امیدورام همه نتیجه کار خودشونو ببینند و تشکر میکنم از گروه ماز بابت این آزمونای خوبی که دارن

 

 

گفتگو با محمد احمدی رتبه ی یک تجربی کشور

محمد احمدى

لطفا خودتون و معرفی کنید؟

من محمد احمدی هستم رتبه 1 کنکور سراسری 95 در رشته ی تجربی

لطفا رتبه ی کنکور زبان و هنر و هم بگید؟

رتبه 8 منطقه 3 در رشته ی زبان و رتبه 20 منطقه 3 در رشته ی هنر

خب بهتون تبریک می گم واقعا خوشحال شدم.

سوال اول اینه که شما با این کارتون دانشگاه سراسریتون و زیر سوال بردید فکر می کنم؟

راستش این سوالیه که خیلی ها ازم می پرسن. من صرفا به خاطر علاقه ای که به پزشکی داشتم  این کار و کردم. و رشته ی برق که خیلی برام ارزشمند بود و ول کردم برای یه چیز با ارزش تر

پس به خاطر علاقه بوده؟

بله

پس چرا زودتر این اتفاق نیفتاد؟

خب زودتر من کار رشته ی برق و حس نکرده بودم چون دو سال اول تئوریه . من حدودا 1 تا 1/5 سال آخر کار مهندسی می کردم و شغل آیندمو لمس مس میکردم و روزی 10تا12 ساعت اون کار و انجام می دادم. و این کاری نبود که من بخوام طی 30 سال آیندم انجام بدم.

سوال بعدیم اینه که از میانگین ساعات مطالعتون برامون بگید و این که تو این 4 سال با کنکور در ارتباط بودید یا نه ؟

راستش هر از گاهی من یه سری از درس ها رو تدریس می کردم اما خیلی کم بودش و دانشکاه به من فرصت این کار و نمی داد.  برای کنکور از مهر 94 شروع کردم به خوندن و 9 تا 10 ماه می خوندم  . ساعت مطالعم خدود 10تا12 ساعت بودش و روزایی بودش که به 14 ساعت هم میرسید و روزایی هم که حوصله نداشتم 6 تا 7 ساعت می خوندم که میشه به طور میانگین همون 10 ساعت

سوال بعدی اینه که برای هر درس چه کتابیو به بچه ها پیشنهاد می کنید؟

خب این سوال و من الان جواب نمیدم و بعدا اعلام می کنم

 چرا؟

علتش خصوصیه ولی بعدا اعلام می کنم

سوال بعدی اینه که نظرتون راجع به آزمونای ماز چیه؟

خب من تو سال تحصیلی تو آزمونای ماز شرکت نمی کردم و علتشم اینه که رشته ی قبلی من ریاضی بوده و من زیست نخونده بودم . و کسی که تازه زیست و شروع می کنه با سوالای چالشی و مفهموی ماز رو به رو میشه  که کلی نکات ترکیبی داره به نظرم کار عبثیه و فایده ای نداره. کسی که خیلی زیستش مقدماتیه و کلا دو فصل زیست خونده نمی تونه سوال ترکیبی و جواب بده. اما اگه تجربی  بودم حتما از اول تو آزمونا شرکت می کردم چون دوم و سوم زیست و خوندم .از دید آموزشی نه آزمونی سوالای ماز قوی و پر نکتست این یعنی این که این دید که آزمون های ماز و یه آزمون 50 سوالی در نظر بگیریم که آزمون بدیم و درصد خوبی کسب کنیم از نظر من غلطه ولی اگه به این دید نگاه کنیم که این یه آزمونی هست که دید ما به کتاب درسی و عوض کنه و روش خوندنمون بهتر کنه خب این دیدی هست که مناسبه برای آزمونای ماز

شما به من گفتید که تو این 10ماهی که برای کنکور خوندید حدود سی هزار تا تست زیست شناسی زدید از کتابای مختلف کتکور

اگه دقیق بخوام بگم 28000 تا

خب . کتابای زیادی و سوالای زیادی و خوندین. می خوام بدونم در مجموع سوال و پاسخ نامه بهترین مجموعه ای که دیدید چی بوده؟

راستش من خیلی از سوالای کتابارو می بینم که سوالای خوبیه اما به نظرم اقتباسیه و سوالارو از جایی آوردن یا پاسخ نامه ی تشریحی جامعی نداره. بعضی از کتابای دیگه در سطح کنکور نیستن اصلا  واز نظر سوالات ضعیف اند.اما ماز هم نوع و صورت سوالات از نظر طولانی بودن سوال و گزینه و همچنین پاسخ نامه ی تشریحی خیلی کاملش از نظر من بهترین سوالات زیست شناسیه که وجود داره.

در امسال که برای کنکور می خوندین اشتباهی بوده که مرتکب شده باشید که اگه بر گردین به عقب انجامش ندین؟

اول یه چیزی بگم چون من یه بار کنکور موفقی داده بودم  تقریبا تو همه ی درسا می دونستم روش مطالعه خوب چیه . مثلا برای فیزیک دقیقا می دونستم به چه ترتیبی بخونم یا ازچه کتابایی استفاده کنم اما برای درس زیست شناسی خیلی چالش بزرگی بود.حتی 1 ساعت هم برای زیست کلاس نرفتم یا از دبیری نپرسیدم که چه کتابی بخونم و همش و با آزمون و خطا به دست آوردم.از مهر ماه که شروع کردم با کتاب درسی حتی فرق  RNA و DNA رو هم نمیدونستم. در این حد!

خب حق داشتید که آزمونای ماز شرکت نکنید!!

دقیقا منطقی بوده!ساعات مطالعه ی زیادی برای زیست میذاشتم . مثلا اگه هفته ای هفتاد تا هشتاد ساعت درس می خوندم پنجاه تا شصت ساعت زیست می خوندم و حداکثر بیست ساعت برای بقیه دروس وقت میذاشتم. از مهر که شروع کردم تا بهمن که تونستم زیست و تموم کنم و چهار ماه آخر مرور بوده و تست های  اضافی و تو زیست من همشو با آزمون و خطا به دست آوردم که تست های کدوم کتاب بهتره و...

سوال بعدی اینه عمومی ها و اختصاصی هارو به چه نسبت تقسیم می کردین و می خوندین؟

خب وقتی من هفته ای بیست ساعت برای بقیه درس ها وقت میذاشتم برای ریاضی و زیست که خیلی قوی بودم هفته ای یک ساعت می خوندم. حداکثر دو ساعت .برای خیلی از آزمونا اصلا ریاضی یا فیزیک یا زبان و تست نمی زدم.چون می دونستم اینا رو تو یه برنامه ی کوچیک می تونم جمع کنم و مرور کنم. نوروز که زمان  بیشتری داشتم اومدم این برنامه ها رو بستم مثلا تو یه نصف روز کل زبان سوم و پیش و هم تو واژه هم گرامر خوندم و با 400 تا تست جمعش کردم  یا ریاضی و تو یه هفته  تستاشو زدم و جمعش کردم اما خب به بچه ها توصیه نمی کنم که این کار و بکنن چون این برنامه خیلی شخصی سازی شده .

برای من جالبه که شما هم مثل رتبه های برتر دیگه گفتید که بهترین آزمونا و پاسخ نامه برای ماز بوده اما سوال من اینه که شما که چهار سال ریاضی می خوندین چجوری با آزمونای ماز آشنا شدید؟

راستش از همون اول که می خوندم مهر و آبان توسط دوستا و مشاوره ها و اینا می شنیدم راجع بهش که درباره آزمون های ماز بحث می کنن

سوال بعدی که دارم اینه که چه پیشنهادی برای بچه درباره ی کلاس خصوصی و مشاوره گرفتن داری؟

اول راجع به مشاوره بگم که مشاوره ی شما بستگی به هدفتون داره این که شما چه  هدفی دارید از زندگی و کنکور . برای هر هدفی باید برید پیش مشاور درستش .مثلا کسی می خواد رتبه ی یک کنکور بشه باید بره پیش کسی که یا خودش تک کشور بوده یا مشاور کسایی بوده که تک کشور شدن.مشاور خیلی خوبه از این نظر که راه و بهتون نشون میده ولی پیمودن مسیر با خودته .من امسال تقریبا هیچ درسی و کلاس خصوصی نرفتم فقط جمع بندی عربی و با یه دبیر خوبی برداشتم.

خب شما ریاضی فیزیکتون قوی تر بوده و باهوش تر بودین نسیت به سطح جامعه نظر کلیتون؟

بله ولی یه چیزی من بهتون بگم یه خاصیتی توی بعضی از افراد وجود داره که سازگار کردن خودته مثلا تو درس ریاضی مثال میزنم یه درسی مثلا از ریاضی 2 رو انتخاب کنه از متاب بخونه رو خونی کنه و تمرین های کتاب و حل کنه خب تا یه حدی میرسه دیگه مثلا میتونه حدود 30 درصد تست هارو حل کنه خب من امسال فقط کتاب درسی داشتم و کتاب کمک آموزشی و کلاس هم که می رفتم.خب تو همه ی کشور هم در دسترس همه هست. من سریع از روی تمرینای کتاب رد میشدم چون نیاز بیشتری نداشتم ولی کتاب کمک آموزشی که داشتم درس نامشو میخوندم و درس نامه ی خوبی داشت. تو تست زدن هر درسی که می خونی و جلو میری مثلا فصل یک ریاضی دو بعد فصل دو ... می بینی که درصدت از بیست به پنجاه میرسه. اگه بچه ها این کارو از سال های پایه شروع کنند تو پیش دانشگاهی تاثیرشو می بینند . هم از لحاظ وقت و هم هزینه براشون به صرفه تر میشه.

گفتید واسه مشاوره رتبه های برتر می تونن مشاوره خوبی باشند, درسته که رتبه ی برتر خودش یه بار این راه و رفته اما یه عامل دیگه ای هم مهمه که تجربه داشته باشه . شما این عامل و نادیده می گیرید کلا؟

نه. خب طبیعتا تجربه مهمه . کسی که سال ریاضی درس میده با کسی که چهار پنج سال تجربه داره خیلی فرق میکنه من خودم از دبیرستان ریاضی فیزیک ندریس می کردم می دونم که تجربم به مرور فرق کرده . خ مطمئنا تجربه باید باشه ولی یکی مثلا رتبه ی یک شده و تجربه ای در مشاوره نداره خب این ادم حتما یه راه هایی و رفته و خیلی چیزارو ا آزمون و خطا به دست آورده و حتما کارای خوبی کرده دیگه ما می تونیم  خودمون نکات خوبشو برداشت کنیم.

به نظر من اینه که رتبه ی برتری که چند سال مشاوره داده باشه می تونه مشاوره خوبی باشه یا کسی که مشاوره خونده .اما بعضی ها هستن مثلا توی شیراز که حتی دیپلم هم ندارن و با لابی بازی شاگرد زرنگ با تراز 8200 میگیرن و بعد این شاگرد رتبش میشه زیر 100 میگن که کار ما بوده. در صورتی که مثلا میتونسته رتبه 1 بشه اون شاگرد . نظرتون و برای بچه ها راجع به این نوع مشاور ها بگید؟

خب این و گفتم دیگه مشاور باید تاثیر خوبی داشته باشه و مشاور چندین رتبه ی برتر بوده باشه و تاثیر مثبتی داشته باشه نه اینکه رتبه 1 و بکنه 5 خب بچه ها این و نمی دونن و گول می خورن . من فکر می کنم که یه وظیفه ی افرادی که اگاهی دارند همینه . مثلا من خودم به بچه میگم که به هرکسی اعتمادی نکنند. کلی مشاوره دادم تو این چند سال شاگرد هایی داشتم که رتبه تک آوردن. اما خب احساساتی برخورد کردن درست تیست و بهتره با عقلانیت کار کنیم و پرس و جو کنیم و اگاهیمون و بالا ببریم.

خب درصد های کنکورتون و میشه بگید لطفا؟

ادبیات 100

عربی 89.4

معارف 100

زبان خارجه 100

زمین شناسی 48

ریاضی 100

زیست 87.1

فیزیک 91.1

شیمی 92.4

من واقعا تبریک میگم . بعد شما سر جلسه از تکنیک خاصی استفاده می کردین که به همه ی سوالا برسید؟

بله  من تو آزمون جامع اول که 21 خرداد بودش من به ترتیب شروع می کردم به زدن سوالا تو عمومی معمولا وقت کم نمی آوردم اما تو اختصاصی گاهی اوقات وقت کم می آوردم. مثلا آزمون 21 خرداد واسه فیزیک فقط بیست دقیقه وقت آوردم و درصدم شد 74 درصد. خب دیدم که خیلی وضعیت بدیه. دیدم که من پنج هفته قبل از کنکور یه مشکل خیلی بزرگی دارم. خب این مشکل اینجوری حل کردم که گفتم من برای هر درسی یه زمانی پیش بینی می کنم. دور اول از سوالای سخت رد میشم و وقتی زمانی که مشخص کردم تموم شد از اون درس رد میشم. مثلا برای ریاضی تو دور اول 9:15 ریاضی و شروع میکردم تا 9:45  به طور متوسط تو سی دقیقه 25 تا سوال ریاضی و حل می کردم. تو کنکورم دقیقا همینطوری شد تو دور اول 25 تا سوال و حل کردم. ولی یه جوری زمان ها رو انتخاب کرده بودم که نیم ساعت وقت اضاف میومد و برای این نیم ساعت باز برنامه ریزی داشتم و باز هم حتی زمان اضافه می اومد.دور دوم برای سوالایی که ندیده بودم و دور سوم برای سوال هایی که بلد نبودم که تعدادشون خیلی کم بود.

یعنی شما سه دور سوالارو بررسی کردید در کنکور؟؟

بله شایدم بیشتر. حتی تو عمومی که یک ذبع وقت اضاف آورزم

خب صحبت آخر؟

راستش سوالای آزمون های ماز خیلی مفهومی و ترکیبی هستش بیشتر برای یچه های متوسط به بالا توصیه میشه اما شنیدم که امسال ماز می خواد یه سری سوال بذاره که برای بچه های سطح پایین هم بتونن بزنن

بله امسال ما می خوایم 20درصد سوالارو جوری بذاریم که بچه هایی با تراز 5000 اینا هم بتونن جواب بدن. یعنی استاندارد ترش می کنیم اما سوالات چالشی و کادر های آموزشی و باز هم میذاریم.

بله خیلی این نکته مهمیه . بازم یه چیزی که برام مهمه و میخوام بچه ها بدونن پاسخ نامه ی تشریحیه سوالاته . از بچه هایی که این مصاحبه رو می خونن میخوام که برن یه نمونه از سوالاتی که به رایگان تو سایت گذاشتید و ببینن که چقدر جامع  ومفید و اگه از اول تجربی بودم حتما از اول تو آزمونا شرکت می کردم.

باز هم من اینجا بگم به بچه لطفا سوالات و نگیرید و اگه مشکل مالی دارید به صفحه ی بورسیه مراجعه کنید ولی بدون هماهنگی لطفا سوالارو از کسی نگیرید واقعا کار درستی نیست.

یه سوالی داشتم تو صفحه ی ثبت نام قسمتی هست به نام معرف میشه توضیح بدید که داستانش چیه؟

بچه ها که ثبت نام کنن تو این قسمت اسم معرفشون و بنویسن تا ما بفهمیم بیشتر از چه طریقی با ماز آشنا میشن. و اینکه ببینیم نمایندگی هامون چقدر فعال هستند.

خب خیلی خوشحال شدم . موفق باشید

منم همینطور .

 

 

 

 

 

گفتگوی صمیمی با مهتا ستاریان (رتبه برتر آزمون آنلاین)

مصاحبه با خانم مهتا ستاریان (ملکان)

بعد از سلام واحوال پرسی و ... مستقیم رفتیم سراغ مصاحبه با خانم مهتا ستاریان که از نفرات برتر آزمون های آنلاین کشوری ماز  و نفرات برتر قلمچی هستن. درصد های ایشون توی این سه آزمون به صورت زیر بوده:

 

20آبان:

پایه: 68.78

پیش: 47.64

کل: 73.35 و کسب رتبه اول کشوری

6آبان:

پایه: 65.81

پیش:80

کل: 80.83 و کسب رتبه دوم

21مهر:

پایه:72

پیش:  82.20

کل: 75.83 و کسب رتبه اول

 

 

1- اول از همه لطف کنید درباره نحوه مطالعه زیست واسه بچه ها توضیح بدین.

به عقیده من، زیست درسی هست که متن کتاب درسی به عنوان اصلی ترین و بهترین منبع محسوب میشه. من اول از همه متن کتاب رو به طور دقیق مطالعه می کنم و بعد از اون، مباحثی که قابلیت ترکیب دارن رو پیدا می کنم و کنار هم قرار میدم. از خلاصه‌نویسی و حاشیه نویسی هم معمولا استفاده می کنم. نکات جالب آزمون هارو هم توی کتاب درسی یاد داشت می کنم.

2- این طور که معلومه، شما بیشتر به متن کتاب تکیه می کنید و در کنارش از سوال های استاندارد آزمون هم استفاده می کنید. بهترین تست های زیست که مشاهده کردین از چه منبعی بوده؟ اعم از کتاب تست یا موسسه آموزشی خاصی.

خودم خیلی تست زنی از کتاب های آموزشی موجود در بازار رو مفید ندیدم، چون سبک سوالاشون با سبک کنکور متفاوت به نظر میرسه و بیشتر سوالات آزمون ها رو کار می کنم. بین این آزمون ها، آزمون های ماز به جرئت قوی ترین و با کیفیت ترین سوالات رو داشته.

3- از کدوم قسمت از آزمون آنلاین بیشتر خوشت اومده؟سوال؟ پاسخنامه؟  تحلیل آزمونی که بعدش قرار داده میشه؟

سال قبل نمونه پاسخنامه ی قرار داده شده روی سایت رو دانلود کردم و واقعا فوق العاده بود که همین باعث شد جذب بشم.کادرهای آموزشی پاسخنامه، پاسخنامه رو به یه منبع مطالعاتی خوب تبدیل کرده است.

4- این جا پرسیدیم چجوری با آزمون های ماز آشنا شدی؟

گفتم که!!هم این که خودم نمونه سوال هارو دیدم از روی سایت،و هم این که نفرات برتر کنکورهای قبل همه در این آزمون ها شرکت می کردن و خوب طبیعتا من هم ترغیب شدم.

5- شما معمولا توی آزمون های قلمچی هم جزو ده نفر برتر کشور هستین.واسه چه رتبه ای میخونی و فکر میکنی چه رتبه ای توی کنکور کسب کنی؟

والا خوب سعی می کنم خوب ترین خودم باشم و شاید به نتیجه خیلی فکر نکنم اما اگه کنکور هم با همین نتایج که الان می گیرم مطابقت داشته باشه،طبیعتا خوشحال می شم!

6-دکتر موسوی ،مسئول گروه،قصد دارن به نفرات برتر آزمون ها،خودشون شخصا مشاوره بدن. به نظرت چقدر می تونه کارساز باشه واسه ی شما و نفرات برتر؟

این خیلی خوبه! به نظرم چون گروه شما و ایشون تخصصی در حیطه کنکور فعالیت میکنید،خیلی بهتر از مشاوران عادی کمک کننده هست و استقبال می کنم و ممنون میشم اگر این امر اتفاق بیفته.

آخرش هم یه سوال جالب رو مهتا خانم از ما پرسید که اگه من همین طور جلو برم،به نظرتون اگه کنکور 94 رو میدادم،چند درصد زیست می زدم؟؟

ما هم گفتیم با توجه به این که شباهت درصدی بین درصد های شما و خانم همتی در سال قبل آزمون های ماز وجود داره و چون خانم همتی در کنکور قبل 4/89% زدن،شاید شما به هم چنین درصدی برسید و در نهایت بهترین درصد زیست کنکور 95 رو کسب کنید.

 

مصاحبه کننده: دکتر خیراندیش

 

 

گفتگوی صمیمی با ارسلان یزدچی (رتبه برتر آزمون آنلاین پایه سوم)

 

مصاحبه با ارسلان یزدچی، رتبه برتر آزمون های آنلاین کشوری ماز در پایه سوم

رتبه اول آزمون قلم چی – تراز بالای 8000

 

عملکرد ارسلان یزدچی در آزمون ها:

4 آذر:

درصد کل:83.80

رتبه اول کشوری

2 دی:

درصد کل: 85

رتبه اول کشوری

9 دی: درصد کل: 70

رتبه اول کشوری

 

 

 

 

 

خوب، یکی از مواردی که باعث می شه یه خرده سبک مصاحبه این دفعه فرق کنه، اینه که آقای ارسلان یزدچی، کنکوری نیستن، بلکه پایه سوم هستن و از اونجایی که بچه ها در سال سوم ، تمرکز زیادی روی سوالات امتحان نهایی دارن و ممکنه از تست زنی غافل بشن، ولی آقا ارسلان تا حالا در هردو مورد موفق بوده.

-آقا ارسلان، لطف کن درباره ی تعادل برقرار کردن بین تستی و تشریحی در سال سوم، واسه بچه ها توضیح بده.یعنی چجوری بچه ها دچار افراط و تفریط نشن که هم به مباحث نهایی توجه کنند و هم از تست زنی غافل نشن.

از نظر من،در خیلی از دروس خصوصا دروس محاسباتی،مسیر حل تستی هم از تشریحی میگذره.پس در مجموع کسی که یادگیری خوبی داشته باشه،از پس هردو مورد به خوبی بر میاد،ولی درباره منابع مطالعاتی،هم باید از کتاب هایی که حاوی سوالات نهایی سال قبیل هست استفاده کرد و هم از کتاب های تستی کمک درسی

-خوب درباره ی نحوه مطالعه هم میشه توضیح بدی،هم زیست و هم سایر دروس.

من همیشه سعی می کنم به نحوی درس رو یاد بگیرم که خودم بتونم از کتاب های تست ایراد بگیرم!!!!!(دمش گرم!)و این که چون در کنکور مثل سوالات امتحانت نیست که بشه با رفتن نصف راه حل،نمره ای کسب کرد و حتما باید کل مطلب رو بلد باشی و به جواب آخر برسی تا درصد اون سوال رو کسب کنی،واسه همین سعی می کنم هر مطلبی رو از همه نظر پوشش بدم و مطالعه کنم.درباره زیست شناسی هم تقریبا روش هایی هست که قبلا هم گفته شده،استفاده از خلاصه نویسی و تکیه بر متن کتاب درسی و مطالعه ی چندباره ی متن کتاب.

-نظرت درباره تست هایی که زدی از منابع مختلف چیه؟ و همچنین نظرت درباره آزمون های آنلاین ماز؟

کتاب های تست موجود در بازار از کنکور عقب هستند و دیگه تست های کنکور به سمت طولانی شدن رفته ولی هنوز کتاب های تست،سوالات کلیشه ای  و تک کلمه ای طرح میکنند.در بین سوالاتی که تاکنون حل کردم،سوالات آزمون های ماز عالی بوده و قدرت خلاقیت من رو هم بالا برده.

-از کجا آشنا شدی با آزمون های ما و به نظرت کدوم قسمت آزمون جالب تر هست؟

من قسمتی از کتاب زیست شناسی ترکیبیتون رو توی سایت کانون دیدم و از اونجا وارد سایت شدم و بعد هم که متوجه شدم تمام نفرات برتر کنکور در این آزمون ها شرکت می کردند،ثبت نام کردم. به نظرم همه ی قسمت ها خوبه،اما پاسخنامه آزمون به لحاظ نکته نویسی،صفحه آرایی،توضیح تمام گزینه ها و ... بی نظیره (همه با پاسخنامه امون حال می کنن ها!!!!!!!!)

-پیوستگی مدرسه و آزمونت چطوره؟

من مدرسه تیزهوشان شهید مدنی درس میخونم و سعی دبیران مدرسه هم بر این هست که خودشون رو به بودجه بندی آزمون ها برسونن و دانش آموزان هم دوهفته یکبار خودشون رو محک بزنن.سعی می کنم اگر کلاس خصوصی هم میرم ،در راستای آزمون باشه.در مجموع پیوستگی خوبی دارم.

خیلی ممنون از این که وقتت رو در اختیار ما قرار دادی،چون الان هم امتحانات نوبت اولت شروع شده ،بیشتر مزاحمت نمیشیم. اگه صحبتی در آخر واسه بچه ها داری ،بفرما!

امتحانان نوبت اول بهونه ی خوبیه واسه درس خوندن ،هم برای کسانی که کم کاری کردن و هم برای اون هایی که خوب خوندن ولی هنوز ضعف های جزئی دارن و الان میتونن این ضعف ها رو پوشش بدن و وارد نیمسال دوم بشن.پس سعی کنید از این فرصت استفاده کنید.

 

مصاحبه کننده: پوریا خیراندیش

 

 

 

محمد امین روان بخش: 1/4 از وقت هر روز را به زیست اختصاص میدهم.

 

محمد امین روان بخش (تربت حیدریه)

1-  آیا در آزمون های آزمایشی غیبت می کنید ؟

خیر

2- آیا روش خاصی برای مطالعه کلیه دروس داری؟اگر می شود به طور اختصاصی برای دروس زیست جواب بدهید؟

یک بار از روی کتاب می خونم دقیق و درسنامه کتاب تستامو می خونم و بعد طبقه بندی می کنم و بعد تست می زنم .

3- بهترین تست های زیست که مشاور کرده اید از چه فصلی بوده ، اعم از کتاب تست یا موسسه آموزشی خاصی ؟!

آزمون های کانون و ماز

4- از کدام قسمت از آزمون آنلاین بیشتر خوشتان آمده ؟

( سوال یا پاسخ نامه ) پاسخنامه

5- با آزمون های ماز چطور آشنا شدید ؟

از طریق دوستان

6- شما معمولاً در آزمون های قلم چی هم جزء نفرات برتر هستید ؟

واسه چه رتبه ای می خونید ؟

فکر می کنید چه رتبه ای در کنکور کسب می کنید ؟

زیر 10

میانگین تراز قلم چی شما چند است ؟

8230 اتلی 8240

میانگین درصد زیست شما ؟

نمی دونم .

آزمون آنلاین این هفته چی ؟

نفر 14

7- واسه زیست شناسی چه کتاب هایی استفاده می کنید ؟

آبی کانون و نشر الگو

8- ( اختیاری ) خیلی برام جالبه ، میشه دقیق بگب چطوری زیست رو میخونی ؟ که بدون استفاده از کتاب های کمک درسی اینقدر موفق بودی ؟

همه رو یک جا تو کتاب درسی جمع می کنم و منبع اصلیم کتاب درسی است .

9- روزی چند ساعت زیست می خونی ؟

عادی 1/5 ساعت تعطیل 2/5 ساعت

10- کلاً روزی چند ساعت درس میخونی ؟

عادی 6 ساعت تعطیل 12 ساعت

11- میشه یه توضیحی راجع به کتاب هایی که در درس های دیگه هم بهت بیشترین کمک رو کردن ، برای بچه ها بگی ؟

کتاب ریاضی مهر و ماه ، فیزیک نشر الگو –شیمی مبتکران .

12- علاوه بر مدرسه جای دیگه هم کلاس میری ؟

خیر

13- کدام قسمت آزمون رو بیشتر می پسندی ؟

پاسخ نامه

ساعت مطالعه رو چطوری تنظیم می کنی ؟

اول کل درسا رو واسه خودم شب قبل می نویسم طبقه بندی می کنم و فردا مبحثشو می خونم .

18- نظرتون راجه به کتاب زیست IQکه تا هفته دیگه وارد بازار می شه چیه ؟

فکر می کنم خوب باشه ...

19- در آخر توی شهرتون از استاد گرفته تا نزدیکان از چه کسی تشکر می کنی ؟

از همه تشکر می کنم .

20- برای بچه هایی که تا الان جدی برای کنکور کاری نکردن صحبتی داری ؟

از الان جدی شروع کنن.

21- حرف آخر ؟

حرف خاصی ندارم . از گروه ماز تشکر می کنم .