راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

در ابتدا دقت کنید اگر به تازگی ثبت نام کرده اید و اولین آزمونی هست که می خواهید شرکت کنید دقت کنید که حساب کاربری شما در مرکز آزمون توسط ما (شما نمی توانید بسازید) ساعت 23 روز قبل از اولیه آزمونی که ثبت نام کرده اید ساخته می شود.

 

جهت شرکت در این آزمون لطفاً به موارد زیر دقت داشته باشید:

آزمون ها روز چهارشنبه ساعت 14 (دو روز قبل از آزمون قلمچی که از نظر بودجه بندی نیز یکسان هستند) در سایت برگزار میشود و تا پنجشنبه ظهر ساعت 14 ادامه دارد. بنابراین دانش آموزان در بهترین زمان ممکن که دروس خود را خوانده اند 24 ساعت مهلت دارند در آزمون شرکت کنند و روز قبل از آزمون قلمچی  (که مبحث یکسانی با آن نیز دارد) به بررسی آزمون بپردازند و پیشرفت مشهود خود را در درصد و رتبه خود در آزمون های کانون نیز مشاهده نمایند. . دقت کنید که پس از پایان زمان مقرر نمی توانید در آزمون شرکت کنید و تنها می توانید پاسخ نامه و دفترچه ی سوالات را از سایت دانلود نمایید..

۱- جهت شرکت در آزمون لازم است که ابتدا وارد مرکز آزمون سایت شوید. مرکز آزمون سایت ماز در نشانی exam.biomaze.ir قرار دارد.

۲ - پس از ورود به سایت لازم است که با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. نام کاربری و رمز عبور بر اساس شماره‌ی همراه و کد ملی تعیین شده‌اند.

نام کاربری: شماره همراه بدون صفر (مثلا 9128881234)

رمز عبور: شماره ملی  (بدون صفر سمت چپ)

برای عده کمی که شماره ملی یا شماره ی شناسنامه  نداشتند نام کاربری شماره موبایل  و رمز عبور چهار رقم آخر معنی دار شماره موبایل  می باشد.

مثال 1: نام کاربری 9128881234  رمز عبور: 1234

مثال 2: نام کاربری 9177130024  رمز عبور 24

بنابراین برای شرکت در آزمون ها در صورتی که ثبت نام کرده باشید تنها نیاز به شماره موبایل و کد ملی خود دارید.

در ضمن پس از پایان زمان آزمون دفترچه سوال و پاسخ بصورت پی دی اف رمز دار در جدول مخصوص آزمون قرار داده می شود.

برای رمز پی دی اف های هر آزمون هر فرد موظف است در طول ازمون وارد مرکز ازمون شده و رمز پی دی اف که در ابتدای شروع ازمون در مرکز ازمون به شما داده می شود یادداشت کند.. دقت کنید که رمز ها پیامک زده نمی شوند . البته شما هر زمان می توانید رمز پی دی اف ها را با مراجعه به صفحه  رمز پی دی اف آزمون ها بدست آورید.

تذکر:لطفاً پس از ورود به سایت بلافاصله اقدام به تغییر رمز عبور خود کنید تا از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. برای تغییر رمز عبور، دکمه‌ی تغییر رمز در قسمت‌ بالا و سمت راست صفحه‌ی اصلی مرکز آزمون را انتخاب کنید. ضمنا حتما تمام مشخصات خود را چک کرده و تکمیل کنید و برای حفظ امنیت اقدام به تغییر رمز عبور نمایید. پاسخبرگ افرادی که مشخصات خود را تا پایان وقت آزمون تکمیل نکنند تصحیح نخواهد شد.

3- پس از ورود به سایت در صفحه‌ی اصلی، می‌توانید آزمون را انتخاب کنید و در آزمون شرکت کنید. برای این کار از قسمت آزمون های آنلاین آمادگی کنکور 96 ویژه کنکوری ها یا سومی ها یا دهمی ها، آزمون مورد نظر را انتخاب نمایید.

4ـ آزمون دارای 40 سؤال می‌باشد (آزمون های جامع 50 سوالی می باشند) و مدت زمان شرکت در آزمون 50 دقیقه می‌باشد. شما در فاصله‌ی زمانی مشخص شده (معمولا بازه یک روزه) در صفحه ثبت نام، می توانید در آزمون شرکت کنید. دقت داشته باشید که هر داوطلب فقط دوبار می‌تواند در آزمون شرکت کند و به محض کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، آزمون شما شروع شده است و پس از آن دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید. با توجه به عدم آشنایی تعداد زیادی از داوطلبان با سیستم آزمون آنلاین یا مشکلات که ممکن است رخ دهد، به هر داوطلب اجازه داده شده است که دو بار در آزمون شرکت کند. دقت داشته باشید که این امکان تنها برای کسانی در نظر گرفته شده است که به دلیل آشنا نبودن با سیستم آزمون در آزمون دادن با مشکل مواجه شده‌اند. افرادی که به هر نحوی قصد سوء استفاده از این امکان را داشته باشند از شرکت در سایر آزمون‌های آنلاین محروم خواهند شد.

تذکر بسیار مهم: پس از کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، با توجه به سرعت اینترنت شما، ممکن است مدتی طول بکشد تا صفحه‌ی آزمون بارگذاری شود. لطفاً در این مدت از رفرش کردن صفحه جداً خودداری کنید. در صورت رفرش کردن، دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید.

تذکر: با توجه به اینکه امکان بروز خطا برای کسانی که با توجه به راهنما در آزمون شرکت می‌کنند بسیار کم می‌باشد، در صورتی که به دلیل رعایت نکردن این موارد نتوانستید در آزمون شرکت کنید مسئولیت آن بر عهده‌ی فرد می‌باشد و گروه آموزشی ماز هیچ تعهدی در قبال اجازه‌ی مجدد دادن برای شرکت در آزمون ندارد. لطفاً در این شرایط از تماس گرفتن برای شرکت مجدد در آزمون خودداری کنید. در پایان آزمون وضعیت این افراد بررسی می‌شود و در صورت صلاحدید اعضای گروه ماز، رمز عبور لازم برای دانلود پاسخنامه‌ی تشریحی به داوطلب داده می‌شود.

5-در طول آزمون به موارد زیر دقت داشته باشید:

الف ـ از رفرش کردن صفحه‌ی آزمون جداً خودداری کنید.

ب ـ نگران قطعی اینترنت خود در طول آزمون نباشید. در صورتی که در حین آزمون دادن، اینترنت شما قطع شود می‌توانید آزمون خود را ادامه دهید. البته دقت داشته باشید که هنگام ثبت سؤالات پیغامی سبز رنگ مبنی بر ثبت موفقیت آمیز گزینه‌ی مورد نظر را مشاهده کنید. در صورتی که گزینه‌ی مورد نظر شما ثبت نشود، پیغام خطایی به شما نشان داده می‌شود. در این صورت پس از وصل شدن مجدد اینترنت خود می‌توانید گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید تا ثبت شود. در پایان مطمئن شوید که تمامی گزینه‌ها ثبت شده باشند. 
ج ـ هنگام پایان آزمون لازم است که حتماً اینترنت شما وصل باشد. در صورتی که اینترنت شما وصل نباشد و دکمه‌ی پایان آزمون را بزنید، آزمون شما ثبت نخواهد شد.

د ـ‌ در هر سؤال به غیر از چهار گزینه‌ی اصلی سؤال، گزینه‌ای دیگر نیز مشاهده می‌کنید به نام : این سؤال بدون پاسخ باشد. در صورتی که این گزینه‌ را انتخاب کنید، سؤال را نزده گذاشته‌اید و هیچ یک از گزینه‌های سؤال را انتخاب نکرده‌اید. از این گزینه هنگامی که می‌خواهید پاسخ غلط خود را نیز پاک کنید می‌توانید استفاده کنید.

ه‍ ـ‌ دقت داشته باشید که در کنکور سراسری به ازای ۵۰تست، تنها ۳۶ دقیقه وقت دارید که البته با توجه به تغییر سبک سؤالات کنکور پاسخ دادن به سؤالات در زمانی کم‌تر از ۵۰دقیقه دشوار می‌باشد.

و ـ تعدادی از سؤالات آزمون محاسباتی می‌باشند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع آزمون کاغذ مناسب برای انجام محاسبات را در کنار خود آماده کنید.

ز ـ‌ پس از پایان آزمون درصد شما نمایش داده می‌شود اما تا پایان مهلت شرکت در آزمون (ساعت 14روز بعد) نمی‌توانید گزینه‌های صحیح و پاسخ تشریحی آزمون را مشاهده کنید. پس از این زمان می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی آزمون، کلید آزمون، پاسخ تشریحی و رتبه‌ی خود در بین شرکت کنندگان را مشاهده کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد. (قبل از شروع آزمون نیز در صفحه اولیه ورود قرار دارد)

6- آزمون هر فرد مختص به خود او می‌باشد و سؤالات و گزینه‌های آزمون به صورت کاملاً تصادفی چیده می‌شوند. لذا با توجه به چینش تصادفی سؤالات و گزینه‌ها، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را با توجه به دفترچه‌ی اصلی سؤالات بررسی کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد.

7- دقت داشته باشید که آزمون دارای نمره‌ی منفی است. بنابراین از زدن سؤالات شک‌دار خودداری کنید. در صورتی که در پاسخ سؤالی شک دارید می‌توانید از گزینه‌ی علامت گذاری برای مرور استفاده کنید.

توصیه می‌شود قبل از شرکت در آزمون اصلی، در آزمون آزمایشی قرار داده شده در مرکز آزمون شرکت کنید تا با محیط آزمون آشنا شوید.

۸- برای آشنایی بیشتر با سیستم آزمون آنلاین، قبل از شرکت در آزمون اصلی در آزمون آشنایی با محیط سایت شرکت کنید.

9- ضمنا برای هر آزمون بطور معمول یک آزمون نظرسنجی تعبیه شده که در می بایست در آن شرکت کنید سپس پس از ساعت 16 روز پنجشنبه ی هر آزمون می توانید با مراجعه به صفحه ی آ زمون مورد نظر کارنامه ی کامل خود را ببینید.

 

10ـ اگر باز هم برای شرکت در آزمون مشکلی داشتید، در قسمت نظرات و یا سیستم پیامکی ، نظر خود را بیان کنید. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

 

 

پاسخ به پرسش های متداول را اینجا بخوانید. (به روی متن کلیک کنید)

 

 

 

                                                                                   

                                                                                

اگر سوال یا دیدگاهی در مورد این آزمون دارید می توانید در قسمت نظرات کاربران همین پست به اشتراک بگذارید. (کامنت های تکراری تایید نخواهد شد.)

 

 

دیدگاه‌ها  

0 #477 BiomazeAdmin2 1396-08-20 20:19
به نقل از SAEED_a:
سلام
من تازه ثبت نام کردم آیا امکان دانلود آزمون های قبلی برای من وجود دارد؟باتشکر


سلام
بلی دوست عزیز
از biomaze.ir/konk uri
نقل قول کردن
0 #476 SAEED_a 1396-08-20 10:45
سلام
من تازه ثبت نام کردم آیا امکان دانلود آزمون های قبلی برای من وجود دارد؟باتشکر
نقل قول کردن
0 #475 BiomazeAdmin2 1396-08-07 20:04
به نقل از نگاردخت۷۹:
سلام ببخشید این آزمونها فقط مخصوص درس زیست هستند ؟؟؟


برای کنکوری ها آزمون های زیست و همه دروس
برای پایه آزمون های زیست و شیمی برگزار می کنیم نگار جان
نقل قول کردن
0 #474 نگاردخت۷۹ 1396-08-06 20:34
سلام ببخشید این آزمونها فقط مخصوص درس زیست هستند ؟؟؟
نقل قول کردن
+3 #473 BiomazeAdmin2 1396-07-09 15:11
به نقل از مبینا1111:
من اطلاعات حسابم رو که وارد میکنم میگه حساب منقضی شده باید چیکار کنم؟


به تلگرام @m_vzi پیام دهید دوست عزیز
نقل قول کردن
+1 #472 مبینا1111 1396-07-08 08:17
من اطلاعات حسابم رو که وارد میکنم میگه حساب منقضی شده باید چیکار کنم؟
نقل قول کردن
0 #471 BiomazeAdmin2 1396-06-19 13:15
به نقل از Arian:
ببخشید رمز pdf رو باید کجا وارد کنیم؟ توی خود pdf جایی برای وارد کردن رمز نیست


هنگام دانلود آزمون از biomaze.ir/konk uri دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #470 Arian 1396-06-18 08:27
ببخشید رمز pdf رو باید کجا وارد کنیم؟ توی خود pdf جایی برای وارد کردن رمز نیست
نقل قول کردن
0 #469 BiomazeAdmin2 1396-06-13 19:25
به نقل از nazanin kazemi:
سلام من موقع ثبت نام شماره همراهمو با صفر وارد کردم الان برای ورود من به سایت که مشکلی نیست؟


خیر نازنین جان
نقل قول کردن
0 #468 BiomazeAdmin2 1396-06-13 19:25
به نقل از سعیده زاده رحمانی:
سلام ضمن عرض خدا قوت می خواستم جزوهتون رو سفارش بدم منتها شهر ما رو به لیستتون اضافه نکرده بودید میشه مشکل رو برطرف کنید استان کرمان شهرستان انار


اگر منظور شما جزوه چاپی می باشد . مشکلی نیست
در قسمت آدرس لطفا آدرس دقیق و کد پستی را ذکر کنید.
طبق همان آدرس ارسال خواهد شد دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #467 nazanin kazemi 1396-06-13 16:22
سلام من موقع ثبت نام شماره همراهمو با صفر وارد کردم الان برای ورود من به سایت که مشکلی نیست؟
نقل قول کردن
+1 #466 سعیده زاده رحمانی 1396-06-13 11:44
سلام ضمن عرض خدا قوت می خواستم جزوهتون رو سفارش بدم منتها شهر ما رو به لیستتون اضافه نکرده بودید میشه مشکل رو برطرف کنید استان کرمان شهرستان انار
نقل قول کردن
0 #465 BiomazeAdmin2 1396-06-04 20:50
به نقل از بهزاد شادپور:
تصحیح می کنم ، منظورم ساعت 23 روز قبل از آزمون بود.


حساب شما فعال است و پس از ثبت نام تا 48 ساعت بعد برای امسال تمدید خواهد شد
بلی دوست عزیز می توانید شرکت کنید
نقل قول کردن
0 #464 بهزاد شادپور 1396-06-03 19:59
تصحیح می کنم ، منظورم ساعت 23 روز قبل از آزمون بود.
نقل قول کردن
+1 #463 بهزاد شادپور 1396-06-03 19:57
سلام ببخشید چند تا سوال دارم.
1-من میخوام کاملترین پکیج رو ثبت نام کنم در حالیه که من پارسال هم دانش آموزتون بودم سوالم اینجاست که آیا باز هم صفحه آزمون بعد 23 ساعت بعد فعال می شه یا نه؟ کلا شیوه فعال شدن صفجه آزمون برای فردی مثل من چطوریه؟! اگه من این هفته ثبت نام کنم آیا توانایی شرکت در آزمون 15-16 شهریور رو دارم؟! توضیح بدید لطفاً.
نقل قول کردن
0 #462 BiomazeAdmin2 1396-06-03 16:40
به نقل از رضا مرادی:
اگه من از پاییز برای ازمون ثبت نام کنم هزینه ازمون ها چه تغییری می کند


با توجه به اینکه تخفیف ها تا پایان تابستان برداشته خواهند شد قیمت ها افزایش خواهند یافت
نقل قول کردن
0 #461 رضا مرادی 1396-06-03 15:29
اگه من از پاییز برای ازمون ثبت نام کنم هزینه ازمون ها چه تغییری می کند
نقل قول کردن
-1 #460 BiomazeAdmin2 1396-05-28 08:25
به نقل از Kimia1999:
ببخشید خب اگه کسی قلمچی نره برنامه ی آزمون هارو چطور میدین؟ بعد الان دیر نیست که ثبت نام کنیم؟


خیر دوست عیز دیر نیست
تنها یک آزمون از پایه کنکوری برگزار شده است .
می توانید برنامه راهبردی ماز را دانلود کنید و طبق آن پیش بروید.
نقل قول کردن
+1 #459 BiomazeAdmin2 1396-05-28 08:24
به نقل از سارا202:
سلام میشه نمونه سوالاتو برای اونا که تو ازمون ثبت نام کردن بذارید؟


نمونه سوالات در صفحه ی مختص به ثبت نام هر پایه وجود دارد سارا جان
biomaze.ir/azmu n97
نقل قول کردن
0 #458 Kimia1999 1396-05-27 15:05
ببخشید خب اگه کسی قلمچی نره برنامه ی آزمون هارو چطور میدین؟ بعد الان دیر نیست که ثبت نام کنیم؟
نقل قول کردن
-1 #457 سارا202 1396-05-26 17:01
سلام میشه نمونه سوالاتو برای اونا که تو ازمون ثبت نام کردن بذارید؟
نقل قول کردن
0 #456 BiomazeAdmin2 1396-05-26 16:49
به نقل از بی تا:
ببخشید هزینه ازمون چقدر هست؟؟اخه تو اموزشگاه هم ک میربم میگن برید تو سایت نگاه کنید.ولی من ندیدم :-?


لطفا به biomaze.ir/azmu n97 مراجعه کنید بیتا جان
نقل قول کردن
0 #455 بی تا 1396-05-26 09:26
ببخشید هزینه ازمون چقدر هست؟؟اخه تو اموزشگاه هم ک میربم میگن برید تو سایت نگاه کنید.ولی من ندیدم :-?
نقل قول کردن
0 #454 BiomazeAdmin2 1396-05-19 10:19
به نقل از مریم۱۳۷۹۹:
ببخشید الان ازمون بعدی برای یازدهمیا کی هست؟


19 مهر ماه دوست عزیز
نقل قول کردن
-1 #453 مریم۱۳۷۹۹ 1396-05-17 13:30
ببخشید الان ازمون بعدی برای یازدهمیا کی هست؟
نقل قول کردن
+1 #452 BiomazeAdmin2 1396-05-09 09:12
به نقل از علی حسین خانی:
ببخشید من خیلی گشتم ولی برنامه آزمون های زیست پیش دانشگاهی رو پیدا نکردم .ممکنه بگین کجا میتونم دانلودش کنم؟


در صفحه ی biomaze.ir/konk uri97 دوست عزیز
داخل جدول قرار داده شده است.
نقل قول کردن
+1 #451 علی حسین خانی 1396-05-09 03:11
ببخشید من خیلی گشتم ولی برنامه آزمون های زیست پیش دانشگاهی رو پیدا نکردم .ممکنه بگین کجا میتونم دانلودش کنم؟
نقل قول کردن
0 #450 BiomazeAdmin2 1396-04-26 19:57
به نقل از هادی ع:
سلام
من امروز برای پکیج اول ثبت نام کردم از کی حساب کاریریم فعال میشه

16 مرداد ماه دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #449 هادی ع 1396-04-26 09:45
سلام
من امروز برای پکیج اول ثبت نام کردم از کی حساب کاریریم فعال میشه
نقل قول کردن
0 #448 BiomazeAdmin2 1396-04-25 18:11
به نقل از رامتین:
سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بفهمم که حساب کاربری من فعال شده؟


حساب های کاربری روز 16 مرداد ماه فعال می شوند دوست عزیز و به تمامی ثبت نام کنندگان پیامک ارسال می شود .
نقل قول کردن
+1 #447 رامتین 1396-04-24 12:19
سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بفهمم که حساب کاربری من فعال شده؟
نقل قول کردن
0 #446 BiomazeAdmin2 1396-04-07 13:24
به نقل از s176:
سلام ببخشید وقت ثبت نام برای آزمون 7تیر تموم شده؟
من ثبت نام کردم ممکنه فردا بتونم آزمون بدم؟


پس از ساعت 23 امشب می توانید در آزمون شرکت کنید دوست عزیز
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید