راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

در ابتدا دقت کنید اگر به تازگی ثبت نام کرده اید و اولین آزمونی هست که می خواهید شرکت کنید دقت کنید که حساب کاربری شما در مرکز آزمون توسط ما (شما نمی توانید بسازید) ساعت 23 روز قبل از اولیه آزمونی که ثبت نام کرده اید ساخته می شود.

 

جهت شرکت در این آزمون لطفاً به موارد زیر دقت داشته باشید:

آزمون ها روز چهارشنبه ساعت 14 (دو روز قبل از آزمون قلمچی که از نظر بودجه بندی نیز یکسان هستند) در سایت برگزار میشود و تا پنجشنبه ظهر ساعت 14 ادامه دارد. بنابراین دانش آموزان در بهترین زمان ممکن که دروس خود را خوانده اند 24 ساعت مهلت دارند در آزمون شرکت کنند و روز قبل از آزمون قلمچی  (که مبحث یکسانی با آن نیز دارد) به بررسی آزمون بپردازند و پیشرفت مشهود خود را در درصد و رتبه خود در آزمون های کانون نیز مشاهده نمایند. . دقت کنید که پس از پایان زمان مقرر نمی توانید در آزمون شرکت کنید و تنها می توانید پاسخ نامه و دفترچه ی سوالات را از سایت دانلود نمایید..

۱- جهت شرکت در آزمون لازم است که ابتدا وارد مرکز آزمون سایت شوید. مرکز آزمون سایت ماز در نشانی exam.biomaze.ir قرار دارد.

۲ - پس از ورود به سایت لازم است که با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. نام کاربری و رمز عبور بر اساس شماره‌ی همراه و کد ملی تعیین شده‌اند.

نام کاربری: شماره همراه بدون صفر (مثلا 9128881234)

رمز عبور: شماره ملی  (بدون صفر سمت چپ)

برای عده کمی که شماره ملی یا شماره ی شناسنامه  نداشتند نام کاربری شماره موبایل  و رمز عبور چهار رقم آخر معنی دار شماره موبایل  می باشد.

مثال 1: نام کاربری 9128881234  رمز عبور: 1234

مثال 2: نام کاربری 9177130024  رمز عبور 24

بنابراین برای شرکت در آزمون ها در صورتی که ثبت نام کرده باشید تنها نیاز به شماره موبایل و کد ملی خود دارید.

در ضمن پس از پایان زمان آزمون دفترچه سوال و پاسخ بصورت پی دی اف رمز دار در جدول مخصوص آزمون قرار داده می شود.

برای رمز پی دی اف های هر آزمون هر فرد موظف است در طول ازمون وارد مرکز ازمون شده و رمز پی دی اف که در ابتدای شروع ازمون در مرکز ازمون به شما داده می شود یادداشت کند.. دقت کنید که رمز ها پیامک زده نمی شوند . البته شما هر زمان می توانید رمز پی دی اف ها را با مراجعه به صفحه  رمز پی دی اف آزمون ها بدست آورید.

تذکر:لطفاً پس از ورود به سایت بلافاصله اقدام به تغییر رمز عبور خود کنید تا از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. برای تغییر رمز عبور، دکمه‌ی تغییر رمز در قسمت‌ بالا و سمت راست صفحه‌ی اصلی مرکز آزمون را انتخاب کنید. ضمنا حتما تمام مشخصات خود را چک کرده و تکمیل کنید و برای حفظ امنیت اقدام به تغییر رمز عبور نمایید. پاسخبرگ افرادی که مشخصات خود را تا پایان وقت آزمون تکمیل نکنند تصحیح نخواهد شد.

3- پس از ورود به سایت در صفحه‌ی اصلی، می‌توانید آزمون را انتخاب کنید و در آزمون شرکت کنید. برای این کار از قسمت آزمون های آنلاین آمادگی کنکور 96 ویژه کنکوری ها یا سومی ها یا دهمی ها، آزمون مورد نظر را انتخاب نمایید.

4ـ آزمون دارای 40 سؤال می‌باشد (آزمون های جامع 50 سوالی می باشند) و مدت زمان شرکت در آزمون 50 دقیقه می‌باشد. شما در فاصله‌ی زمانی مشخص شده (معمولا بازه یک روزه) در صفحه ثبت نام، می توانید در آزمون شرکت کنید. دقت داشته باشید که هر داوطلب فقط دوبار می‌تواند در آزمون شرکت کند و به محض کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، آزمون شما شروع شده است و پس از آن دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید. با توجه به عدم آشنایی تعداد زیادی از داوطلبان با سیستم آزمون آنلاین یا مشکلات که ممکن است رخ دهد، به هر داوطلب اجازه داده شده است که دو بار در آزمون شرکت کند. دقت داشته باشید که این امکان تنها برای کسانی در نظر گرفته شده است که به دلیل آشنا نبودن با سیستم آزمون در آزمون دادن با مشکل مواجه شده‌اند. افرادی که به هر نحوی قصد سوء استفاده از این امکان را داشته باشند از شرکت در سایر آزمون‌های آنلاین محروم خواهند شد.

تذکر بسیار مهم: پس از کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، با توجه به سرعت اینترنت شما، ممکن است مدتی طول بکشد تا صفحه‌ی آزمون بارگذاری شود. لطفاً در این مدت از رفرش کردن صفحه جداً خودداری کنید. در صورت رفرش کردن، دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید.

تذکر: با توجه به اینکه امکان بروز خطا برای کسانی که با توجه به راهنما در آزمون شرکت می‌کنند بسیار کم می‌باشد، در صورتی که به دلیل رعایت نکردن این موارد نتوانستید در آزمون شرکت کنید مسئولیت آن بر عهده‌ی فرد می‌باشد و گروه آموزشی ماز هیچ تعهدی در قبال اجازه‌ی مجدد دادن برای شرکت در آزمون ندارد. لطفاً در این شرایط از تماس گرفتن برای شرکت مجدد در آزمون خودداری کنید. در پایان آزمون وضعیت این افراد بررسی می‌شود و در صورت صلاحدید اعضای گروه ماز، رمز عبور لازم برای دانلود پاسخنامه‌ی تشریحی به داوطلب داده می‌شود.

5-در طول آزمون به موارد زیر دقت داشته باشید:

الف ـ از رفرش کردن صفحه‌ی آزمون جداً خودداری کنید.

ب ـ نگران قطعی اینترنت خود در طول آزمون نباشید. در صورتی که در حین آزمون دادن، اینترنت شما قطع شود می‌توانید آزمون خود را ادامه دهید. البته دقت داشته باشید که هنگام ثبت سؤالات پیغامی سبز رنگ مبنی بر ثبت موفقیت آمیز گزینه‌ی مورد نظر را مشاهده کنید. در صورتی که گزینه‌ی مورد نظر شما ثبت نشود، پیغام خطایی به شما نشان داده می‌شود. در این صورت پس از وصل شدن مجدد اینترنت خود می‌توانید گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید تا ثبت شود. در پایان مطمئن شوید که تمامی گزینه‌ها ثبت شده باشند. 
ج ـ هنگام پایان آزمون لازم است که حتماً اینترنت شما وصل باشد. در صورتی که اینترنت شما وصل نباشد و دکمه‌ی پایان آزمون را بزنید، آزمون شما ثبت نخواهد شد.

د ـ‌ در هر سؤال به غیر از چهار گزینه‌ی اصلی سؤال، گزینه‌ای دیگر نیز مشاهده می‌کنید به نام : این سؤال بدون پاسخ باشد. در صورتی که این گزینه‌ را انتخاب کنید، سؤال را نزده گذاشته‌اید و هیچ یک از گزینه‌های سؤال را انتخاب نکرده‌اید. از این گزینه هنگامی که می‌خواهید پاسخ غلط خود را نیز پاک کنید می‌توانید استفاده کنید.

ه‍ ـ‌ دقت داشته باشید که در کنکور سراسری به ازای ۵۰تست، تنها ۳۶ دقیقه وقت دارید که البته با توجه به تغییر سبک سؤالات کنکور پاسخ دادن به سؤالات در زمانی کم‌تر از ۵۰دقیقه دشوار می‌باشد.

و ـ تعدادی از سؤالات آزمون محاسباتی می‌باشند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع آزمون کاغذ مناسب برای انجام محاسبات را در کنار خود آماده کنید.

ز ـ‌ پس از پایان آزمون درصد شما نمایش داده می‌شود اما تا پایان مهلت شرکت در آزمون (ساعت 14روز بعد) نمی‌توانید گزینه‌های صحیح و پاسخ تشریحی آزمون را مشاهده کنید. پس از این زمان می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی آزمون، کلید آزمون، پاسخ تشریحی و رتبه‌ی خود در بین شرکت کنندگان را مشاهده کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد. (قبل از شروع آزمون نیز در صفحه اولیه ورود قرار دارد)

6- آزمون هر فرد مختص به خود او می‌باشد و سؤالات و گزینه‌های آزمون به صورت کاملاً تصادفی چیده می‌شوند. لذا با توجه به چینش تصادفی سؤالات و گزینه‌ها، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را با توجه به دفترچه‌ی اصلی سؤالات بررسی کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد.

7- دقت داشته باشید که آزمون دارای نمره‌ی منفی است. بنابراین از زدن سؤالات شک‌دار خودداری کنید. در صورتی که در پاسخ سؤالی شک دارید می‌توانید از گزینه‌ی علامت گذاری برای مرور استفاده کنید.

توصیه می‌شود قبل از شرکت در آزمون اصلی، در آزمون آزمایشی قرار داده شده در مرکز آزمون شرکت کنید تا با محیط آزمون آشنا شوید.

۸- برای آشنایی بیشتر با سیستم آزمون آنلاین، قبل از شرکت در آزمون اصلی در آزمون آشنایی با محیط سایت شرکت کنید.

9- ضمنا برای هر آزمون بطور معمول یک آزمون نظرسنجی تعبیه شده که در می بایست در آن شرکت کنید سپس پس از ساعت 16 روز پنجشنبه ی هر آزمون می توانید با مراجعه به صفحه ی آ زمون مورد نظر کارنامه ی کامل خود را ببینید.

 

10ـ اگر باز هم برای شرکت در آزمون مشکلی داشتید، در قسمت نظرات و یا سیستم پیامکی ، نظر خود را بیان کنید. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

 

 

پاسخ به پرسش های متداول را اینجا بخوانید. (به روی متن کلیک کنید)

 

 

 

                                                                                   

                                                                                

اگر سوال یا دیدگاهی در مورد این آزمون دارید می توانید در قسمت نظرات کاربران همین پست به اشتراک بگذارید. (کامنت های تکراری تایید نخواهد شد.)

 

 

دیدگاه‌ها  

+1 #450 BiomazeAdmin2 1396-04-26 19:57
به نقل از هادی ع:
سلام
من امروز برای پکیج اول ثبت نام کردم از کی حساب کاریریم فعال میشه

16 مرداد ماه دوست عزیز
نقل قول کردن
-1 #449 هادی ع 1396-04-26 09:45
سلام
من امروز برای پکیج اول ثبت نام کردم از کی حساب کاریریم فعال میشه
نقل قول کردن
-1 #448 BiomazeAdmin2 1396-04-25 18:11
به نقل از رامتین:
سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بفهمم که حساب کاربری من فعال شده؟


حساب های کاربری روز 16 مرداد ماه فعال می شوند دوست عزیز و به تمامی ثبت نام کنندگان پیامک ارسال می شود .
نقل قول کردن
-1 #447 رامتین 1396-04-24 12:19
سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بفهمم که حساب کاربری من فعال شده؟
نقل قول کردن
0 #446 BiomazeAdmin2 1396-04-07 13:24
به نقل از s176:
سلام ببخشید وقت ثبت نام برای آزمون 7تیر تموم شده؟
من ثبت نام کردم ممکنه فردا بتونم آزمون بدم؟


پس از ساعت 23 امشب می توانید در آزمون شرکت کنید دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #445 s176 1396-04-07 13:17
سلام ببخشید وقت ثبت نام برای آزمون 7تیر تموم شده؟
من ثبت نام کردم ممکنه فردا بتونم آزمون بدم؟
نقل قول کردن
0 #444 BiomazeAdmin2 1396-03-29 18:52
به نقل از RK:
سلام ببخشيد من اشتباهي براي اول كدملي و شماره تلفن صفر زدم ميخواستم بدونم باتوجه به متن بالا مشكلي پيش نمياد؟


خیر دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #443 RK 1396-03-27 21:51
سلام ببخشيد من اشتباهي براي اول كدملي و شماره تلفن صفر زدم ميخواستم بدونم باتوجه به متن بالا مشكلي پيش نمياد؟
نقل قول کردن
+1 #442 BiomazeAdmin2 1396-02-04 20:26
به نقل از parham:
سلام من امروز به پنج آزمون باقي مانده ثبت نام كردم خواستم ببينم از كي ميتونم سوالاي آزمون هاي برگزار شده رو بگيرم و استفاده كنم؟


تا 48 ساعت پس از ثبت نام پرهام جان
نقل قول کردن
0 #441 parham 1396-02-04 17:32
سلام من امروز به پنج آزمون باقي مانده ثبت نام كردم خواستم ببينم از كي ميتونم سوالاي آزمون هاي برگزار شده رو بگيرم و استفاده كنم؟
نقل قول کردن
0 #440 BiomazeAdmin2 1396-01-25 20:42
به نقل از mmd:
سلام من قبلا برا آزمون های زیست شناسی ثبت نام کردم.. الان که برای پروژه ثبت نام کردم رمز عبور شماره ملیمو دادم! الان جفتش که از یه جا وارد میشه و من شماره همراهی که برای پروژه دادم و آزمون های عادی یکیه اما رمز عبور متفاوته ! کلا گیج شدم لطفا بگید چجور وارد شم؟


تا 48 ساعت پس از ثبت نام حساب قبلی شما برای پروژه تمدید خواهد شد.
نقل قول کردن
0 #439 mmd 1396-01-25 13:20
سلام من قبلا برا آزمون های زیست شناسی ثبت نام کردم.. الان که برای پروژه ثبت نام کردم رمز عبور شماره ملیمو دادم! الان جفتش که از یه جا وارد میشه و من شماره همراهی که برای پروژه دادم و آزمون های عادی یکیه اما رمز عبور متفاوته ! کلا گیج شدم لطفا بگید چجور وارد شم؟
نقل قول کردن
0 #438 BiomazeAdmin2 1396-01-24 20:33
به نقل از نیوشا شیخی چگنی:
سلام خسته نباشید من امروز در پروژه1و6 ثبت نام کردم . اما وارد پروفایلم که میشم رمز آزمون های قبلی پکیج6 رو ندارم ؟ رمز هار رو چه جوری باید پیدا کنم؟


لطفا biomaze.ir/ramz epdf را بخوانید
با سپاس
نقل قول کردن
0 #437 BiomazeAdmin2 1396-01-24 20:32
به نقل از گلرخ:
سلام ببخشید چون من تازه میخوام ثبتنام کنم. پیشآزمونها چه زمانی برگزارمیشن باتشکر/


پیش آزمون ها را می توانید دانلود کنید و در خانه پاسخ دهید گلرخ جان
نقل قول کردن
0 #436 BiomazeAdmin2 1396-01-24 20:31
به نقل از سهراب 13:
سلام
ثبت نام ازمونهای پروژه ماز هم همینجوره
اگر کسی قبلا ازمون های عادی رو ثبت نام کرده این جدید ها میان رو اونا؟


منظورتان را متوجه نشدم دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #435 نیوشا شیخی چگنی 1396-01-24 18:53
سلام خسته نباشید من امروز در پروژه1و6 ثبت نام کردم . اما وارد پروفایلم که میشم رمز آزمون های قبلی پکیج6 رو ندارم ؟ رمز هار رو چه جوری باید پیدا کنم؟
نقل قول کردن
0 #434 گلرخ 1396-01-23 19:30
سلام ببخشید چون من تازه میخوام ثبتنام کنم. پیشآزمونها چه زمانی برگزارمیشن باتشکر/
نقل قول کردن
0 #433 سهراب 13 1396-01-23 14:58
سلام
ثبت نام ازمونهای پروژه ماز هم همینجوره
اگر کسی قبلا ازمون های عادی رو ثبت نام کرده این جدید ها میان رو اونا؟
نقل قول کردن
0 #432 BiomazeAdmin2 1396-01-07 20:05
به نقل از پیــــــمان:
سلام
لطفا مراحل حذف یا اضافه کردن پیامک های تبلیغاتی رو بگین تو ایرانسل....ممنون میشم
عیدتون هم مبارک


لطفا biomaze.ir/sms را بخوانید پیمان جان
نقل قول کردن
0 #431 پیــــــمان 1396-01-06 08:52
سلام
لطفا مراحل حذف یا اضافه کردن پیامک های تبلیغاتی رو بگین تو ایرانسل....ممنو ن میشم
عیدتون هم مبارک
نقل قول کردن
+1 #430 BiomazeAdmin2 1395-11-25 21:03
به نقل از Mo:
با سلام من چند روزه ثبت نام کردم و پول از حسابم کسر شده است اما هیچ پیامکی را دریافت نکرده ام حالا میتوانم درازمون شرکت کنم..ّ....
ّ

راهنمایی کنید ممنون

به نقل از فیروز احمدپور:
از 48 ساعت بیشتر شد ولی حساب من فعال نشده از قسمت مرکز ازمون وارد می خوام بشم ولی وارد نمی شه


در صورتی که برای پروژه ثبت نام کرده باشید حساب شما قبل از آزمون مورد نظر فعال می شود دوستان
نقل قول کردن
0 #429 فیروز احمدپور 1395-11-24 10:46
از 48 ساعت بیشتر شد ولی حساب من فعال نشده از قسمت مرکز ازمون وارد می خوام بشم ولی وارد نمی شه
نقل قول کردن
-1 #428 Mo 1395-11-24 09:07
با سلام من چند روزه ثبت نام کردم و پول از حسابم کسر شده است اما هیچ پیامکی را دریافت نکرده ام حالا میتوانم درازمون شرکت کنم..ّ....
ّ

راهنمایی کنید ممنون
نقل قول کردن
0 #427 BiomazeAdmin2 1395-11-22 19:11
به نقل از lhjhn,v:
سلام.چجوری میشه در ازمون های زیست شناسی بورسیه شد؟من کنکوری هستم


لطفا صفحه ی biomaze.ir/burs ie را بخوانید دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #426 lhjhn,v 1395-11-22 18:57
سلام.چجوری میشه در ازمون های زیست شناسی بورسیه شد؟من کنکوری هستم
نقل قول کردن
+1 #425 BiomazeAdmin2 1395-11-20 18:03
به نقل از فیروز احمدپور:
ببخشید من امروز ثبت نام کردم حساب کاربری من کی فعال می شه؟حساب های کاربری 48 ساعت پس از ثبت نام فعال می شوند فیروز جان
نقل قول کردن
-1 #424 فیروز احمدپور 1395-11-20 10:16
ببخشید من امروز ثبت نام کردم حساب کاربری من کی فعال می شه؟
نقل قول کردن
+1 #423 BiomazeAdmin2 1395-11-05 22:34
به نقل از منصوره ع:
سلام
من براي پكيج دو سال سوم دو بار هزينه پرداخت كردم ولي ننوشت ثبت نام موفقيت اميز بود
پيامكي هم دريافت نكردم
فردا چطوري ازمون بدم؟؟؟


در صورتی که امروز ثبت نام کرده باشید حساب کاربری شما تا ساعت 12 ظهر قبل از آزمون فعال می شود دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #422 منصوره ع 1395-11-05 19:36
سلام
من براي پكيج دو سال سوم دو بار هزينه پرداخت كردم ولي ننوشت ثبت نام موفقيت اميز بود
پيامكي هم دريافت نكردم
فردا چطوري ازمون بدم؟؟؟
نقل قول کردن
0 #421 BiomazeAdmin2 1395-11-02 20:02
به نقل از Ali.h:
با سلام. من امروز ثبت نام کردم و با تکمیل پرداخت, کد رهگیری گرفتم ولی موقع ورود به سیستم میگه چنین کاربری تعریف نشده. لطفا رسیدگی کنین. با تشکر... :-)


تا 48 ساعت حساب شما فعال خواهد شد امیر جان
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید