راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

راهنمای شرکت در آزمون‌های آنلاین زیست‌شناسی ماز

 

در ابتدا دقت کنید اگر به تازگی ثبت نام کرده اید و اولین آزمونی هست که می خواهید شرکت کنید دقت کنید که حساب کاربری شما در مرکز آزمون توسط ما (شما نمی توانید بسازید) ساعت 23 روز قبل از اولیه آزمونی که ثبت نام کرده اید ساخته می شود.

 

جهت شرکت در این آزمون لطفاً به موارد زیر دقت داشته باشید:

آزمون ها روز چهارشنبه ساعت 14 (دو روز قبل از آزمون قلمچی که از نظر بودجه بندی نیز یکسان هستند) در سایت برگزار میشود و تا پنجشنبه ظهر ساعت 14 ادامه دارد. بنابراین دانش آموزان در بهترین زمان ممکن که دروس خود را خوانده اند 24 ساعت مهلت دارند در آزمون شرکت کنند و روز قبل از آزمون قلمچی  (که مبحث یکسانی با آن نیز دارد) به بررسی آزمون بپردازند و پیشرفت مشهود خود را در درصد و رتبه خود در آزمون های کانون نیز مشاهده نمایند. . دقت کنید که پس از پایان زمان مقرر نمی توانید در آزمون شرکت کنید و تنها می توانید پاسخ نامه و دفترچه ی سوالات را از سایت دانلود نمایید.

۱- جهت شرکت در آزمون لازم است که ابتدا وارد مرکز آزمون سایت شوید. مرکز آزمون سایت ماز در نشانی exam.biomaze.ir قرار دارد.

۲ - پس از ورود به سایت لازم است که با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. نام کاربری و رمز عبور بر اساس شماره‌ی همراه و کد ملی تعیین شده‌اند.

نام کاربری: شماره همراه بدون صفر (مثلا 9128881234)

رمز عبور: شماره ملی  (بدون صفر سمت چپ)

برای عده کمی که شماره ملی یا شماره ی شناسنامه  نداشتند نام کاربری شماره موبایل  و رمز عبور چهار رقم آخر معنی دار شماره موبایل  می باشد.

مثال 1: نام کاربری 9128881234  رمز عبور: 1234

مثال 2: نام کاربری 9177130024  رمز عبور 24

بنابراین برای شرکت در آزمون ها در صورتی که ثبت نام کرده باشید تنها نیاز به شماره موبایل و کد ملی خود دارید.

در ضمن پس از پایان زمان آزمون دفترچه سوال و پاسخ بصورت پی دی اف رمز دار در جدول مخصوص آزمون قرار داده می شود.

برای رمز پی دی اف های هر آزمون هر فرد موظف است در طول ازمون وارد مرکز ازمون شده و رمز پی دی اف که در ابتدای شروع ازمون در مرکز ازمون به شما داده می شود یادداشت کند.. دقت کنید که رمز ها پیامک زده نمی شوند . البته شما هر زمان می توانید رمز پی دی اف ها را با مراجعه به صفحه  رمز پی دی اف آزمون ها بدست آورید.

تذکر:لطفاً پس از ورود به سایت بلافاصله اقدام به تغییر رمز عبور خود کنید تا از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. برای تغییر رمز عبور، دکمه‌ی تغییر رمز در قسمت‌ بالا و سمت راست صفحه‌ی اصلی مرکز آزمون را انتخاب کنید. ضمنا حتما تمام مشخصات خود را چک کرده و تکمیل کنید و برای حفظ امنیت اقدام به تغییر رمز عبور نمایید. پاسخبرگ افرادی که مشخصات خود را تا پایان وقت آزمون تکمیل نکنند تصحیح نخواهد شد.

3- پس از ورود به سایت در صفحه‌ی اصلی، می‌توانید آزمون را انتخاب کنید و در آزمون شرکت کنید. برای این کار از قسمت آزمون های آنلاین آمادگی کنکور 96 ویژه کنکوری ها یا سومی ها یا دهمی ها، آزمون مورد نظر را انتخاب نمایید.

4ـ آزمون دارای 40 سؤال می‌باشد (آزمون های جامع 50 سوالی می باشند) و مدت زمان شرکت در آزمون 50 دقیقه می‌باشد. شما در فاصله‌ی زمانی مشخص شده (معمولا بازه یک روزه) در صفحه ثبت نام، می توانید در آزمون شرکت کنید. دقت داشته باشید که هر داوطلب فقط دوبار می‌تواند در آزمون شرکت کند و به محض کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، آزمون شما شروع شده است و پس از آن دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید. با توجه به عدم آشنایی تعداد زیادی از داوطلبان با سیستم آزمون آنلاین یا مشکلات که ممکن است رخ دهد، به هر داوطلب اجازه داده شده است که دو بار در آزمون شرکت کند. دقت داشته باشید که این امکان تنها برای کسانی در نظر گرفته شده است که به دلیل آشنا نبودن با سیستم آزمون در آزمون دادن با مشکل مواجه شده‌اند. افرادی که به هر نحوی قصد سوء استفاده از این امکان را داشته باشند از شرکت در سایر آزمون‌های آنلاین محروم خواهند شد.

تذکر بسیار مهم: پس از کلیک بر روی دکمه‌ی شروع آزمون، با توجه به سرعت اینترنت شما، ممکن است مدتی طول بکشد تا صفحه‌ی آزمون بارگذاری شود. لطفاً در این مدت از رفرش کردن صفحه جداً خودداری کنید. در صورت رفرش کردن، دیگر نمی‌توانید در آزمون شرکت کنید.

تذکر: با توجه به اینکه امکان بروز خطا برای کسانی که با توجه به راهنما در آزمون شرکت می‌کنند بسیار کم می‌باشد، در صورتی که به دلیل رعایت نکردن این موارد نتوانستید در آزمون شرکت کنید مسئولیت آن بر عهده‌ی فرد می‌باشد و گروه آموزشی ماز هیچ تعهدی در قبال اجازه‌ی مجدد دادن برای شرکت در آزمون ندارد. لطفاً در این شرایط از تماس گرفتن برای شرکت مجدد در آزمون خودداری کنید. در پایان آزمون وضعیت این افراد بررسی می‌شود و در صورت صلاحدید اعضای گروه ماز، رمز عبور لازم برای دانلود پاسخنامه‌ی تشریحی به داوطلب داده می‌شود.

5-در طول آزمون به موارد زیر دقت داشته باشید:

الف ـ از رفرش کردن صفحه‌ی آزمون جداً خودداری کنید.

ب ـ نگران قطعی اینترنت خود در طول آزمون نباشید. در صورتی که در حین آزمون دادن، اینترنت شما قطع شود می‌توانید آزمون خود را ادامه دهید. البته دقت داشته باشید که هنگام ثبت سؤالات پیغامی سبز رنگ مبنی بر ثبت موفقیت آمیز گزینه‌ی مورد نظر را مشاهده کنید. در صورتی که گزینه‌ی مورد نظر شما ثبت نشود، پیغام خطایی به شما نشان داده می‌شود. در این صورت پس از وصل شدن مجدد اینترنت خود می‌توانید گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید تا ثبت شود. در پایان مطمئن شوید که تمامی گزینه‌ها ثبت شده باشند. 
ج ـ هنگام پایان آزمون لازم است که حتماً اینترنت شما وصل باشد. در صورتی که اینترنت شما وصل نباشد و دکمه‌ی پایان آزمون را بزنید، آزمون شما ثبت نخواهد شد.

د ـ‌ در هر سؤال به غیر از چهار گزینه‌ی اصلی سؤال، گزینه‌ای دیگر نیز مشاهده می‌کنید به نام : این سؤال بدون پاسخ باشد. در صورتی که این گزینه‌ را انتخاب کنید، سؤال را نزده گذاشته‌اید و هیچ یک از گزینه‌های سؤال را انتخاب نکرده‌اید. از این گزینه هنگامی که می‌خواهید پاسخ غلط خود را نیز پاک کنید می‌توانید استفاده کنید.

ه‍ ـ‌ دقت داشته باشید که در کنکور سراسری به ازای ۵۰تست، تنها ۳۶ دقیقه وقت دارید که البته با توجه به تغییر سبک سؤالات کنکور پاسخ دادن به سؤالات در زمانی کم‌تر از ۵۰دقیقه دشوار می‌باشد.

و ـ تعدادی از سؤالات آزمون محاسباتی می‌باشند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع آزمون کاغذ مناسب برای انجام محاسبات را در کنار خود آماده کنید.

ز ـ‌ پس از پایان آزمون درصد شما نمایش داده می‌شود اما تا پایان مهلت شرکت در آزمون (ساعت 14روز بعد) نمی‌توانید گزینه‌های صحیح و پاسخ تشریحی آزمون را مشاهده کنید. پس از این زمان می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی آزمون، کلید آزمون، پاسخ تشریحی و رتبه‌ی خود در بین شرکت کنندگان را مشاهده کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد. (قبل از شروع آزمون نیز در صفحه اولیه ورود قرار دارد)

6- آزمون هر فرد مختص به خود او می‌باشد و سؤالات و گزینه‌های آزمون به صورت کاملاً تصادفی چیده می‌شوند. لذا با توجه به چینش تصادفی سؤالات و گزینه‌ها، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را با توجه به دفترچه‌ی اصلی سؤالات بررسی کنید. رمز عبور لازم برای مشاهده‌ی پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آزمون در انتهای صفحه‌ی هر آزمون و بعد از سؤال 40 قرار دارد.

7- دقت داشته باشید که آزمون دارای نمره‌ی منفی است. بنابراین از زدن سؤالات شک‌دار خودداری کنید. در صورتی که در پاسخ سؤالی شک دارید می‌توانید از گزینه‌ی علامت گذاری برای مرور استفاده کنید.

توصیه می‌شود قبل از شرکت در آزمون اصلی، در آزمون آزمایشی قرار داده شده در مرکز آزمون شرکت کنید تا با محیط آزمون آشنا شوید.

۸- برای آشنایی بیشتر با سیستم آزمون آنلاین، قبل از شرکت در آزمون اصلی در آزمون آشنایی با محیط سایت شرکت کنید.

9- ضمنا برای هر آزمون بطور معمول یک آزمون نظرسنجی تعبیه شده که در می بایست در آن شرکت کنید سپس پس از ساعت 16 روز پنجشنبه ی هر آزمون می توانید با مراجعه به صفحه ی آ زمون مورد نظر کارنامه ی کامل خود را ببینید.

 

10ـ اگر باز هم برای شرکت در آزمون مشکلی داشتید، در قسمت نظرات و یا سیستم پیامکی ، نظر خود را بیان کنید. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

 

 

پاسخ به پرسش های متداول را اینجا بخوانید. (به روی متن کلیک کنید)

 

 

 

برنامه ها:
کنکوری ها:         جدول بودجه بندی و زمان بندی 22 آزمون زیست کنکوری ها        -------     برنامه  دروس اختصاصی (بجز زیست)       ---------    برنامه دروس عمومی                             
 
 

 

 

                                                                                   

                                                                                         ثبت نام آزمون آنلاین سال تحصیلی 95-96

برای ثبت نام در کلاس های آنلاین ماز کلیک کنید

ثبت نام  کلاس  آنلاین

 

 

اگر سوال یا دیدگاهی در مورد این آزمون دارید می توانید در قسمت نظرات کاربران همین پست به اشتراک بگذارید. (کامنت های تکراری تایید نخواهد شد.)

 

 

دیدگاه‌ها  

0 #432 BiomazeAdmin2 1396-01-07 20:05
به نقل از پیــــــمان:
سلام
لطفا مراحل حذف یا اضافه کردن پیامک های تبلیغاتی رو بگین تو ایرانسل....ممنون میشم
عیدتون هم مبارک


لطفا biomaze.ir/sms را بخوانید پیمان جان
نقل قول کردن
0 #431 پیــــــمان 1396-01-06 08:52
سلام
لطفا مراحل حذف یا اضافه کردن پیامک های تبلیغاتی رو بگین تو ایرانسل....ممنو ن میشم
عیدتون هم مبارک
نقل قول کردن
+1 #430 BiomazeAdmin2 1395-11-25 21:03
به نقل از Mo:
با سلام من چند روزه ثبت نام کردم و پول از حسابم کسر شده است اما هیچ پیامکی را دریافت نکرده ام حالا میتوانم درازمون شرکت کنم..ّ....
ّ

راهنمایی کنید ممنون

به نقل از فیروز احمدپور:
از 48 ساعت بیشتر شد ولی حساب من فعال نشده از قسمت مرکز ازمون وارد می خوام بشم ولی وارد نمی شه


در صورتی که برای پروژه ثبت نام کرده باشید حساب شما قبل از آزمون مورد نظر فعال می شود دوستان
نقل قول کردن
0 #429 فیروز احمدپور 1395-11-24 10:46
از 48 ساعت بیشتر شد ولی حساب من فعال نشده از قسمت مرکز ازمون وارد می خوام بشم ولی وارد نمی شه
نقل قول کردن
-1 #428 Mo 1395-11-24 09:07
با سلام من چند روزه ثبت نام کردم و پول از حسابم کسر شده است اما هیچ پیامکی را دریافت نکرده ام حالا میتوانم درازمون شرکت کنم..ّ....
ّ

راهنمایی کنید ممنون
نقل قول کردن
0 #427 BiomazeAdmin2 1395-11-22 19:11
به نقل از lhjhn,v:
سلام.چجوری میشه در ازمون های زیست شناسی بورسیه شد؟من کنکوری هستم


لطفا صفحه ی biomaze.ir/burs ie را بخوانید دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #426 lhjhn,v 1395-11-22 18:57
سلام.چجوری میشه در ازمون های زیست شناسی بورسیه شد؟من کنکوری هستم
نقل قول کردن
+1 #425 BiomazeAdmin2 1395-11-20 18:03
به نقل از فیروز احمدپور:
ببخشید من امروز ثبت نام کردم حساب کاربری من کی فعال می شه؟حساب های کاربری 48 ساعت پس از ثبت نام فعال می شوند فیروز جان
نقل قول کردن
-1 #424 فیروز احمدپور 1395-11-20 10:16
ببخشید من امروز ثبت نام کردم حساب کاربری من کی فعال می شه؟
نقل قول کردن
+1 #423 BiomazeAdmin2 1395-11-05 22:34
به نقل از منصوره ع:
سلام
من براي پكيج دو سال سوم دو بار هزينه پرداخت كردم ولي ننوشت ثبت نام موفقيت اميز بود
پيامكي هم دريافت نكردم
فردا چطوري ازمون بدم؟؟؟


در صورتی که امروز ثبت نام کرده باشید حساب کاربری شما تا ساعت 12 ظهر قبل از آزمون فعال می شود دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #422 منصوره ع 1395-11-05 19:36
سلام
من براي پكيج دو سال سوم دو بار هزينه پرداخت كردم ولي ننوشت ثبت نام موفقيت اميز بود
پيامكي هم دريافت نكردم
فردا چطوري ازمون بدم؟؟؟
نقل قول کردن
0 #421 BiomazeAdmin2 1395-11-02 20:02
به نقل از Ali.h:
با سلام. من امروز ثبت نام کردم و با تکمیل پرداخت, کد رهگیری گرفتم ولی موقع ورود به سیستم میگه چنین کاربری تعریف نشده. لطفا رسیدگی کنین. با تشکر... :-)


تا 48 ساعت حساب شما فعال خواهد شد امیر جان
نقل قول کردن
0 #420 Ali.h 1395-11-02 11:05
با سلام. من امروز ثبت نام کردم و با تکمیل پرداخت, کد رهگیری گرفتم ولی موقع ورود به سیستم میگه چنین کاربری تعریف نشده. لطفا رسیدگی کنین. با تشکر... :-)
نقل قول کردن
0 #419 BiomazeAdmin2 1395-10-22 11:56
به نقل از shaho:
سلام من شنبه برای پکیج دوم ثبت نام کردم و پول هم از حسابم کم شد و برنگشت اما حالا که چهارشنبست شماره تلفن و کد ملیم رو هم میزنم میگه اشتباهه ببخشید حالا من چیکار کنم تا وارد بشم؟


لطفا به تلگرام telegram.me/m_v zi پیام دهید دوست گرامی
نقل قول کردن
0 #418 BiomazeAdmin2 1395-10-22 11:55
به نقل از zahra.A:
سلام
من دو سه ساعته که برای آزمون زیست فردا ثبت نام کردم
توی نظرات خوندم 48ساعت بعد ثبت نام حساب کاربری فعال میشه
یعنی من نمیتونم تو این آزمون شرکت کنم؟!


حساب های کاربری تا قبل از آزمون فعال شده اند. می توانید در این آزمون شرکت کنید زهرا جان
نقل قول کردن
0 #417 shaho 1395-10-22 06:55
سلام من شنبه برای پکیج دوم ثبت نام کردم و پول هم از حسابم کم شد و برنگشت اما حالا که چهارشنبست شماره تلفن و کد ملیم رو هم میزنم میگه اشتباهه ببخشید حالا من چیکار کنم تا وارد بشم؟
نقل قول کردن
0 #416 zahra.A 1395-10-21 18:26
سلام
من دو سه ساعته که برای آزمون زیست فردا ثبت نام کردم
توی نظرات خوندم 48ساعت بعد ثبت نام حساب کاربری فعال میشه
یعنی من نمیتونم تو این آزمون شرکت کنم؟!
نقل قول کردن
+2 #415 BiomazeAdmin2 1395-10-17 09:36
به نقل از Venus:
سلام حساب کاربری من پس کی فعال میشه؟؟؟
از مرکز آزمون نمیتونم وارد سیستم بشم :cry:
الان یه هفته اس ثبت نام کردم 22 دی اولین آزمونمه :o

به نقل از Gggggg:
سلام خسته نباشید
من تازه ثبت نام کردم 22 دی اولین آزمون من هست
از مرکز ازمون ورود به سیستم رو میزنم اما نمیتونم وارد
بشم .... حساب های کاربری 48 ساعت بعد ثبت نام فعال میشن یا ساعت 23 روز قبل از اولین آزمون که میخوایم شرکت کنیم؟؟؟
:-? :-?


به علت تغییرات جدید سایت حساب های کاربری ساعت 23 قبل از برگزاری اولین آزمون قعال می شوند دوستان
نقل قول کردن
+2 #414 BiomazeAdmin2 1395-10-17 09:35
به نقل از صباغفاری:
چرا جواب نمیدین آخه؟؟؟
الان من هفته پیش عضو شدم پول رو واریز کردم حسابم فعال نشده
موقع ثبت نام یه گزینه آورده بود به اسم تکمیل خرید هر چقد روش زدم نشد همینجوری از صفحه خارج شدم الان تو ایمیلم اومده خرید ناموفق .... پول برگشت داده نشده الان من عضو شدم
یا نه؟؟؟ چیکار کنم؟؟؟؟ توروخدا راهنماییم کنین
از مرکز آزمون هم میزنم ورود به سیستم نمیشه :cry: :cry:


ثبت نام شما موفقیت آمیز نبوده است.
مبلغ 159 تومان به حساب شما برگشت خورده است دوست عزیز
نقل قول کردن
+3 #413 صباغفاری 1395-10-16 16:21
چرا جواب نمیدین آخه؟؟؟
الان من هفته پیش عضو شدم پول رو واریز کردم حسابم فعال نشده
موقع ثبت نام یه گزینه آورده بود به اسم تکمیل خرید هر چقد روش زدم نشد همینجوری از صفحه خارج شدم الان تو ایمیلم اومده خرید ناموفق .... پول برگشت داده نشده الان من عضو شدم
یا نه؟؟؟ چیکار کنم؟؟؟؟ توروخدا راهنماییم کنین
از مرکز آزمون هم میزنم ورود به سیستم نمیشه :cry: :cry:
نقل قول کردن
+2 #412 Venus 1395-10-16 12:01
سلام حساب کاربری من پس کی فعال میشه؟؟؟
از مرکز آزمون نمیتونم وارد سیستم بشم :cry:
الان یه هفته اس ثبت نام کردم 22 دی اولین آزمونمه :o
نقل قول کردن
+1 #411 Gggggg 1395-10-15 07:49
سلام خسته نباشید
من تازه ثبت نام کردم 22 دی اولین آزمون من هست
از مرکز ازمون ورود به سیستم رو میزنم اما نمیتونم وارد
بشم .... حساب های کاربری 48 ساعت بعد ثبت نام فعال میشن یا ساعت 23 روز قبل از اولین آزمون که میخوایم شرکت کنیم؟؟؟
:-? :-?
نقل قول کردن
+1 #410 BiomazeAdmin2 1395-10-10 15:32
به نقل از صبا غفاری:
سلام من تازه تو آزمون های زیست ثبت نام کردم و دو روز از موقع ثبت نامم گذشته میخوام وارد سایت بشم هرچی میزنم میگه کاربر موجود نیست یعنی کاربری من تایید نشده؟؟کی پس تایید میشه؟؟


صبا جان دقت کنید که باید از exam.biomaze.ir وارد شوید و از قسمت ورود/ثبت وارد نشوید .
برای راهنمایی بیشتر لطفا صفحه ی biomaze.ir/rahn ama را بخوانید.
با سپاس
نقل قول کردن
+1 #409 صبا غفاری 1395-10-10 12:32
سلام من تازه تو آزمون های زیست ثبت نام کردم و دو روز از موقع ثبت نامم گذشته میخوام وارد سایت بشم هرچی میزنم میگه کاربر موجود نیست یعنی کاربری من تایید نشده؟؟کی پس تایید میشه؟؟
نقل قول کردن
+1 #408 BiomazeAdmin2 1395-10-09 16:44
به نقل از Mahdieh.gh:
سلام.من تازه میخوام ازمون هارو ثبت نام کنم.میخواستم بدونم ازمون های قبلی هم میتونم سوالاتشو داشته باشم.یا فقط

از این ازمون به بعد میتونم داشته باشم؟


در صورتی که بورسیه باشید یا پکیج 89 تومانی برای سال دهم و سوم یا 159 تومانی و299 تومانی برای کنکوری ها را ثبت نام کرده باشید می توانید سوالات آزمون های قبل را نیز داشته باشید دوست عزیز
نقل قول کردن
0 #407 Mahdieh.gh 1395-10-09 12:02
سلام.من تازه میخوام ازمون هارو ثبت نام کنم.میخواستم بدونم ازمون های قبلی هم میتونم سوالاتشو داشته باشم.یا فقط

از این ازمون به بعد میتونم داشته باشم؟
نقل قول کردن
0 #406 Alisalehi 1395-10-07 20:21
سلام
من پکیج ۶ آزمون سوم رو خریداری کردم اما هیچ رمزی برام نیومده میشه نحوه استفاده اش رو توضیح بدین
نقل قول کردن
0 #405 BiomazeAdmin2 1395-10-03 10:31
به نقل از عباس:
سلام من تمام آزمون های زیست سوم رو ثبت نام کردم ولی نمیتونم تو این آزمون شرکت کنم چرا؟؟؟


لطفا به سامانه ی پیامکی پیامک بزنید دوست عزیز 30005292466293
نقل قول کردن
0 #404 عباس 1395-10-02 08:12
سلام من تمام آزمون های زیست سوم رو ثبت نام کردم ولی نمیتونم تو این آزمون شرکت کنم چرا؟؟؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید